Suna Dumankaya’dan Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi

Güzellik Uzmanından Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi

0 22

Güzellik Uzmanından Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi

Her kadın güzel ve bakımlı görünmeye çok önem verir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar ise ne yazık ki buna engel olur. İnsanı 5-10 yıl yaşlandıran bu sorun, kadınların korkulu rüyasıdır. Ancak estatik cerrahide büyük bir ilerleme kaydedilmiş ve güzellik merkezleri bunu tedavi eder hale gelmiştir. Fakat maalesef fiyatları son derece pahalıdır. Fazla para harcamak istemeyen kadınlar bundan kurtulmak için doğal yöntem arayışına girmekte, kırışıklık giderici maske tarifleri bulmaya çalışmaktadır. Siz de onlardan biriyseniz, bitki ve güzellik uzmanlarının tavsiyelerini denemelisiniz:

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Ve Süt Maskesi

Birer çay kaşığı süt, bal ve yaş mayayı karıştırın. Hazırladığınız karışımı haftada 3 defa tüm yüzünüze ve göz çevrenize maske şeklinde uygulayıp 20 dk bekletin. Bir de jojoba yağı, avokado yağı ve buğday özü yağını eşit miktarda karıştırıp masaj yaparak cildinize yedirin ve bunu her gün tekrarlayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Ve Zeytinyağı Maskesi

İki damla saf zeytinyağı, bir tatlı kaşığı nar suyu ve bir tatlı kaşığı yaş maya karıştırılır. Temiz cilde ve göz çevresine yedirilir. 20 dakika bekletilip yüz bölgesi önce ıslak bir havluyla silinir. Ardından yumuşayan cilt bol su ile durulanır. Haftada en az 3 kez tatbik edilirse çok geçmeden faydası görülecektir. Öte yandan yüzünüze nar suyu sürün ve buna günlük olarak devam edin. Çünkü nar suyu ile hücre zarları esneklik kazanır ve cilt gerginleşir.

Yaş Maya Ve Arı Sütü İle Göz Altı Kırışıklıklarını Yok Eden Maske Tarifi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı yaş maya.
  • 1 çay kaşığı arı sütü.
  • 1 çay kaşığı nar çekirdeği yağı.

Hazırlanışı:

Homojen bir kıvam elde edene kadar malzemelerin hepsini güzelce karıştırın. Daha sonra göz altlarınızdaki kırışıklıklara parmak uçlarınızla yavaşça uygulayın. 10 dk bekletin ve yıkayın. Sizi göz altı kırışıklıklarından kurtaracaktır. Bu yaş maya maskesinin her hafta bir kez yapılması yeterlidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Ve Göz Çevresi İçin Yaş Maya Maskesi

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • yarım çay bardağı su
  • 1 poşet yaş maya
  • 1 bardak buz

Hazırlanışı:

1-2 yemek kaşığı suya 2-3 damla limon suyu eklenir. Karışıma bir pamuk batırılır ve yüz bölgesi bununla silinir. Bir paket yaş maya bir kaşık suyla cam bir kaseye alınır. Tahta kaşık yardımıyla bir güzel karıştırılır. Hazırlanan krem kıvamında maya dekolte ve boyun bölgelerine, göz kapakları ve göz altları dahil cildin tamamına uygulanır. 5 dk beklenip yıkanır. Cilt üzerinde buz parçası gezdirilir. Son olarak zeytinyağı veya susam yağı uygulanır. Dairesel hareketlerle masaj yapılır ve yağın cilde nüfuz etmesi sağlanır.

E Vitamini Kapsülü Göz Çevresi İçin Nasıl Kullanılır Faydaları Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.