Çam Terebentin Yağı Kullananlar Yorumları

Çam Terebentin Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 64

Çam Terebentin Yağının Saça Faydaları

Çam terebentin yağı saç bakımı için kullanabileceğiniz en faydalı yağlardandır. Saç dökülmesini durdurur, kepeği yok eder, yeni saç çıkarır, saçların hızla uzamasında etkili rol oynar. Yapmanız gereken şampuanınıza çam terebentin yağı eklemek olmalıdır. Fakat bununla da yetinmemelisiniz. Çünkü çam terebentin yağı tek başına saç derisini kuruttuğu için aşırı yağ üretimine neden oluyor. Bunun için şampuanınıza 1 kapak çam terebentin yağı ve 2 kapak da saç için çok yararlı olan saçı yumuşatan badem yağı eklemelisiniz.

Çam Terebentin Yağını Saç İçin Kullananların Yorumları

Ben çam terebentin yağını şampuanıma 10 damla kadar damlatıyorum. 2 senedir kullanmayı bırakmadım. Saçlarım hem aşırı uzadı hem de çok iyi gürleşti bu yağ sayesinde.

Çam terebentin yağı saçta kepek problemini tamamen geçiriyor diyebilirim. Yağı 250 ml şampuana 1 yemek kaşığı kadar çam terebentin yağı ekleyin. Saçlarınızı normalde olduğu gibi bu şampuanla yıkadığınızda 1 hafta sonra kepekleriniz yok oluyor. Ben kime önerdiysem hepsi faydalı olduğunu söyledi.

Ben çam terebentin yağının saç dışında kaş için de kullanılabileceğini duymuştum.Kaşlarımda dökülme vardı. Bunun için gece uyumadan önce çam terebentin yağını bir kulak çöpü ile kaşlarınıza sürebilirsiniz. Miktarına dikkat etmelisiniz. Fazla olması durumunda göze temas edebilir ki bu durumda gözde yanma yaşanıyor. Kaşlarınızı biraz ıslatacak kadar çam terebentin yağı kullanmanız yeterli. 2 hafta sonra dökülmüş kaşlarınızdaki gürleşmeyi hemen fark edeceksiniz. Ben denedim ve arada yine uyguluyorum.

Ben çam terebentin yağını şampuanımın içine 1 kapak kadar koyup her banyoda kullanmadan önce çalkalıyorum. Bazıları işe yaramıyor dese de bence çam terebentin yağı saçları hızlı uzatıyor. Bende öyle oldu yani. Uğraştırıcı da değil sadece bir kez şampuanıma ekliyorum ve işe yarıyor gerçekten. Saçıma sürüyorum şampuanı keselenme sürecinde bekliyor ve sonrasında duruluyorum. Saçlarımı gürleştirmedi üzerine sertleştirdi ama uzattı.

Araştırdığıma göre çam terebentin yağı saç dökülmelerine iyi geliyor ve saçı uzatıyormuş. Ben de şampuanıma katıp kullanıyordum. Kullandığım zaman saç dökülmesini durdurduğunu ve saçımın gürleştiğini fark etmiştim. Bu yağ bence yağlı saçlara da iyi geliyor çünkü saçlarım kullandığım dönem çok kurumuştu. Ben çam terebentin yağından genel itibariyle memnundum ancak kokusunu sevmediğim için bıraktım.

Çam terebentin yağı şampuana ekleniyor ve düzenli kullanıldığında saçtaki kepekleri yok ediyor. Üstüne üstlük saç köklerinden saç fışkırtıyor desem abartmış olmam.

Çam terebentin yağını şampuana katıp kullanmıştım. Bu yağ sayesinde saçlarım daha az yağlanıyordu. Normalde 8 saatte yağlanıyor benim saçlarım ama bu yağ sayesinde 2 günde yağlanmaya başladı. Ayrıca saçlarımı hızlı uzattı. Bence çam terebentin yağı sadece yağlanmayı azaltma etkisiyle bile kullanılması gereken bir yağ.

