Bitkisel Saç Boyası Markaları Nelerdir?

Bitkisel Saç Boyası Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 33

Bitkisel Saç Boyası Markaları Nelerdir, Kullananların Yorumları Nasıldır?

“Bu makalemizde bitkisel saç boyası kullananların yorumları ve bitkisel saç boyası markaları hakkında bilgi edinebilirsiniz”

Saç rengi görüntümüzün en temel unsurudur. Bu yüzden sıklıkla rengini değiştirmek isteriz ve bu da saçlarımızın yıpranmasına sebep olur. Bunu engellemek elinizde. Saçlarınızı bitkisel özlerden oluşan organiz boyalarla boyayabilirsiniz.

Bitkisel Saç Boyası Kullananların Yorumları

Saçlarımı bitkisel saç boyası ile boyuyorum ve çok memnunum. Ben saçlarını boyayacaklara sadece bitkisel saç boyası tavsiye ediyorum. Özellikle de cildiniz hassassa sizin için çok iyi olur. Normal boyaların tutması için bekletildiğinde ciltte yanma durumu görülüyor, bitkisel boyalarda bu durum yaşanmıyor. Normal boyalarda bekletme süresi 45 dakika ama bitkisel boyalarda 15-20 dakika. Düşünün içinde herhangi bir kimyasal olmamasına rağmen bu kadar az bekletme süresi. Ayrıca bitkisel saç boyaları saçı serleştirmiyor ve yıkadıkça parlaklığı daha da artıyor normal boyaların aksine. Tek sıkıntı bitkisel saç boyalarının renk skalası çok sınırlıdır. Öyle ki uç renkleri bulamıyorsunuz. Ama eğer saçlarınızda beyazlar varsa bitkisel boyalar normal boyalara göre daha az kapatıcı oluyor. Ayrıca fiyatı da normal boyalardan farkı yok, yüksek.

Ben annemin saçlarını bitkisel saç boyası ile boyuyorum. İlk boyamadan önce annem tereddüt etti saçlarını döker diye ama tam tersi oldu. Bu boya saçlarını daha az bile döktü diyebilirim. Annemin tereddüt etmesinin sebebi önceden hiç boya kullanmamış olmasıydı. Bitkisel boya sayesinde annemin saçındaki beyazlar çok iyi kapandı ve boya uzun süre gidiyor haberiniz olsun. Normal boya yapanlar 1 ayda boyatırken ben annemin saçını 3 ayda bir kez boyuyorum. Bitkisel saç boyasını mutlaka denemelisiniz.

Natural colors marka bitkisel saç boyası kullanıyorum. Bu boyadan daha iyisine denk gelmedim. Hem saçlarıma zarar vermiyor hem de beyazları çok iyi gizliyor. Ben düşünmeden almanızı tavsiye ediyorum.

Ben saçlarımı kuaförde boyattım bitkisel saç boyası ile. Boya saçımda 2 hafta bile kalmadı, hemen aktı gitti. Hatta boyanın rengi gözükmedi bile saçımda. Ki ben boya için normal boyanın 2 katı para verdim. İlla doğal istiyorsanız kına sürmenizi tavsiye ederim. Kına hem saçı besliyor hem de öyle kolay kolay akmıyor. Ancak bunun için hint kınası değil, normal kına almanız lazım aktarlardan. Sonradan bir uzmandan öğrendim ki bu bitkisel saç boyası adı altında satılan boyaların normal boyalardan hiçbir farkı yokmuş.

Ben eczacının tavsiyesi üzerine aldım bitkisel saç boyasını. Eczacı babamın yakın arkadaşıydı ve gerçekten ısrarcı oldu almam için, oldukça övdü boyayı. Kullandım boyayı ve gerçekten çok iyi diyebilirim. Özellikle kızıl renk hakkında bilgi vermem gerekirse abartısız 5 tonu olduğunu söyleyebilirim. Ben saçımın rengini sürekli değiştiren biriyim bir de balyajım olduğu için çok zorlanıyordum boya seçerken, içime sinmiyordu. Ama bu doğal boya sayesinde saçlarımın rengi çok iyi oldu ve ayrıca saçım bakımlı görünmeye başladı. Ben boyanın tonunu seçerken kendi saç rengimin biraz daha koyusunu seçmek istedim. Boyanın numarasını asla hatırlamıyorum ancak kızıl ve siyah renk arasında bir ton olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten tavsiye ediyorum ben çok memnun kaldım.

