Yaş Ve Kuru Maya Maskesi Yapanlar Memnun mu?

Cildi Ve Saçı İçin Maya Maskesi Kullananların Yorumları Nasıl Memnunlar mı

0 46

Cildi Ve Saçı İçin Maya Maskesi Kullananların Yorumları Nasıl Memnunlar mı

“Makalemizde cilt için çok faydalı olan maya maskesi tarifini ve maya maskesi kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.”

Doktorum adlı TV programıyla evlerimize konuk olan Güzellik Uzmanı Şems Aslan, etkili maya maskesinin tarifini paylaştı. Bu maske ayda bir kez uygulanıyor fakat bu bile yetiyor. İşte detaylar:

Maya Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • Yarım çay bardağı su
  • 1 poşet yaş maya
  • 1 bardak buz

Yaş maya maskesi nasıl yapılır?

İlk olarak, yüzümüzü sulandırılmış limon suyuyla iyice silelim ve kurulayalım. Bir poşet yaş mayamızı yarım çay bardağı suda ezelim. Krem kıvamına gelene kadar elimizle veya tahta kaşıkla karıştıralım. Yoğun bir kıvama geldiğinde yüzümüze ve boyun bölgemize uygulayalım.

Göz kapaklarına ve göz altlarına sürülmesinde de sakınca yoktur. Cildiniz kıllı veya hassas ise bu maskeyi uygulamayın. Onun haricinde maya maskesi tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur.

Yaş maya maskesi bol miktarda B2, B6, fosfor ve magnezyum içerir. Öte yandan bir gazlı bezin burnunuza gelen bölümünü kesip yüzünüzü kapatın. Bir havluyu sıcak suya batırın ve sıkın. Yüzümüzde 5 dakika tutup bu işlemi 5 kez tekrar edelim. Daha sonra yüzümüzü yıkayalım. Ayrıca bir buz parçası ile bütün yüz bölgesine masaj yapıp susam yağı veya saf zeytinyağını cildimize yayalım.

Maya Maskesi Kullananların Yorumları Nasıldır?

Maya maskesini denedim ve çok memnun kaldım. Size de iyi geleceğine inanıyorum. Bunun için bir yaş maya kökünü dört parçaya ayırıp bir parçasına süt ekleyip iyice ezerek macun haline getirin. Yalnızca mayayı su ile karıştırıp da yapabilirsiniz fakat sütlü olanı cildi daha iyi nemlendirir ve besler. Yaklaşık 20 dakika maskenin cilt üzerinde kendi kendine kuruması beklenir. Uyguladıktan sonra cildimin gerilmeye başladığını; yıkayınca ise daha güçlü ve porselen gibi bir cilde sahip olduğumu hissettim. Hassasiyet veya kuruluk meydana getirmedi. Tam tersine, yıkadıktan sonra cildim pamuk gibi oluyor. Öte yandan bu maskenin farklı tarifleri de var diye biliyorum. Örneğin bal, süt ve mayayı karıştırarak uygulama yapabilirsiniz.

2 ölçü ılık su ile bir ölçü kuru mayayı karıştırıp yüzümüzde bekletiyoruz. Kuruduktan sonra ılık su ile temizliyoruz. Cildim kuruduğu zaman “Eyvah! Bu maskeyi nasıl çıkaracağım?” diye endişeye kapılıyorum fakat neyse ki korktuğum başıma gelmiyor. Ilık su ile cildimi maskeden rahatlıkla arındırabiliyorum. Bu ise cildimin pürüzsüzleşmesini, yumuşamasını ve parlamasını sağlıyor. Saçımda denemedim ancak fırsat bulur bulmaz mutlaka yapmayı planlıyorum.

Fiyatı gayet uygun, etkisi çok güçlü süper bir maskedir. İstikrarlı bir şekilde kullanmaya devam ederseniz porselen gibi kusursuz bir cilde kavuşacaksınız. Bu maske gözeneklerinizi sıkılaştıracak, cildinizi temizleyecek ve pürüzsüzleştirecektir. Hele karma ve yağlı cilt tipine sahip olanlar bu maskeye bayılacaktır. Ancak kuru cilt yapısına sahipseniz daha fazla gerginlik hissi yaşayabilirsiniz. Su ile karıştırarak kıvamını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Maya maskesini mevsim geçişinde sivilcelerim iyice depreştiği zaman uygulamıştım ve sivilcelerimi azaltmıştı. Ancak tabii ki düzenli uygulamak gerekir. Hem bu maske cildinizin kurumasına da yol açmaz. Çoğu zaman haftada 1 kez veya 2 haftada 1 defa tekrarlıyorum.

Takriben 5 aydan beri cildim için düzenli olarak kuru maya maskesini uyguluyordum. Başlangıçta gözle görülür bir farklılık yoktu fakat zaman geçtikçe yüzüme parlaklık    verdi, lekelerimin rengini açtı. Kimyasal madde içermeyen tamamen doğal bir maskedir, tavsiye olunur. Örneğin ılık suya birkaç damla hindistan cevizi yağı ekleyip o şekilde kullaanabilirsiniz. Ayrıca bu maske yüzümde tüylenmeye sebep olmadı.

Maya maskesinin saç uzattığını duymuştum. Büyük bir umutla uygulamaya karar verdim, toz mayayı ılık su ile karıştırdım ve saçlarıma uyguladım. Saçlarımda inanılmaz bir kuruluk oluştu. Ne kadar yıkarsam yıkayayım işe yaramadı. Kullandığım kremlerin de hiçbir faydası olmadı. Bir daha maya maskesi mi? Asla! Benden uzak olsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.