Sudocrem Nedir Fiyatı Faydaları Ne İşe Yarar Zararları Maskesi

Sudocrem Cilde Faydaları, Sudocrem Cilt Beyazlatma, Sivilce İzleri

0 30.145

Sudocrem Nedir

Sudocrem normalde bir pişik kremidir. Bebeklerin hassas ve narin cildine sürülür. Sudocrem sayesinde bebeklerin pişikleri kısa sürede iyileşir. Sudocrem pişik kremini kremi kullanmak isteyen kişiler genellikle bebekteki pişiklerin giderilmesi yahut bebek bezlerinin neden olduğu kızarıklıkların giderilmesi için tercih ederler.  Sudocremin kullanım alanı bebek pişiği ile sınırlı değildir. Bu kremin cilde de saymakla bitmeyen faydası vardır, blog sitelerde de bu konuda kullanıcı yorumları mevcuttur. Sudocrem kullananlar genellikle bu kremden çok memnun kaldıklarını, her gün düzenli kullanmaya alıştıklarını bildirmişlerdir. Sudocrem yüze sürülür mü? Evet yüze de güvenle sürülebilir. Sudacrem kullanan ünlülerden Şarkıcı Demet Akalın instagram sayfasında cildindeki lekeler için bu kremi kullandığını ve krem sayesinde lekelerden kurtulduğunu bildirmiştir. Bu makalemizde sudocremin yüze, cilde olan faydalarından bahsedeceğiz ve sudocrem ile yapılan yüz maskesi tarif bildireceğiz, öncelikle sudocrem hakkında genel bilgiler verelim.

Sudocrem İçeriği Nedir Nerede Satılır, Fiyatı Nedir?

Sudocrem % 15.25 çinko oksit, koruyucu maddeler olarak % 0.48 sodyum benzoat ve % 0.008 oranında butylated hydroxy anisole gibi maddelerden oluşur. Sudocrem çinko içeriği yüksek bir kremdir. Çinkonun ciltteki hasarı onardığı, yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olduğu, cilt kusurlarını önlediği pek çok bilimsel araştırmaya konu olmuştur. Sudocrem kortizon içermez. Kortizon cilde çeşitli zararları olan bir maddedir. Sudocremi eczaneden 15 TL’ye satın alabilirsiniz.

Sudocremin Cilde Faydaları, Sudocrem Nasıl Kullanılır?

