Yumurta sarısı saç maskesi ile saç bakımı nasıl yapılır

Yumurta sarısı saç maskesi ile saç bakımı nasıl yapılır
0 91

Yumurtanın saça faydaları ve Yumurta Saç Maskesi

Yumurta sarısı saç maskesi birçok saç türünde faydası görülmüş bir tedavi yöntemidir. Yumurta sarısı, biyotin, folat, A vitamini ve D vitamini gibi besin ve proteinlerini yoğun şekilde barındırır. Bir yumurta sarısında doğal olarak bulunan besinler, sağlıklı, parlak saçlarda bulunan besinlerle aynıdır. Yumurta sarısı sadece saçınızı daha yumuşak, daha parlak ve daha sağlıklı kılmakla kalmaz, ama aynı zamanda sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olur.

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Nelerdir

Yoğun bir diyet, aşırı kimyasallar, çevrenizdeki kirli hava, stres ve ısı ile şekillendirme saç sağlığını bozabilir. Yumurta sarısı saça faydaları saçın zarar gören yapısını onarmak ve güçlendirmek için yardımcı olabilir. Yumurta sarısı saç maskesi saçları daha dirençli hale getirebilecek vitaminler açısından zengindir. Yumurta sarısı, özellikle kuru görünen saçları nemlendirmek için yararlı olabilir.

Yumurta Sarısı saça iyi gelirmi ?

Yumurta sarısı, içinde bulunan vitaminlerin eşsiz birleşimi nedeniyle saçlarınız için süper bir besin kaynağıdır. A ve E vitaminleri, biyotin ve folat, saç büyümesi ve sağlıklı saçlar ile bağlantılı vitaminlerden sadece birkaçıdır. Dünyadaki en yaygın beslenme yetersizliği demirdir. Vücudunuzun yeni hücrelerin üretimi için demir önemlidir. Her yumurta sarısı küçük ama önemli miktarda demir içerir.

Yumurta sarısı saç uzatır mı ?

Yumurta sarısı saç maskesi uygulamak saçınızın köklerine vitamin aşılayabilir. Bu, yeni saçların daha da güçleneceği ve kırılmaya ve dökülmeye karşı dirençli olacağı anlamına gelir. Saçlarınız çok fazla dökülmediği zaman daha dolgun olur. Hatta bu sebeple daha hızlı uzuyor gibi de görünebilir.

Saça yumurta sarısı mı akı mı ?

Bu saçınızın durumuna göre değişir. Normal saçlar için yumurtanının tümünü kullanın. Yağlı saçları tedavi için sade yumurta akı saç maskesi kullanın, yumurta akı istenmeyen yağların giderilmesini sağlar. Kuru ve kırılgan saçları nemlendirmek için yumurta sarısı saç maskesi kullanın.

Yumurta sarısı saça nasıl uygulanır

Yumurta Sarısı Saç maskesi

Saç için yumurta maskesi uygulaması birkaç farklı şekilde olabilir, yukarıda anlattığımız saç şeklinize göre yumurtanın hangi kısımlarını kullanacağınızı tespit ederek saç maskesi yapabilirsiniz.

  • Normal  saçları yumuşatmak için tüm yumurtayı kullanın
  • Yağlı saçlar için yumurta akı kullanın
  • Kuru ve kırılgan saçları nemlendirmek için yumurta sarısı kullanın

Saça Yumurta Maskesi Hazırlama

Sizin için uygun olan yumurta şeklini bir kapta iyice karıştırarak yarım fincan ( 1/2 fincan ) miktarında maskeyi kullanmak için hazır edin. Normalde yarım fincan yeterli olur fakat hazırladığınız karışım saçlarınızı ve kafa derisini maskelemeye yetmeyecekse Size uygun ölçüyü kendiniz tespit edin.

Saça Yumurta Maskesi Uygulama

Hazırladığınız yumurta saç maskesini, dilerseniz eldiven kullanarak parmaklarınızla saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar yedirin. Saç derisini ve saçı kaplamak için yeterli yumurta yoksa, gerektiği kadar kullanın. En az 20 dakika, en fazla 1 saat saçınızda bekletin, soğuk su ile durulayın (sıcak su yumurtayı kafanızda pişirebilir) ve şampuanı uygulayın

Önemli NOT :

  • Tam yumurta ve yumurta sarısı maskesi sadece ayda bir kez uygulanabilir.
  • Sade yumurta akı maskesi iki haftada bir uygulanabilir.

Daha sağlıklı bir saç elde etmek için diyetinize daha fazla yumurta eklemeyi deneyebilirsiniz. Kahvaltıda yumurta yemek, protein, B vitaminleri ve folat vererek beslenmenizi artırabilir. Vücudunuzu ne kadar iyi beslerseniz, saçlarınız o kadar iyi görünür.

Yumurta Sarısı Saça Zararları

Saçlarınız için yumurta sarısını kullanmak oldukça düşük riskli bir tedavidir. Bununla birlikte, birkaç potansiyel yan etkisi vardır. Yumurta alerjiniz varsa, dışardan maske şeklinde olsa bile tedavi olarak kafanızda yumurta sarısı kullanmayın.

Çok miktarda yumurta sarısı tüketiyorsanız, yumurta sarısının kolesterol seviyesi yüksek bir yiyecek olduğunu unutmayın. Günde bir yumurta yerken, sağlığınıza zarar vermez, çok miktarlarda yemek, kalp hastalığı riskiniz yüksekse veya zaten kalp hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa zararlı olabilir, mutlaka doktorunuza danışarak hareket edin.

Saça yumurta maskesi kullananlar

Saçlarınız için yumurta sarısı kullanmak sonuçların görülebilmesi için birkaç hafta tutarlı bir tedavi gerektirebilir. Saçlarınızın görünümünü ve sağlığını iyileştirmek için yumurta sarısı kullanmak herkes için aynı sonucu vermemiştir. Fakat yinede yumurta sarısı saç maskesi ile saçları tedavi etmek, denemeye değer düşük maliyetli ve basit bir yoldur.

Daha fazla saç maskesi tarifi için Evde saç bakımı nasıl yapılır ? Yıpranmış saçlar için maske tarifleri yazımızı okuyun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.