Kırmızı Ve Sarı Kantaron Yağı Kullananlar

Kantaron Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 88

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir, Kullananların Yorumları Nasıldır?

Kantaron yağı cilt için çok faydalı bir yağdır; Ciltteki lekeleri yok eder, yanığa iyi gelir, sivilceyi geçirir, kantaron yağı kullananların yaşadıkları deneyimleri bu makalemizde okuyabilirsiniz.

Kantaron yağı; sarı kantaron çiçeği kurutulduktan sonra saf sızma zeytinyağı içerisine konulup sonrasında direkt olarak güneş ışığı alan fakat sıcak olmayan bir yerde 1 ay bekletilerek elde edilmektedir. Kantaron yağı yara ve kesik durumunda yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olan etkili bir yağdır. Ayrıca kas ağrısı durumunda ısıtılarak uygulandığında kasları gevşetmektedir. Ek olarak ciltteki tahriş ve isilik tipindeki döküntülerin de iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

Kantaron Yağı Kullanıcı Yorumları 

Ben yüzüm için yaklaşık 4 haftadır kantaron yağı kullanıyorum Yüzümde gözle görülür bir iyileşme var diyebilirim. Ben hormon sebepli 2 sene sivilce tedavisi aldım. Tedavi gördükten sonra cildimdeki lekeleri geçirmek için doktorum azalderm krem verdi ve 6 ay kullanmama rağmen hiçbir etkisi olmadı. Bunun üzerine de kantaron yağı kullanmaya karar verdim ve cildimdeki lekeler gerçekten azaldı. Kullanacaklara tavsiyem ise sabırsızlık yapmamaları, düzenli kullanmaya devam etmeleri. Ben geceleri yüzümü temizliyorum ve üzerine masaj yaparak sürüyorum.  Her gece kullanmaya devam etmelidir, yüze masaj yaparak sürülür.

Benim bir dönem yanağımda bir beze çıkmıştı. Ben de oynayıp sıkmıştım ve yara olmuştu. Bu yüzden kantaron yağı kullandım ama düzenli. Bezeden eser kalmadı yanağımda ki izi de öyle yüzeysel değil baya derindi. Ama kantaron yağı sayesinde iyileşti.

Kantaron yağı basur için gerçekten çok faydalı. Benim basurum ağrı yapınca hemen biraz pamuk üzerine damlatıyorum kantaron yağını. Ki normalde neredeyse tüm yöntemleri denedim. Bazen öyleki basur yüzünden yürüyemiyordum bile. Ben doktorumun verdiği ilaçları da denemiştim. Bir faydasını görmediğim için internette araştırmaya koyuldum. Denemek istedim ve inanılmaz memnunum. Artık ne zaman basur sebepli az bir acı yaşasam hemen kullanıyorum kantaron yağını.

Ben kantaron yağını yanıklarım için kullandım. Düzenli olarak sabah ve akşam 1,5 sene kullandım. Ama yanık lekelerinin tonunu hiç açmadı diyebilirim. Bu yağ yanık duşındaki lekeler için etkili sanırım. Ama ben yine de kullanmaya devam ediyorum. Benim kullandığım kantaron yağı %100 orijinal saf kantaron yağı, aktardan alıyorum.

Ben kantaron yağının etkisini görmüş biri olarak gerçekten her derde deva desem abartmış olmam. Geçen yıl eşimin bacağını bir sinek ısırmıştı. Öyle bir şişti ki bacağını kaybedeceğini sandık. Aşırı iltihaplı ve kızarıktı ve inanılmaz kaşınıyordu. Eşim dayanamıyordu parçalayacak gibi oluyordu. Biz de kantaron yağı uyguladık ve ertesi gün eşimin ne kaşıntısı ne de şişkinliği. Oldukça etkili bir yağ.

Test ettim ve sivilce ve sivilce izlerine en iyi gelen yağ kesinlikle kantaron yağı. Ben geceleri uyumadan önce cilt bakımımı yaptıktan sonra sivilce olan yerlerime sürüyorum kantaron yağını ve biraz bekletiyorum. Hafif bir masaj yapıyorum ve uyuyorum. Sabah da cildim mis gibi oluyor.

Ben kantaron yağını tüm yüzüme uyguluyorum gece uyumadan önce. Yağı parmak uçlarımla yedirmeye dikkat ediyorum. Bu yaz yaşımın da etkisiyle güneş lekelerim daha da artıyor. Alnımda koyu bir güneş lekesi oluştu. Son çare lazer tedavisi olmayı düşünüyordum. En son çare kantaron yağı denemeye karar verdim. Ben kantaron yağının en az 2- 2,5 ay zeytinyağında bekletilmiş olmasına dikkat ettim, size de öneriyorum.

Benim anneannem yatalak bir hastaydı ve yaraları olurdu sürekli. Biz de ev yapımı sarı kantaron yağı kullanırdık. Etkisi gerçekten oluyordu, yaraları çok hızlı geçiriyor. Hem cildi onarıyor hem de yeniliyor. Ben 84 yaşındaki anneanneme uyguladıktan sonra inandım etkisine. Yağ, insanların söyledikleri kadar var.

Ben 1 ay kantaron yağı uyguladım yüzüme. Gece uyumadan önce lekelerime sürüyordum ve tüm gece bekletiyordum.  Ben yağın içine ek olarak E vitamini kapsülü de ekledim. Ama lekelerimde herhangi azalma veyahut ton açılması olmadı malesef.

Ben kantaron yağı kullandıktan sonra cildim çok yağlandı. Doktoruma söyledim o da rastgele yağların kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Bundan 10 gün önce hacamat yaptırdık annemle. Ben iz kalmasını istemediğim için kantaron yağı aldım ve her akşam uyguladım. Annem sürmedi ve sırtı çizik çizik oldu. Benim sırtımda hiçbir iz kalmadı. Kantaron yağının en etkilisi sarı kantaron çiçeğinden elde edileniymiş ve rengi kırmızı olmalıymış. Ben de kırmızı olanı kullanıyorum.ben çok memnun kaldım bu yüzden evden asla eksik etmeyeceğim. Kantaron yağın en sevmediğim yanı kokusunun kötü ve yoğun olması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.