Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları Nelerdir

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları Nelerdir
0 47

Ayva Çekirdeği Maskesi

Ayva ve ayva çekirdeği günlük, kuru ve normal ciltler için piyasada satılan bakım ürünlerinde kullanılır. Evde ayva kullanarak ayva çekirdeği maskesi gibi bakım ürünleri hazırlayabilirsiniz. Kuru ve normal ciltler için, bitkisel karışımlar ekleyerek maskeler hazırlayabilir veya yağlı ciltler için losyonlar ve kürler hazırlayabilirsiniz. Makalemizde ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır ve cilde faydaları konularında sorularına cevaplar bulabilirsiniz.

Ayva Çekirdeğinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Ayva ve Ayva çekirdeği cildin su, mineral ve vitamin ihtiyacını karşılayarak doğal bir nemlendirci işlevi görür ve pürüzsüz bir cilde kavuşturur.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır?

Doç. Dr. Tolga Ergin’den Cilt Lekelerini Yok Eden Ayva Çekirdeği Maskesi

Ayva çekirdeği maskesi ciltteki lekeleri kısa zamanda kaybolmasını ve cildin sıkılaşmasını sağlar.

Ayva çekirdeği maskesi tarifi : 8 adet ayva meyvesinin çekirdeğini yarım çay bardağı ılık suda jöle kıvamına gelene kadar iki gün bekletin. Hazırladığınız karışımı cildinizdeki lekeli bölgelere sürün ve 20 dakika bekletin ve durulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilce Ve Sivilce Lekelerinden Kurtulma İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Sivilce kekelerinden kurtulmak için ayva çekirdeği maskesi tarifi : Bir adet ayvanın çekirdeklerini cezveye koyun ve çekirdekleri aşıcak kadar su koyup bir dakia kaynatın. Dört saat demlenmesinin ardından süzerek sivilceler geçene kadar her gün yüzünüze sürün.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ciltteki Çatlaklardan Kurtulmak İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Çatlaklardan kurtulmak için ayva çekirdeği maskesi tarifi : Akşamdan bir ayvanın çekirdeklerini yarım su bardağı suya koyun ve sabaha kadar bekletin. Sabah karışımı süzerek içine biraz hindistan cevizi yağı ekleyerek karıştırın ve kavanoza aktarın. Çatlaklarınıza hergün düzenli olarak sürerek kullanın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüz Ve Cilt Sarkması İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Yüz ve cilt sarkması için ayva çekirdeği maskesi tarifi : Bir adet ayvanın çekirdeklerini cezveye koyun ve çekirdekleri aşıcak kadar su koyup bir taşım kaynatın ve 10 dakika demlendikten sonra süzerek üzerine bir çay kaşığı bal ekleyin. Karışımı yüz ve göğüs bölgenize sürüp 20 dakika bekletin. Duruladıktan sonra buğday özü yağı sürün. Haftafda 2 kez tekrarladığınızda fayda sağlayabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göğüsleri Dikleştiren Ayva Çekirdeği Maskesi

Malzemeler
  • 1 Ayvanın çekirdeklerini çıkartın
  • 1 Yaprak Aloe Vera
  • 1 Yumurta akını sarısından ayırın
  • 2 Yemek kaşığı serum fizyolojik
  • Ginseng tozu
Haftada iki gün uygulayabileceğiniz göğüsleri dikleştiren ayva çekirdeği maskesinin hazırlanışı şu şekilde;
  • Aloe Vera’dan bir yaprak kopararak içindeki jeli çıkartarak bir kaba koyun
  • Bir yumurta akı ile ayva çekirdeklerini ve iki çorba kaşığı serum fizyolojiği aynı kaba alın
  • Bu karışıma maske kıvamına gelene kadar ginseng tozunu ekleyerek karıştırın
  • Maskeyi göğüs bölgenize yayın ve 30 dakika bekletin
  • Daha sonra önce ılık su ile yıkayın sonra soğuk suyla yıkayın

Ayva suyunun faydaları

Solgun ve kırışık ciltleri ayva ayva dilimleri ile temizleyerek önleyebilirsiniz, ayrıca bu kırışıklık oluşumunu yavaşlatacaktır.

Yağlı ciltler için ayvayı rendeleyerek biraz pamuk yardımı ile cildinizi bu ayva suyu ile temizleyin. Yüzündeki sebumu alan mükemmel bir temizleyicidir. Aynı zamanda her gün kullandığınızda, yüzünüzdeki çillerin sayısını azaltır.

Ayva suyu maskesi

Ayva ile yüz temizleme maskesi için rendeleyerek suyunu çıkartın, bir yumurta beyazını buna ekleyerek karıştırın. Karışımı yüzünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Ardından, yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yağlı ciltler için iyi bir temizleyicidir. Cildinizin daha canlı ve taze görünmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.