Saç Boyası Çıkarıcı Saç Boyası Silme İşlemi Markaları

Saç Boyası Silici Nedir Saç Boya Silici Markaları Nelerdir?

0 58

Saç Boyası Silici Nedir?

Saç boyası silicisi, saça uygulanan son boya işleminin geri alınması amacıyla kullanılır. İşlemin ardından, bir önceki boyamaya ait renk yeniden ortaya çıkar. Örneğin; sarı saçlarınızı karamel rengine boyadığınızı varsayalım. Boya silici ürünü kullandığınızda, saçlarınıza yeniden sarı haline dönecektir. Ancak birden fazla kez karamel rengine boyadıysanız ve saç boyası silici kullanarak sarı renge dönmek istiyorsanız, bu mümkün olmayacaktır. Ürün, yalnızca son boyamadan bir önceki renge dönmenize imkan tanır.

Bir diğer örnek olarak kumral boyanın üzerine kahve tonlarında bir boyama işlemi yaptığınızı düşünelim. Boya silici kullanarak yeniden kumral saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Ancak kumraldan önceki rengi elde etmeyi hedefliyorsanız, maalesef sonuç alamazsınız.

Saç Boya Silici Nasıl Kullanılır?

Saç boyası silici ürünler, birçok marka tarafından üretilmektedir. Tüm markalar, ürünlerinin özelliklerine bağlı olarak farklı kullanım şekilleri tavsiye etmektedir. Bu nedenle saç boya silici ürünleri, kutunun üzerinde yer alan kullanma talimatları doğrultusunda kullanmanız gerekmektedir. Unutulmaması gereken nokta ise, bu ürünler ile yalnızca yapılan son boyama işleminin silinebileceğidir.

Saç boyası silici ürünler ile, oryal kullanarak yapılan sarartma işlemleri geri alınamaz. Saçlarınızın rengini oryal ile açtıysanız, boya silici ürün kullansanız da eski rengine döndüremezsiniz. Bu durum üst üste aynı renge boyanmış saçlar için de geçerlidir. Örneğin; birkaç boyama boyunca kızıl renk tercih ettiniz ve sıkıldınız. Saçlarınızın kızıldan önceki rengine dönmesi için boya silici ürünler kullanmak sonuç vermeyecektir. Bu ürünler, yalnızca pişman olunan son boyama işleminin geri alınmasına imkan tanır.

Doğru saç rengini ve tonunu bulmak, bazen oldukça zorlu bir sürece dönüşebilir. Bu durumlarda boya silici kullanabilirsiniz. Örnek olarak saçlarınızın bal köpüğü rengi olduğunu ve denemek için koyu bir kahverengi tonuna boyadığınızı düşünelim. Yeni saçlarınızdan hoşlanmadıysanız, bu ürünleri kullanarak yeniden bal köpüğü saçlara sahip olabilirsiniz. Ancak saçlarınızı oryal kullanarak bal köpüğü rengine boyadıysanız, boya silici ile eski rengine döndüremezsiniz. Oryal vb. saç açıcı ürünler kullanıldıysa, boya silici kullanarak eski renge dönmek mümkün değildir.

Saç boyası silici ürünler, üst üste boyanan ya da saç açıcılarla rengi değiştirilen saçlarda sonuç vermez. Yalnızca son yapılan boya uygulamasının geriye döndürülmesine imkan tanır. Bir önceki saç renginizden daha geriye dönmek ise boya silicilerin yapabileceği bir işlem değildir.

Saç Boya Silici Markaları Nelerdir?

  • Loreal matrix boya silici
  • Colour b4 hair colour remover 
  • Redist Boya Silici 150ml
  • Ossion Saç Boya Silici 200 ml
  • NEWWELL Saç Boya Silici 400ml
  • Schatz Ciltten Saç Boya Silici 170 ml
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.