Tırnak Yatağını Uzatmak İçin Ne Yapmalı Tırnak Yatağı Nasıl Uzar

Tırnak Yatağı Uzatma Yöntemleri Kısa Tırnak Yatağı İçin Ne Yapılır

0 5.203

Tırnak Yatağı Neresidir?

Tırnağın et ile temas ettiği pembe renkli dokuya tırnak yatağı denmektedir. Tırnak yatağı çok küçük olan kişilerin, bir dönem tırnak yeme alışkanlığı olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım olacaktır. Ancak tırnak yatağını uzatma mümkündür. Tırnak yatağını uzatmak için düzenli ve sürekli bir bakım yapılması gerekir.

Tırnak Yatağını Uzatmak İçin Ne Yapmalı

Manikür setlerde sık sık Cuticle yani katikül çubuklarını görürüz. Aslında bu çubuklar tırnak yatağını uzatmakta büyük rol oynayacaktır. Çünkü bu çubuklar ile tırnak etlerimizi iterek daha uzun bir tırnak yatağına kavuşabiliriz. Ancak bunu her gün ve çok derine inmeden yapmamız gerekmektedir. Bu sayede her gün ittirdiğimiz tırnak etlerimiz geride kalmaya alışacak ve upuzun bir tırnak yatağına sahip olabileceğiz. Tırnak etlerinizi iterken, nemli olmasına özen gösterirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca bu çubukların metal ya da plastik olanlar yerine ahşap malzeme olanını tercih etmeniz tavsiye edilir. Bu çubukları kozmetikçilerden satın alabiliriz.

Banyo sonrasında yumuşayan tırnak etlerinize biraz yağ uygulayarak işleme uygun hale getirebilirsiniz. Yalnızca 2 dakikanızı ayırarak tırnak etlerinizi geri itebilir ve hayalini kurduğunu geniş, uzun tırnak yataklarına sahip olabilirsiniz. Önemli olan tırnak etlerini buna alıştırmaktır. Ancak tırnak etlerinizi keser ya da kestirirseniz, çok daha kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Ayrıca tırnak etinizi kestirmek, tırnağınızı koruyan yapıyı da yok etmek demektir. Bu yapı son derece önemlidir. Hatta gerekli olması durumunda cuticle remover adındaki tırnak eti çıkarıcı aletleri dahi kullanabilirsiniz.

Tırnak yatağını daha uzun göstermek için yalnızca 2 dakika yeterli olmaktadır. Hatta gün içinde parmak uçlarımız ile yapacağımız masaj da işe yarayacaktır. Yani parmak uçlarımız ile tırnak yatağımızı ovarmış gibi geriye itebilir ve çubukla yapmış olduğumu işlemi destekleyebiliriz.

Tırnak yatağı için yağ desteği ile etimize yumuşaklık kazandırmalıyız. Yani tırnak yatağını uzatmak için eğer etkili bir yöntem arıyor isek öncelikle bakım yağlarından destek almamız gerektiğini bilmeliyiz. Bakım yağlarının yumuşattığı tırnak etlerimizi nazikçe, masaj yapma sureti ile geriye itebiliriz. Bu işlem sırasında özellikle jojoba yağından, kayısı yağından, ceviz yağından, badem yapından, menekçe ve susam yağından destek alabiliriz.

Tırnak bakım yağları tırnaklarımızın nemlenmesine yardımcı olduğu gibi, güçlenmesini de sağlayacaktır. Ancak illa özel bir bakım yağı edinmenize gerek bulunmuyor. Zeytinyağı bu anlamda tırnak bakım yağı olarak kullanılabilir. Hatta el kremini de tırnaklarınıza yedirerek bakımını sağlayabilirsiniz.

Tırnaklarınızı kökten kesmek de tırnak yatağınızı kısaltan etkilerdendir. Eğer biraz beyaz kısım bırakarak tırnağınızı keserseniz, zamanla etiniz tırnağınız ile birleşecek, dolayısıyla tırnak yatağınız uzayacaktır.

Ayrıca tırnak ile et arasında boşluk bırakılarak kesilmeli ve tırnak yatağının daha uzun görünmesi sağlanmalıdır. Tırnağın çok dipten kesilmesi, tırnak yatağının da kısa görünmesine neden olacaktır. Bunun yanında her gün Hindistan cevizi yağı ve vazelin ile tırnaklarınıza masaj yapmayı unutmamalısınız. Hatta salata yaparken kullandığınız limonların kalanını tırnaklarınızın güçlenmesi için kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.