Çilleri Yok Etmek İçin Suna Dumankaya’dan Çil Maskesi Tarifleri

Çiller Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu’ndan Çilleri Yok Eden Maske

0 43

Çiller Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu’ndan Çilleri Yok Eden Maske

Yüzümüzde burun ve yanaklarda meydana gelen kahverengi lekelere çil denir. Çilli olmak doğuştan gelen, genetik bir durumdur. Güneşlenmekte çillerin belirginliğini artırır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Çilleri Yok Eden Maske Tarifi

Avokadoyu yumuşatın. Daha sonra bir yemek kaşığı kadar avokadoyu bir yemek kaşığı soğuk pres keten tohumu yağıyla iyice karıştırıp ezin. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 20 dakika bekletip güzelce durulayın. Cildin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içeren bu doğal maske, aynı zamanda cilt tonunu eşitleyecektir.

Suna Dumankaya’dan Çilleri Yok Etme Maske Tarifleri

SORU: Tatilde bol bol güneşlendim ve hem yüzümde hem de vücudumun bazı bölgelerinde çiller oluştu. Bunlardan kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı; Üç çorba kaşığı yoğurt, iki çorba kaşığı yulaf unu ve bir çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı çillenme olan kısımlara uygulayın ve 1 saat bekletip yıkayın. Bunu her hafta bir kez tekrarlayın.

SORU: Çillerimden kurtulmak için denemediğim şey kalmadı, ancak hiçbir faydasını göremedim. Azalması bir yana, iyice koyulaşmaya başladılar. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı;

Çillerin geçmesi uzun bir zaman gerektirir. Sürekli güneşe maruz kalmak bu süreci olumsuz etkiler. Her şeyden önce buna dikkat edilmelidir. Taze patlıcanı dilimleyerek cildinizin çilli kısımlarına bastıra bastıra uyguladığınız takdirde biraz hafifleyecektir. Limon ve beyaz turp sularının karıştırılıp her akşam cilde uygulanması da çillerin azalmasını sağlayacaktır.

SORU:  Yüz bölgemde çillenme oluştu ve ne yaparsam yapayım geçmiyor. Lazer tedavisi bile gördüm fakat hiç yararı olmadı. Bunun doğal bir çözümü yok mudur?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı; Tamamen ortadan kaldırabilirsiniz diyemem ancak çilleri azaltmanız mümkündür. Kullanacağınız malzemeler 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı tereyağı ve 1 tutam beyaz lahanadır. İlk olarak lahanalar ince ince doğranır. Ardından limon suyu ve tereyağıyla karıştırılıp blender’dan geçirilir. Hazırlanan karışım, çillenme olan yerlere uygulanır. Peş peşe 3 gün buna devam edilir. Karışım oda ısısında muhafaza edilmelidir. 3 gün arayla yenisi hazırlanır. Bu doğal reçete sayesinde hem cildiniz nemlenecek hem de çilleriniz hafifleyecektir.

SORU: Yaz mevsiminde ister istemez güneşten uzak duramıyorum. Lakin cildim güneşten çabuk etkileniyor ve yüzümde çiller oluşuyor. Çillerimden nasıl kurtulabilirim ve tekrar oluşmasını nasıl engelleyebilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı; 1 çorba kaşığı krema, 2 çorba kaşığı turp suyu, 2 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu, 1 yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı limon suyunu güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı çillenen kısımlara uygulayın ve ortalama 20 dakika bekleyin. Daha sonra yıkayın. Sokağa çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürmeye özen gösterin.

Çiller Neden Oluşur?

Beyaz tenlilerde, cilt hassasiyeti olanlarda, kızıl, sarışın veya renkli gözlülerde çillenmeye daha fazla rastlanır. Cilt güneşe maruz kaldığı zaman melanin pigmentinde artış olur ve bu da çil oluşumuna yol açar. Ellerde, sırt, yüz ve göğüs bölgeleri dahil olmak üzere vücudun farklı yerlerinde görülebilir. Melanin, cildin ürettiği bir pigmenttir ve çoğalması bu duruma sebep olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.