Tırnaktan ve Ele Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkar

Eldeki Saç Boyası Nasıl Çıkar En Etkili 8 Yöntem

0 255

Eldeki Saç Boyasını Çıkarma Yöntemleri

Evde saç boyamanın belki de en kötü yanı ellere ve tırnaklara saç boyası bulaştırmaktır. Saçlarınızı boyadınız ve elinize, tırnaklarınıza saç boyası bulaştıysa aşağıdaki yöntemleri kullanarak en kısa sürede elinizdeki saç boyasından kurtulabilirsiniz.

Ellerime, Tırnağıma Saç Boyası Bulaştı Ne Yapayım?

Zeytinyağı

Eliniz ve tırnaklarınız saç boyası olduğunda, zeytinyağı bu lekeden kurtulmak için etkili olabilir. Saç boyası lekesini çıkarmak için zeytinyağı kullanmanın en iyi yanı, cildinize herhangi bir şekilde zarar vermemesi ve dolayısıyla tatmin edici bir sonuç elde edene kadar yağı istediğiniz kadar kullanabilmenizdir. Bir parça pamuğa biraz zeytinyağı dökün ve yağı lekeye sürün. 1 dakika bekletin ve leke çıkana kadar bu pamukla cildinizi nazikçe ovalamaya başlayın. Leke önemli ölçüde çıktığında, elleri sabunla yıkayabilir ve ardından bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Bebek Yağı

Ellerinizdeki, tırnaklarınızdaki saç boyası lekesini çıkarmak için bebek yağı da kullanabilirsiniz. Bir parça pamuğa bebe yağı dökün ve saç boyası çıkana kadar ellerinizdeki boyayı bunla çıkarmaya çalışın, lekenin çıktığını gördüğünüzde yağı kuru, bir bezle bölgeden alın.

Makyaj Temizleyici

Ellerdeki ve tırnağınızdaki saç boyası lekelerini çıkarmak için başka bir hızlı çözüm de, makyaj temizleyici kullanmaktır. Saç boyasını çıkarmak için makyaj temizleyici kullanmanın en iyi yanı cildinize zarar vermemesi ve yüz cildinde bile güvenle kullanılabilmesidir. Bir parça pamuğa makyaj temizleyici damlatın ve bununla ellerinizi ovalayın. Suyla yıkamadan önce lekenin üzerinde beş dakika bekletin.

Vazelin

Vazelin de ellerinizdeki saç boyası lekesini çıkarmak için kullanılabilir. Ellerinize vazelin sürün ve 3-4 dakika ovalayın. Dilerseniz vazelini ellerinize sürün elinize eldiven geçirin. Sabah ellerinizi temiz bir pamuk parçasıyla ovalayın, sabun ve suyla yıkayın.

Saç Spreyi

Saç spreyi, saç boyası lekelerinin cildinizden, ellerinizden çıkarılmasında etkili olabilecek diğer bir üründür. Ellerinize saç spreyi sıkın, pamukla lekeyi çıkarın.

Karbonat

Karbonat peeling etkisiyle ellerdeki, tırnaklardaki saç boyası lekesini çıkarabilir. 1 yemek kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı çamaşır deterjanı ile karıştırın. Ellerinizdeki boyalı alana göre, bu miktarı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bu karışımı etkilenen cilde hafif bir kat halinde uygulayın ve ardından nazik dairesel hareketlerle ovalayın. 30 saniye ile 1 dakika arasında ovalamaya devam edin ve ardından temiz bir pamuklu ped ile çıkarın. Bol su ile yıkayın ve ardından bir nemlendirici ile devam edin.

Sigara Külleri

Sigaradan nefret etseniz bile, bu sigaranın daha doğrusu sigara küllerinin size gerçekten yardımcı olabileceği tek alandır. Elinizdeki ve cildinizdeki saç boyası lekelerini çıkarmak için sigara külü kullanmak için biraz soğuk sigara külü alın ve kalın bir macun yapmak için birkaç damla su ile karıştırın. Şimdi etkilenen cildi bu macunla hafifçe ovalayın, 10 saniye bekletin ve ardından ıslak bir pamuk parçasıyla çıkarmadan ve bol suyla yıkamadan önce tekrar 30 saniye ovun. Ardından bir ellerinize nemlendirici sürün, çünkü sigara külünün cilt üzerinde kurutucu etkisi vardır.

Aseton

Aseton ellerinizdeki, tırnaklardaki saç boyası lekelerini hızlı bir şekilde çıkarmak için gerçekten etkili olabilir, ancak yüksek aşındırıcı yapıları nedeniyle yüz cildinde kullanım için kesinlikle iyi bir seçenek değildir.

Bir parça pamuğa aseton dökün ve pamukla cildinizi ovun. Oje çıktığı gibi saç boyası lekesinin de çıkacağını göreceksiniz. Leke çıkarıldıktan sonra, elleri suyla iyice yıkamalı ve ardından bölgedeki cildin doğal pH’ını geri kazandırmak için iyi bir nemlendirici kullanmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.