Çam Terebentin Yağını Kaş İçin Kullananların Yorumları

Çam Terebentin Yağı Kaşa Sürülürmü Kaş İçin Nasıl Kullanılır

0 48

Kaş Dökülmesinde Çam Terebentin Kullanılır mı?

Kaş dökülmesi, kaş seyrelmesi sık karşılaşılan sorunlardandır ve genellikle stresten kaynaklanır. Siz de kaşlarınızda bu durumdan şikayetçi iseniz kaşlarınız için çam terebentin yağını kullanabilirsiniz.

Çam Terebentin Yağı Kaşlar İçin Nasıl Kullanılır?

Çam terebentin yağını kaşa doğrudan sürmek kaş cildini tahriş edebilir. Bu nedenle çam terebentin yağını diğer yağlar ile seyreltmek gerekir. Bu şekilde kullanılırsa, kaşlara uygulanmasında hiçbir zararı olmaz. Kirpikler ve kaşlar, bazı etkenlere bağlı olarak cansızlaşabilir ya da dökülebilir gösterebilir. Bu etkenlere örnek olarak kemoterapi tedavisinin uygulanması, vitamin eksikliği ve stres gösterilebilir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz çamterebentin yağını kaşlar için kullanabilirsiniz.

1.Yöntem 

Malzemeler

  • Çam terebentin yağı
  • Hint yağı
  • Badem yağı
  • E vitamini ampulü (1 adet)
  • Saf zeytin yağı

Tüm malzemelerden 5 cc kullanarak karışımı hazırlayın. Ardından bir kısmını ayırarak şampuanınızın içine karıştırın. Hazırladığınız şampuanı kullandığınız dönem boyunca saç kremi kullanmaktan kaçının. Ayırdığınız karışımın içerisine havanda dövülmüş bir diş sarımsağı ilave edin. Bu karışımı ise kulak temizleme çubuğu yardımıyla kirpik ve kaşlarınıza uygulayın.

2.Yöntem 

Malzemeler

  • Büyük bir diş rendelenmiş sarımsak
  • ¼ tatlı kaşığı kadar hindistan cevizi yağı
  • ½ tatlı kaşığı kadar çam terebentin yağı

İlk olarak hindistan cevizi yağını güneşte bırakarak ılımasını bekleyin. Hazır hale geldikten sonrasında çam terebentin yağı ve rendelenmiş sarımsağı ilave edin. Kaşlarınız çok seyrekse miktarları artırarak daha fazla karışım hazırlayabilirsiniz. Ya da dökülmeleriniz azsa daha az miktarda karışım uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla kaşlarınıza sürün. Bir hafta sonrasında kaşlarınızda belirgin bir dolgunluk olacaktır. Özellikle sarımsak, uzun senelerdir saç ve kaş dökülmelerine karşı kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler, kıl köklerini uyararak daha hızlı kıl büyümesini sağlar. Çam terebentin yağı ise kılların daha hızlı uzaması ve daha güçlü kıl köklerine sahip olmayı destekler. Hindistan cevizi yağı, keratin açısından oldukça zengin bir üründür. Bu özelliği ile kılların uzaması ve gelişmesi süreçlerinde büyük bir yardımcıdır.

Kaşları İçin Çam Terebentin Yağı Kullananların Yorumları

Çam terebentin yağı, saç dökülmelerinin yanı sıra kaş dökülmelerine karşı da kullanılmaktadır. Uyumadan önce bu yağı, bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla  dökülmüş, seyrelmiş kaşlarınıza sürebilirsiniz. Ancak miktarını doğru ayarlamak gerekir, gözle temas ederse yakıcı bir etkiye neden olacaktır. Doğru miktar, kaşlarınızın hafiften ıslanmasına yetecek kadardır. 2 hafta içerisinde kaşlarınız belirgin bir şekilde gürleşmeye başlar. Ben memnun kaldığım için ara sıra kür olarak yapmayı sürdürüyorum.

Çam terebentin yağını saçlarımın uzaması için denemiştim. Çok memnun kaldığım için stresten dolayı dökülmüş kaşlarımda da denemek istedim. Kulak çubuğuyla kaşlarıma sürdüm biraz önce. Küçükken kaşımı çarptığım için bir yerde çok seyrelme vardı. En çok da oraya sürdüm. Fakat o kadar çok yanma hissi oldu ki birkaç dakika bile dayanamadım ve geri yıkadım. Üzerine krem sürmeme rağmen yanma hissi devam ediyor. Kaşıntı ya da kızarıklık oluşmadı ama kaşlarım alev almış gibi hissediyorum. Acaba çam terebentin yağını cilde doğrudan sürmemek mi gerekiyordu? Kaş yapacağım diye göz çıkardım sanırım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.