 • Çinko açısından zengin içeriği sayesinde sivilce üzerine sürüldüğünde, öncelikle sivilcenin küçülmesini sağlar, ardından iz kalmadan sivilcelerin kurumasına yardımcı olur.
 • Sudocremin en güzel özelliklerinden biri de cilt rengini beyazlatmasıdır. Sizin de cildiniz herhangi bir nedenden dolayı karardıysa cildinizi beyazlatmak için sudocremi güvenle kullanabilirsiniz.
 • Sudocremin en önemli kullanım alanlarından biri de ciltteki lekeleri yok etmesidir. Şarkıcı Demet Akalın bile bu kremleri cildindeki lekelerden kurtulduğunu bildirmiştir.
 • Kalça kısmında kızarıklık uzun süre oturmaktan ve kan dolaşımı bozukluğundan kaynaklanan bir durumdur. Siz de kalça bölgenizdeki kızarıklıklardan, sivilcelerden lekelerden muzdaripseniz, sudocremi her gece yatmadan kalçanızda sorunlu olan bölgeye sürün. 1 ay içinde pürüzsüz kalçalara kavuşacaksınız!
 • Epilasyon ve ağda sonrası kızarıklık hemen hemen her kadının yaşadığı problemlerdendir. Özellikle beyaz tenliyseniz ve cildinizde hassassa bu kızarıkların oluşması kaçınılmazdır. Sudocrem ağda ve epilasyon sonrası kızarıkların geçmesinde de çok önemli rol oynar.
 • Güneş lekeleri yaz aylarında uzun süre güneşe maruz kalmak nedeniyle meydana gelen lekelerdir. Güneş lekeleri genellikle kahverengi ve tonlarındaki lekelerdir. Sudocrem güneş lekelerini yok etmek konusunda da çok etkilidir.Güneş lekesi olan yere her gün sudocrem sürmeye devam edin. Kısa zamanda cildinizde meydana gelen farka inanamayacaksınız.
 • Sudocrem antiseptik ve antibakteriyel içeriği sayesinde egzama ve sedefi tedavi etmekte çok önemli rol oynar. Sudocremi kullanmaya devam edip de bu cilt hastalıklardan kurtulduğunu bildiren pek çok kişi vardır. Yani sudocremin egzama ile sedefi geçirdiği tecrübe ile sabittir. Her gün egzamalı, sedefli olan bölgeye bu kremden uygulayın. Cildiniz kısa sürede toparlanıp şifa bulacaktır.
 • Meme uçlarındaki yaralar annelerin emzirirken sıklıkla karşılaştığı can acıtan durumlardandır. Sudocrem bu sorununuza da deva olabilir. Emzirmekten dolayı tahriş olmuş, meme uçlarınıza ince bir tabaka halinde sudocrem sürün. Her gün buna devam edin.
 • Ayak topuğu bölgesindeki çatlaklar, yaralar ve nasırlar en sık karşılaşılan ayak problemlerindendir. Sudocremi topuklarınıza ve ayaklarınıza da sürebilirsiniz. Topuk bölgesinde cildi yumuşatır, çatlakları giderir, cildi onarır.
 • Çok yürüdüğümüzde bacaklarımızın arası tahriş olup pişik meydana gelebiliyor. Bu durumda da sudocremi kullanabilirsiniz. Çok kısa sürede cildi onarıp pişiği geçirecektir.
 • Sudocremin bir diğer kullanım alanı da ciltteki yanıkları geçirmesidir. Hafif derece yanıkların tedavisine yardımcı olup iz kalmadan geçmesini sağlar. Kaynar sudan, kızgın yağdan, ocaktaki ateşten eliniz yandıysa yanık olan bölgeye sudocrem uygulayabilirsiniz. Sudocrem hücre yenileyici, cilt onarıcı özelliği ile cildin hızlı bir şekilde iyileşmesinde rol oynar.
 • Sudocrem en etkili nemlendiricilerdendir. Hatta pek çok nemlendirici kremden daha faydalıdır, daha hızla cilde nüfus edip cildin nem dengesini geri kazandırmaya yardımcı olur.  Cilt kuruluğundan muzdaripseniz kuru olan cildinize bu kremi güvenle kullanabilirsiniz.
 • Sivilce lekeleri sivilcelerden sonra yüzde kalan bir türlü geçmek bilmeyen genellikle kızarıklık şeklinde olan lekelerdir. Sudocrem cildi onarıcı etkisi sayesinde sivilce lekeleri için de imdadınıza yetişecektir. Yapmanız gereken şey çok basit, her gün sivilce lekesi olan yere sudocrem sürmeye devam etmek!

Pervin Dinçer’den Sudocrem İle Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı sudocrem
 • 1 çay kaşığı avakado yağı,
 • 1 çay kaşığı kayısı yağı
 • 1 çay kaşığı badem yağı

Yapılışı: Tüm malzemeleri karıştırıp maske elde edin. Haftada 1 kez cildinize uygulayın. Maskeyi yüzünüzde en az yarım saat en fazla bir saat bekletebilirsiniz. Ilık su ile cildi yıkayıp nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Sudocrem Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?

Sudocremi gündüz değil, gece kullanmanız daha doğru olacaktır. Çünkü gündüz sürüldüğünde güneş ışınlarıyla etkileşime geçerek kremin etkinliği artabilir veya azalabilir. En doğrusu gece yatmadan cilde uygulamaktır. Sudocremi her gün kullanmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak tüm yüzünüze sürecekseniz, bu işlemi yalnızca haftada 1 yapmalısınız. Sudocrem yalnızca kuru ciltlerde değil yağlı ciltler de güvenle kullanılabilir.

Sudocremin Zararları

Sudocrem Tüylenme Yapar mı?

Maalesef sudocrem kıl köklerini uyarıp tüylenmeye neden olabilmektedir. Ancak bu durum herkes için geçerli değildir. Bazı kişiler sudocremi kullandıktan sonra tüylenme sorunu yaşadıklarını bildirmişler, kullanıcıların bir kısmı ise hiç bir sorun yaşamadıklarını dile getirmişlerdir.

Sudocrem Siyah Noktaya İyi Gelir mi?

Yine kullanıcı deneyimleri üzerine bildiriyoruz ki, maalesef sudocrem siyah noktaya iyi gelmiyor, hatta bazı ciltlerde siyah nokta oluşumunu tetikliyor. Yalnız bu herkes için geçerli değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.