Badem Yağı Kullananlar Badem Yağını Saç Ve Cilt İçin Kullananların Yorumları

Tatlı Badem Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 9

Tatlı Badem Yağının Faydaları Nelerdir, Kullananların Yorumları Nasıldır?

Badem yağı binbir derde devadır saçları gürleştirir, dökülmüş kaşların yeniden çıkmasını sağlar, cildi besler, çatlakları önler. Badem yağını saç ve cilt için kullananların deneyimleri şöyledir;

Badem Yağı Kullananların Yorumları

Ben hamilelikte cildim için badem yağı kullanmıştım. Doğuma kadar 12 kilo aldım. İlk 7 ay boyunca çatlak problemim olmadı ama sonraki dönemlerde bütün ayların acısı çıktı resmen. Bir de tüylenme yaptı bende. Oğlum şu an 9 yaşında ama geçen yıllar içinde tüylerim hiç azalmadı. Ve ben normalde sarışın, tüysüz bir insanımdır…

Ben bir süredir saçlarıma tatlı badem yağıyla bakım yapıyorum. Tabi arada sırada unuttuğum ya da vakit bulamadığım için pek düzenli kullanamıyorum. Özellikle saçlarımın ön kısımlarında çok dökülmem vardı. Erkek gibi alnım açılıyordu. Tatlı badem yağı kullanmaya başladıktan sonra saçlarım yeniden çıktı. Denemenizi tavsiye ederim.

Ben tatlı badem yağını senelerdir kullanıyorum ve çok memnunum. Doğru şekilde kullanırsanız ve aksatmazsanız siz de bütün etkilerinden yararlanabilirsiniz. Akşamları eve gider gitmez bir parça pamuğa badem yağı döküyorum ve makyajımı bu pamukla temizliyorum. Özellikle rimel temizlerken yağı iyice yediriyorum ki kirpiklerime de faydası olsun. Senelerdir makyaj yapıyorum ama kirpiklerim dökülmediği gibi gayet uzun ve gür, takma kirpik kullandığımı sananlar bile oluyor. Saçlarıma gelecek olursak düz, kalın telli ve çok gür. Haliyle fönü görür görmez elektriklenip kabarıyor. Duş aldıktan sonra saçlarımı fönlüyorum ve birkaç damla badem yağını sürüyorum. Tabi duştan sonra uygulayacaksanız diplere sürmemek gerekiyor. Saçlarım ışıl ışıl oluyor ve ütülenmiş gibi muntazam görünüyor. Ben ayrıca bel ve basen bölgeme de sürüyorum bu yağı. Ama dediğim gibi düzenli uygulamazsanız hiçbir yararını göremezsiniz. Makyaja başladığım ilk sene kirpiklerim çok dökülüyordu ve uzamıyorlardı. Alman arkadaşımın önerisiyle badem yağı kullanmaya başladım ve o günden beri hiç ara vermeden kullandım. Umarım önerilerim sizde de işe yarar.

Ben badem yağını gebelik dönemim boyunca eksik etmedim ve bir tane bile çatlağım yok. Tüylenme sorunu da yaşamadım. Sadece kokusu çok mide bulantısı yapıyordu bende ama kendimi sıka sıka kullandım. Çatlaklar için bebek yağı da faydalı bu arada.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için badem yağı, bepanthene ampül ve evigen öneririm kızlar. Hepsini eczaneden alabilirsiniz ve fiyatları da çok yüksek değil. İkişer ampül evigen ve bepanthene yeterli olacaktır. Üzerine de biraz badem yağı eklemeniz gerekiyor. Hazırladığınız karışımı saçlarınızın dip kısımlarına güzelce yedirin. Dilerseniz 5 damla kadar çam terebentin yağı da ilave edebilirsiniz. Saçlarınızı en fazla bir önceki gün yıkamış olmanız önemli. Çünkü etki etmesi için saçlarınız temiz olmalı. Ben çok yararını gördüm.

Ben her banyodan sonra saçlarımı tam ortadan ayırıyorum. İki tarafa da onar damla tatlı badem yağı sürüyorum. Köklerden başlayıp iyice yedirerek uçlarına kadar dağıtırsanız çok etkili olduğunu göreceksiniz. Saçlarınız besleniyor, nemleniyor ve kolayca şekil alıyor. Yağlı yağlı kalmadığı için günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Maşayı, fönü ya da burgu yaparak topladığınız saçlarınızın şeklini daha kalıcı hale getiriyor. Bir de saçlarınız canlı ve parlak görünüyor.

Ben gebelik süreci boyunca badem yağı ve bebek yağını karıştırıp kullandım. Yine de son ayda çatlaklarım oldu. O yüzden denemeyi düşünen varsa çatlak oluşumunu engelleyen kremleri araştırsın derim. Hiç değilse tüylenme problemi yaşamazsınız.

Ben 1 aydır kaşlarımdaki dökülmeyi önlemek için badem yağı kullanıyorum. Öyle bariz bir fark olmadı ama en azından dökülmesi durdu. Kaşların gürleşmesini değil de beslenmesini sağlıyor sanki. 

Ben tırnak bakımı için badem yağı denemeye karar verdim. İlk kullanımdan itibaren o kadar farketti ki, düzenli olarak haftada bir kez kullanıyorum. Tırnakların kalınlaştı, kırılması durdu.

Ben saç dökülmesi için bemiks, tatlı badem yağı, bepanthen ve evigen karışımı kullandım. Haftada 1 kez uyguladım ve 3 saat boyunca beklettim. Sonrasında saçlarımı her zamanki gibi yıkadım. Dökülmem durdu ve saçlarım çok hızlı bir şekilde uzadı. Başlamadan önce saçlarım göğsümün altına geliyordu. 1 senenin sonunda ise belimin altına kadar indi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.