Ben çam terebentin yağını saçlarımın hızlı uzaması için 400 ml şampuanıma 40 damla dökerek kullandım. Etkisini gördüm. Aktarım bu yağın saça doğrudan uygulanmaması gerektiğini söylemişti bana haberiniz olsun tek başına kullanmayın, şampuanına ekleyip karıştırın.

Ben çam terebentin yağını badem yağı ile birlikte kullanıldığında daha etkili olacağını duymuştum. Bu yüzden 400 ml şampuana 1 kapak çam terebentin yağı ve 1 kapak da badem yağı dökmüştüm. Saç dökülmelerimi gerçekten azalttı. Kullandıktan sonra kullandığım yağın çam terebentin “esansı” olduğunu fark ettim. Ben aktardan almıştım, güvenmiştim. O yüzden alırken mutlaka üzerini okuyun. Ben esansını kullanmama rağmen etkisini görmüştüm gerçekten.

Çam terebentin yağı saça doğrudan uygulandığında saç derisini tahriş ediyor. O yüzden sampuanıma 7-8 damla damlatıp kullandım ben bir dönem. Gerçekten de saçlarım hızlı ve güzel şekilde uzadı.

Ben çam terebentin yağını 4 senedir kullanıyorum. Şampuanımın içine 15 damla çam terebentin yağı ve ek olarak 20 damla tatlı badem yağı ekliyorum. Sebebi de çam terebentin yağının tek başına kullanıldığında saçı sertleştirmesi. Badem yağı ve çam terebentin yağı birlikte dengelenmiş geliyor bana, daha iyi yani. Saçın gürleştirmesine katkı sağlayan yağların vücutta istenmeyen tüyleri çoğaltacağını düşündüğüm için çam terebentin yağı olan şampuan ile saçımı  yıkarken köpüğün vücuduma gelmesini engelleyecek şekilde yıkayıp duruluyorum saçlarımı. Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim.

Ben çam terebentin yağını büyük boy şampuanıma yaklaşık 20 damla damlatıyorum. İyice çalkalıyorum karışması için. Saçlarım gerçekten de çok hızlı uzuyor ve saçtaki çok dökülmeyi kesiyor. Kokusu banyodan çıktıktan sonra kalmıyor, içiniz rahat olsun. Kalsa da ben sevdim kokusunu.

Ben çam terebentin yağını şampuanıma 1 kapak kadar ekleyip kullanıyorum. Psikolojik mi bilmem ama bu yağ ile saçlarım daha güçlü.

Ben çam terebentin yağını 3 aydır kullanıyorum. Saçlarımı hızlı uzattı ancak saçlarımı güçlendirmedi ve dökülmesini durdurmadı.

Ben çam terebentin yağını yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Saçımı uzattı diyemem fakat saç dökülmesini ve kepek problemimi gerçekten azalttı. çam terebentin yağını kullandıktan sonra saçlarım daha hızlı yağlandı gibi geldi o yüzden yeni bir şampuan aldım. Bu da şampuanın yapısından kaynaklandı heralde. Sonrasında saçlarımda kepeklenme başlayınca tekrar şampuanın içine döktüm çam terebentin yağını. Böyle biraz daha kullanacağım. Normalde çam kokusunu sevsem de çam terebentin yağının kokusunu hiç beğenmedim.

Çam terebentin yağı saçlarımı uzattı güçlendirdi ama kuruttu da aynı zamanda. Ben saçlarım güçlensin diye uzun zaman çam terebentin yağı kullandım sonrasında favori bölgesinde az da olsa tüylenme başladığını gördüm. Normalde tüylerim koyu olsa da kıl tüy problemim yoktur. Bunun sebebi bence çam terebentin yağı oldu.

Ben çam terebentin yağını 750 ml şampuanıma 1 kapak kadar ekleyip kullanıyorum. Saçlarım gerçekten güçlendi. Ancak kokusuna dayanamadığım için sevmediğimden bırakmak zorunda kaldım.

Normalde hiç uzamayan saçlarımı çam terebentin yağı ile uzattım diyebilirim. Ben şampuanıma damlatarak kullandım ve saçlarım uzamadığı kadar hızlı uzadı. Normalde saçlarım çok yağlı ve yağı da dengeledi. Ayrıca çam terebentin yağı saçlarımda sertleşme yapmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.