Tarçın Bakır Saç Kime Yakışır Esmerlere Gider mi?

Tarçın Bakır Saç Rengi Kuaföre Gitmeden Evde Nasıl Elde Edilir?

0 12

Tarçın Bakır Saç Rengi Kuaföre Gitmeden Evde Nasıl Elde Edilir?

Tarçın bakırı enerjik bir saç rengi olduğu için kadınların gözdesidir. Tarçın bakır denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri hepimizin ekranlardan aşina olduğu ünlü oyuncu Elçin Sangu’dur. Beyaz ten rengine sahip olan Elçin Sangu tarçın bakırı saçlarıyla hayranlık uyandırmış ve beyaz tenli olan diğer kadınların da bu saç rengine ilgi duymasına vesile olmuştur. Gerçekten de tarçın bakır saç rengi beyaz tenlilere çok yakışır. Peki sadece beyaz tenliler mi? Tabii ki hayır. Kumral olanlar da tarçın bakır ile kusursuz bir görünüm elde edebilirler. Siz de kumral bir kadınsanız tarçın bakırı saçlarınızla baş döndürebilirsiniz!

Tarçın Bakırı Saç Kimlere Yakışır?

Açık ten rengine ve çilli bir yüze sahipseniz tarçın bakır, teninizle harika bir uyum sergileyecektir. Yani “tarçın bakır saç beyaz tenlilere gider mi?” sorusuna, ‘kesinlikle evet’ diye cevap verebiliriz. Hele ki çok açık ten rengine sahipseniz, bu saç rengi tam size göredir. Şayet esmer tenli bir kadınsanız ve tarçın bakır düşünüyorsanız daha koyu renge yönelmelisiniz.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarını boyamak isteyenler genelde kendilerini profesyonel kuaförlere emanet etse de bu işi kendi başına yapanlar da az değildir. Çünkü evde saç boyama hem daha ekonomiktir hem de işi bilenler için son derece zevklidir. İşte, tarçın bakır saç rengi için gereken malzemeler ve adım adım uygulanışı…

  • 2 adet tarçın bakır saç boyası Palette 8-77
  • 2 adet 9 numara oksidan
  • ½ paket yoğun bakır saç boyası (Nevacolor)
  • 1 adet 9 numara oksidan

Görüldüğü gibi totalde 3 farklı oksidan kullanacağız. Saçlarımız fazla uzun değilse yalnızca 1 Palette saç boyası ve 2 tane oksidan kullanmamız yeterlidir.

Tüm malzemeleri derince bir kaba alıp karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı boya kutusunun üstünde yazıldığı gibi saçımıza uyguluyoruz. Yaklaşık 40 dk bekleyip ardından saçlarımızı duruluyoruz. Bu sayede beklediğimiz sonuca ulaşacağız.

Tarçın Bakır Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

En havalı saç renklerinden biri olan tarçın bakır, görünümüyle beğeni toplasa da önemli bir dezavantajı vardır. Maalesef bu renk akmaya çok müsaittir ve o yüzden dikkatli olmayı gerektirir. Fakat etkili bir saç bakımı ile rengi korumak mümkündür. Tarçın bakır saç renginin kalıcı olabilmesi için bakımına özen göstermeniz ve hiç aksatmadan buna devam etmeniz şarttır. Peki tarçın bakır saç rengini canlı tutmak için neler yapılmalıdır? İşte cevabı:

Tarçın bakır saçlara özel şampuanları tercih edin: Normal şampuanları değil, tarçın bakır saçlar için üretilmiş olan şampuanları kullanın. Fakat bu şampuanları temin edemezseniz boyalı saçlara özel başka bir şampuanı kullanabilirsiniz. Saç renginize uygun bir şampuan tercih ederek rengin akmasına engel olabilir, saçınızın parlak görünümünü muhafaza edebilirsiniz.

Düzenli olarak saç bakım yağı uygulayın: Hindistan cevizi yağı, çam terebentin yağı ve zeytinyağı saçlara maske şeklinde uygulanmalıdır. Tarçın bakır saçları güçlendiren bu doğal yağlar, rengin solmasını ve donuklaşmasını da önler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.