Bikini Bölgesi Temizliği Acısız Nasıl Yapılır 6 Kesin Çözüm

Genital Özel Bölge Temizliği Acısız Nasıl Yapılır 6 Yöntem

0 122

Bikini Bölgesi Temizliği Önerileri

Bikini bölgesinde yani özel bölgedeki kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemler vardır. Tıraş olma, tüy dökücü krem kullanımı, ağda yapma ve epilasyon aleti kullanma en çok tercih edilen yollardandır. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın aşağıdaki bildirdiğiniz önerilere uyarak acısız, ağrısız bir temizlik yapabilirsiniz.

Özel Bölgeyi Ağrısız Acısız Nasıl Temizlerim?

Banyo Yapın

Genital bölge temizliği yapmadan önce banyo yapın. Bikini bölgesi temizliğini banyodan sonraya bırakın. Banyo cildi yumuşatıp tıraş olmayı veya ağdayı kolaylaştırır. Ayrıca tıraş yapılmadan önce de sıcak su ile cilt temizlenecek, gözenekler açılacak ve kıllar yumuşayacaktır. İşte bu yüzden tıraşı banyodan sonra yapmanız iyi olacaktır.

Acıyı Azaltan Krem Kullanımı

Emla krem, Anestolpomad  gibi eczanede satılan krem epilasyon veya ağda yapılacak bölgede acıyı önlemek için kullanılabilir. Bu tür kremleri bikini bölgesine lazer epilasyon, ağda veya sir ağda yapmadan 1 saat önce sürmelisiniz. Kremi bölgeye uyguladıktan bir süre sonra uyuşma başlar ve bu aşamada kremi silip ağda veya epilasyon yapmaya geçebilirsiniz.

Bebe Pudrası Kullanımı

Genital bölge, bacak, koltukaltı ve sırt bölgelerine ağda yapmadan önce biraz bebe pudrası kullanmanız iyi olabilir. Bebek pudrasını uyguladığınız bu bölgelere daha sonra ılık ağda sürüp veya kağıt ağda yapıştırıp tüylerinizi alabilirsiniz. Bebek pudrası sadece acı hissini azaltmaz aynı zamanda ciltte tahriş oluşmasının önüne geçer.

Tüy Dökücü Krem

Eğer bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak isterseniz tüy dökücü krem veya sprey kullanabilirsiniz. Bu yöntem kıl alma yöntemleri içinde en kolay ve hızlı yöntemdir. Piyasada genital bölge için özel olarak üretilmiş tüy dökücü kremler vardır. Bunları kullanmalıdır.

Lazer Yöntemi

Bikini bölgenizdeki kıllardan bıktıysanız kesin olarak kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmalısınız. Özellikle son yıllarda etkili olması yönüyle bilinen lazer epilasyon vajinadaki kılların son bulması için oldukça yardımcıdır. Buz lazer adından da anlaşılacağı üzere etkili bir soğutma sistemine sahiptir ve bu sayede uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutmaktadır. Bu yüzden cildiniz nefes alır ve lazer ağda esnasında daha az acı hissedersiniz. Cildi ferahlatan buz lazerin etkisi çok iyidir ve kalıcıdır. Çünkü FDA onayına sahip bir lazer yöntemidir. Kısacası bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için buz lazer en iyi seçeneklerden birisidir.

Ağrı Kesici Kullanımı

Genital bölgesi kıllarının temizliği için ağda yöntemini kullanacaksanız ağda yapmadan ağrı kesici kullanmanız önerilir. Eğer siz de ağdanın acısından korkuyorsanız ağdadan yaklaşık yarım saat önce ağrı kesici alabilirsiniz. Bu sayede ağda yaparken çok daha az acı hissedeceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.