Korona Son Dakika Türkiye

0 17

Korona Son Dakika Türkiye – Corona Virüsünde Türkiye Güncel Vaka Sayısı

Corona virüsü Türkiyede son dakika….. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması

25 Mart 2020 tarihinde corona virüsü (koronavirüs) ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter’dan açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Son 24 saatte 3952 testin sonuçlandığını. Yapılan test sonuçlarında 343 yeni tanı çıktığını ve hasta sayımızın 1872’ye ulaştığını duyurdu. Ayrıca tüm çabalara rağmen 7 hastamızın hayatını kaybettiğini üzülerek belirten Koca, bugüne dek yaşamını yitiren hasta sayısının 44’e yükseldiğini bildirdi.

Corona virüsü Türkiyede koronavirüsü kimde çıktı

Türkiyedeki ilk korona virüs vakası olan erkek hastanın Avrupa temaslı olduğuna dikkat çekti. Bakan Koca, hastanın kişisel bilgilerin saklı tutulduğunu belirtti.

Bakan Koca Türkiyedeki ilk koronavirüsü vakasında erken tanı konulduğunu, hastanın genel sağlık durumunu iyi olduğunu ve semptomlarının hafif olduğunu belirtildi.

Bakan Koca mecbur kalmadıkça yurt dışı seyahatine çıkılmaması gerektiğine dikkat çekti. Yurt dışından dönen vatandaşlarımızın ise 14 gün kendilerini izole etmelerini tavsiye etti.

Türkiyede koronavirüsü salgını başladımı

Sağlık bakanı Fahrettin koca Türkiyede korona virüsü salgını durumu söz konusu olmadığının altını çizdi.

Bir kaç korona virüsü vakasının asla bir salgın olmadığı,  coronanın yaptığımız mücadeleden daha güçlü olmadığını belirtti.

En başından beri çeşitli, çok yönlü ve güçlü tedbirlerin alındığına dikkat çekti.  Sınır ve sahil güvenlik sağlık personelinin senelik izinlerinin süresiz tatil edildiğini beyan etti.

Türkiyede ilk koronavirüsü hastası kim durumu nasıl

Bakan Koca Türkiyede ilk coronavirisü hastanın erkek olduğunu ve genel sağlık durumunun iyi olduğunu ve bütün aile bireylerinin hepsi gözlem altına alındığını bildirdi.

Hastanın dış dünya ile irtibatı tamamen kesildiğini ve karantina altında tutulduğunu açıkladı.

Korona virüs Türkiyede Sağlık Bakan Fahrettin kocanın açıklaması

Bakan koca 10 Mart 2020 tarihli basın açıklamasında Dünyanın her yerinde görülen coronavirüsü, bugüne kadar Türkiyede tespit edilememiştir. Fakat bu durum Türkiyede corona virüsü olmadığı anlamına gelmez. Korona virüsün Türkiyede olma ihtimali çok yüksek demişti.

Korona virüsü okullar tatil mi

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk korona virüsü sebebi ile okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda planlamalarımız ve çalışmalarımız devam etmektedir dedi.

Koronavirüs nedir nasıl korunurum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.