Yanak Sarkmasına En Etkili 5 Farklı Doğal Çözüm

Sarkan Yanaklar Nasıl Toparlanır En Etkili Doğal Çözümler

0 57

Sarkmış Yanaklar Nasıl Toparlanır?

Hızlı kilo alıp verme, yaşlanma, depresyon, genetik gibi nedenlerden dolayı yanaklarda sarkma meydana gelebilir. Yanaklardaki sarkmayı toparlamak için güzellik merkezlerinde tedavi olabilir yahut aşağıda bildireceğimiz doğal yöntemlerle sıkı, gergin bir cilde, güzel yanaklara sahip olabilirsiniz. Yalnız bu yöntemleri düzenli bir şekilde haftada 2-3 kez gibi sık sık uygulamalı ve en az 1 sene buna ısrarla devam etmelisiniz.

Yanaklarım Sarktı Ne Yapayım?

Yumurta Akı

Yumurta akı yanaklardaki sarkmayı toparlayan, sıkılaştıran en etkili doğal çözümlerdendir. Çünkü yumurtanın sahip olduğu hidrolipidler cildin sıkılaşmasında çok etkilidir. Bunun için 2 adet yumurtanın beyazını güzelce çırpmak ve daha sonra yüzünüze sürmek. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. İşte yanaklardaki sarkmaları toparlamak bu kadar kolay.

Aloe Vera Jel

Aloe vera jel doğal etkili ve faydalı yapısından dolayı cilt için çok faydalıdır. İçeriğinde bulunan malik asit cildin elastikliğini arttırmada ve sarkmış yanakları toparlamakta çok etkilidir. Tek yapmanız gereken aloe vera bitkisinin içeriğindeki jeli bir kaşık yardımıyla çıkarın ve yüz ve boyun bölgenize sürün. Evinizde Aloe vera yaprağı yoksa kozmetikçilerden satın alacağınız aloevera jeli de kullanabilirsiniz. Sürdükten sonra ortalama 20 dakika bekletmeniz yeterlidir, sonrasında cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 3-4 kez yapmalısınız. Alternatif bir yöntem olarak, aloe vera jelini bal ve mayonez ile karıştırıp da yüz ve boyun bölgenize uygulayabilir ve yine 20 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Yumurta Akı ve Bal

Yumurta akı içeriğindeki albümin proteini sayesinde ciltte ve yanakta sarkma problemi için oldukça faydalıdır. Çünkü ciltteki hücrelerin yeniden yapılandırıp cilt dokusunu iyileştirmektedir. İşte bu sayede cilde sağlık veren yumurta akını bal ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüz ve boyun bölgenize sürüp 20 dakika bekletin ve sonrasında soğuk su ile yıkayın. Bu uygulamayı ayda 3 kez tekrarlayın.

Zeytinyağı

Cildinizi, yanak bölgesini sıkılaştırmak için zeytinyağını deneyebilirsiniz. Çünkü zeytinyağı E ve A vitaminleri açısından oldukça zengindir ve sadece cildi sıkılaştırmaz aynı zamanda cildi pürüzsüzleştirir. Zeytinyağını cildinize masaj yaparak uygulayarak yaşlanma belirtilerini en aza indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir cezveye 2 yemek kaşığı zeytinyağını alıp ısıtmak ve ardından ılıdığında yüz ve boyun bölgenize masaj yapmak. Masajı 10 dakika kadar yaptıktan sonra ılık suyla ıslatılmış temiz bir bez ile cildinizi temizleyin. Alternatif olarak, zeytinyağı yerine hindistan cevizi yağı, badem yağı ya da jojoba yağı da kullanabilirsiniz.

Kahve

Kahvenin içeriğindeki ana maddesi kafeinin ciltte fazla yağı yok edip sıkılaştırma ve cildi nemlendirip yumuşatma etkisi büyüktür. Ayrıca çekilmiş kahve cilt için çok iyi bir peelingdir ve içeriğindeki antioksidanlar sayesinde ciltte yaşlanma belirtilerinin görülmesini yavaşlatmaktadır. Bunun için 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı esmer şeker ve yarım tatlı kaşığı tarçını karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüz ve boyun bölgenize nazik hareketlerle bir fırça yardımıyla 5 dakika peeling yapın. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada bir kez tekrarlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.