Keten Yağı Kullananların Yorumları Nasıldır?

Keten Tohumu Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 144

Keten Tohumu Yağı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları

Keten tohumu yağı, keten tohumlarının soğuk sıkım işleme tabi tutulması ile elde edilir. Keten tohumu yağının ısıtılması tavsiye edilmediğinden içilerek veya cilde sürülerek kullanılması uygundur.

Keten Tohumu Yağı Kullananların Yorumları

Kilo vermek için keten tohumu yağı kullanıyorum. Günde 2 kez olacak şekilde, 3 çorba kaşığı yağı ve iki çorba kaşığı yoğurdu karıştırarak tüketiyorum. Tok hissettiriyor ve  bağırsaklarımın daha fazla çalışmasına yardım ediyor. 4 günün sonunda 1 kilo vermişim. Açlık hissetmediğim için çok memnunum. Umarım bu şekilde etki göstermeye devam eder.

Hayatımda hiç mide ağrısı yaşamamıştım. Ta ki keten tohumu yağı kullanmaya başlayana kadar. Ağrılarım azalmadığı için bırakmak zorunda kaldım. Bence en etkili zayıflama yöntemi, saat 18.00’dan sonra hiçbir şey yememek. Uyumadan 1 saat kadar öncesinde de bol limonlu su içerseniz daha etkili olur. Ben 2 adet limonun suyunu bir bardağa koyup, üzerini de içme suyuyla tamamlıyorum. Şeker atmamanız gerekiyor. Uyuyana kadar da 5 bardak su içerseniz çok yararını göreceksiniz.

Ben 3 gündür bu yağı içiyorum. Vücudumda bulunan ödemin azaldığını hissediyorum. Midemdeki şişkinlik hissini de azalttı. Bence harika bir yağ, kesinlikle denemelisiniz.

Keten tohumu yağını saç uzatmak için kullanıyorum, memnunum. Kullandığım yöntem; Bir cezvenin içerisine ½ limonun suyunu sıkın. Üzerine birer kahve fincanı keten tohumu yağı ve sıcak su ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra kaynatın. Kaynamaya başlar başlamaz altını kapatmanız gerekiyor. Dayanabileceğiniz ısıya geldiğinde bu karışımı tüm saçınıza uygulayın. Ardından havlu ya da streç film kullanarak saçlarınızı sarın. 60 dakika beklettikten sonrasında saçlarınızı durulayın.

Keten Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?

Keten tohumu yağı, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için oldukça etkili bir alternatiftir. Esansiyel yağ asitleri içerdiği için pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz. Sedef hastalığı, egzama, kaşıntılı cilt hastalıkları ve sivilcelerin giderilmesini sağlar. Güneş yanıklarının daha kolay şekilde iyileşmesini sağlar. Akne tedavisinde de kullanılabilir.

Kolayca kırılan tırnakların güçlenmesi ve onarılması için keten tohumu yağı tavsiye edilir.

Lif açısından zengin bir yağ olduğu için dışkının yumuşamasını sağlar. Böylece kabızlık problemi giderilmiş olur. Aynı zamanda hemoroid ağrılarını azaltır ve basur oluşumunu engeller.

Keten tohumu yağının kolesterol seviyesini dengelediği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu sayede kalp krizi riski büyük oranda azaltılabilir.

İçerisinde bulunan temel yağ asitleri, cilt problemlerinin tedavi edilmesi ve cildin yatışması için oldukça etkilidir. Bu nedenle güneş yanıkları, cilt lekeleri ve kaşıntıya neden olan deri hastalıklarının daha hızlı iyileştirilmesini sağlamaktadır.

Keten Tohumu Yağının Diğer Faydaları

  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini destekler.
  • Psikolojik problemler üzerinde iyileştirici etkisi bulunur.
  • Odaklanma problemlerini gidermek için tavsiye edilir.
  • Üst solunum yolu hastalıklarının ve bu hastalıklara bağlı olarak görülen problemlerin iyileştirilmesinde kullanılır.
  • Bağırsak ve mide rahatsızlıklarının giderilmesini sağlar.
  • Yanıkların ve yaraların daha hızlı şekilde iyileşmesini sağlar.
  • Diş eti hastalıkları ve ağız içinde meydana gelen yaraların iyileştirilmesinde kullanılır.
  • Öksürüğün giderilmesi için etkili bir yağdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.