Bitkisel Saç Boyası Markaları

Natural Colors Organik Saç Boyası

Natural Colors Organik saç boyası oldukça yaygın olarak kullanılan bir organik saç boyası markası. İçerisinde soya fasulyesi, aloe vera, hindistancevizi, mısır, buğday yağı, palmiye fıstığı, muz, madem yağı, portakal, greyfurt, E ve C vitaminleri sayesinde saçları derinlemesine besliyor. Bu boyanan temel maddesi ise soya yağı. Natural Colors organik saç boyasında amonyak yok ve 28 farklı renk seçeneğine sahip. Bu boya ciltte herhangi bir cilt reaksiyonuna yapmadığı için tercih edilmektedir.

Tierra Organik Saç Boyası

Tierra marka organik saç boyasında 96 farklı renk seçeneğiyle müşterilerine oldukça geniş bir renk seçeneği sunmaktadır. Kıvamı krem olan bu boya normal boyalar gibi kolayca saça uygulanır ve biraz bekletildikten sonra durulanır. Bu organik saç boyası saçı yıpratmamasıyla, yormamasıyla meşhurdur.

Phyto Color Organik Saç Boyası

Phyto color organik saç boyasında herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Bu sayede saçın yapısını bozmaz ve saçları çok iyi boyar. İçerisinde amonyak olmamasıyla dikkat çeken Phyto color organik saç boyası kötü kokmamaktadır. Bu markanın birçok farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Tins Of Nature Organik Saç Boyası

Tins of Nature organik saç boyası içerisinde amonyak olmaması sayesinde saçlarınızın sağlığını korur ve iyileştirir. İçerisinde amonyak içermediğinden saçlara zarar vermez. Tins of Nature organik saç boyasını saçınıza uygulayın ve sonrasında saçlarınızı bone ile kapatın. Ardından bone üzerinden 20 dakika fön tutun. Bu sayede kafada ısı oluşur ve buda boyanın saçta tutunmasına yardımcı olur. Bu marka kahverengi tonlarında oldukça güzel saç tonları çıkarıyor. Ayrıca 15 farklı renk seçeneği var.

Naturigin Organik Saç Boyası

Naturigin organik saç boyası içerisinde paraben ve amonyak içermez. Bu sayede oldukça yaygın olarak olarak tercih edilen bir markadır. Naturin organik saç boyası diğer saç boyalarına göre biraz daha pahalıdır. Etkisi yüksek olan bu boya beyazları oldukça iyi kapatmaktadır. Ayrıca hoş kokusu saçta 1 ay kalıyor. Naturigin organik saç boyasında 12 farklı yağ ve ekstrat bulunmaktadır. Saçınızda 30 dakika bekletmeniz yeterli olmaktadır. İçerisinde aloe vera yağı,şimşir,soya proteini,greyfurt kabuğu yağı, buğday özü, mandalina kabuğu yağı, shea yağı, limon kabuğu yağı, keneotu tohumu yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı ve şeftali çekirdeği yağı gibi saçlara iyi gelen doğal birçok bileşik vardır. Bu boya sayesinde hem saçlarınızı boyuyor hem de besliyorsunuz.

Logona Organik Saç Boyası

Logona organik saç boyasında bulunan sinemaki, kına, ceviz, barut ağacı, indigo, kurkuma,rhatany, pancar,kahve, hatmi, buğday proteini ve jojoba yağı saçlara renk verirken aynı zamanda bakım yapıyor. Logona marka organik saç boyası içerisinde herhangi kimyasal madde içermemesi sayesinde saçın pigmentini bozmadan renk vermeyi sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.