Bacaktaki Yara İzlerini Geçiren Krem İsimleri

Bacaktaki Yara İzleri Nasıl Geçer Gider Bitkisel Çözüm

0 236

Bacağımda Yara İzi Var Nasıl Yok Edilir, Ne Yapmalı?

Yara izleri ciltte meydana gelen yara sonrası ortaya çıkan izlere denir. Bacak bölgesinde de çeşitli nedenlerden dolayı yara izleri görülebilir. Bacaktaki yara izleri için Cildiye doktoruna gidebilir yahut aşağıda bildireceğimiz bacaktaki yara izini geçiren doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ancak şu var ki hiçbir krem veya doğal yöntem anında sonuç vermez, uygulamalara en az 1-2 ay düzenli devam edilmelidir.

Bacaktaki Yara İzini Geçiren Krem Markaları

 1. Expigment Krem
 2. Madecassol Krem
 3. Contractubex Jel
 4. Maderma Krem
 5. ScarEx Jel
 6. Xeragel Krem
 7. Fito Krem
 8. Scar Zone Krem

Bacaktaki Yara İzi İçin Bitkisel Çözümler

Limon Suyu

Limon suyu bacaklar üzerindeki yara izlerinden kurtulmak için çok etkilidir. Limon hasarlı deriyi onarmaya ve ölü deri hücrelerini yok etmeye yardımcı alfa hidroksit asitler (AHA) içerir. Ayrıca, yara izlerini gidermeye yardımcı doğal bir beyazlatıcıdır.

 • Bacaktaki yara izine taze sıkılmış limon uygulayın.
 • Kuruması için 10 dakika bekleyin, ardından suyla durulayın.
 • Bir miktar nemlendirici uygulayın.
 • Bu kürü sonuçtan memnun kalana kadar birkaç hafta boyunca günde 2 kez izleyin.

Elma Sirkesi

Bacaktaki yara izlerinden kurtulmak için diğer bir muhteşem kür elma sirkesidir. Asidik doğası bacaktaki yara izindeki ölü deriyi ortadan kaldırır böylece yara izlerini geçirmeye yardım eder.

 1. Bir pamuğu elma sirkesine batırın ve bacaktaki yara izi üzerine uygulayın.
 2. 10-15 dakika bekletip suyla yıkayın.
 3. Bir miktar nemlendirici losyon uygulayın.
 4. Bu tedaviyi birkaç hafta günde birkaç kez kullanın.

Not:  Elma sirkesi cilt tahrişine neden olursa, kullanmadan önce elma sirkesini aynı oranda suyla karıştırıp kullanın.

Lavanta Yağı

Lavanta esansiyel yağı bacaklardaki yara izlerini tedavi etmeye yardımcı olabilen deri hücresi yenileyici özellikler içerir. Hücre döngüsünü arttırmaya yardımcı olur, böylece yara izlerinin kalıcı hale gelmesini engeller.

 1. Birkaç damla lavanta yağını yara izi üzerine uygulayın. Yağın deri içine geçmesini sağlamak için dairesel hareketlerle 10-15 dakika nazikçe masaj yapın.
 2. Diğer bir seçenek eşit miktarda lavanta yağı ve zeytinyağını karıştırıp etkilenen alana uygulamak ve birkaç dakika nazikçe masaj yapmaktır.
 3. Olumlu sonuçlar almak için bu kürlerden birini birkaç hafta günde iki kez izleyin.

Bal

Bal doğal bir nemlendirici olduğundan sıklıkla bacaktaki yara izlerini tedavi etmek için kullanılır. Doku yenilenmesini canlandırabilir ve aşırı kolajen büyümesini ve ölü deri birikmesini engelleyebilir.

Bacaktaki yara izine bir miktar bal uygulayın ve 10 dakika masaj yapın. 1 saat bekletin, daha sonra ılık suyla durulayın. Bunu birkaç hafta günde 2 kez yapın.

Bir diğer seçenek 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırarak bir karışım hazırlamaktır. Bu macunu etkilenen alana uygulayın, 2-3 dakika masaj yapın ve alan üzerine sıcak bir havlu yerleştirin. Havlu soğuduğunda, bölgeyi bununla silin. Birkaç ay haftada 3-4 kez tekrarlayın.

Aloe Vera

Aloe vera jel bacaktaki yaraları geçirmekte en etkili yöntemlerdendir. Aloe vera cilt dokusunu yeniden yapılandırabilmesi ve yara izlerinin boyut ve görüntüsünü azaltmaya yardımcı olabilmesiyle bilinir. Yatıştırıcı ve nemlendirici özelliği yara dokusunun esnekliğini attıracak ve iltihaplanmayı azaltmaya yardım edecektir.

Aloe vera yaprağını yarıya bölün ve jeli çıkartın.

Jeli yara üzerine uygulayın ve birkaç dakika nazikçe masaj yapın.

Kendiliğinden kurumasını bekleyin, daha sonra ılık suyla durulayın.

1-2 ay bunu günde birkaç kez yapın.

E Vitamini

E Vitamini bacak üzerindeki yara izlerinden kurtulmak için çok popüler bir diğer kürdür. Etkili bir antioksidandır ve cildi tazeleyip canlandırmaya yardımcı nemlendirici özelliklere sahiptir. Ayrıca, cilt dokusu ve gücünü güçlendiren kolajen üretimini de canlandırabilir.  E vitamini eczaneden kapsül veya ampul olarak satın alabilirsiniz

Birkaç hafta günde 2-3 kez E vitaminini yara üzerine uygulayın. E vitamini kremi de kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.