Dabur Amla Yağı Kullananlar Memnun mu Kullanıcı Yorumları Nasıl

Amla Yağı Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları Nasıldır?

0 96

Amla Yağı Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları Nasıldır?

Amla meyvesi Hint bektaşi üzümü diye de bilinir. Amalaki ağacının meyvesidir. Anavatanı Hindistan’dır. Amla meyveleri kurutulur ve mineral, susam veya Hindistancevizi yağına atılarak birkaç gün beklemeye bırakılır. Bunun sonucunda amla yağı oluşur.

Amla yağı ile saç bakımı yapılabilir. Bu ürünü kozmetik mağazalarında bulmanız veya internetten sipariş etmeniz mümkündür.

Amla Yağını Kullananların Yorumları

 • Dabur Amla Gold diye bir ürün var, belki duymuşsunuzdur. Onu iki yıldan beri kullanıyorum. Mis gibi kokuyor. Saçlara parlaklık ve yumuşaklık veriyor ancak uzatma gibi bir etkisi olduğunu görmedim.
 • Saçlarıma düzenli olarak amla yağı uyguladım. Hakikaten oldukça faydalı. Saçlarıma hacim kazandırdı ve daha hızlı uzamasını sağladı. Ben gür saçlıyım fakat bir dönem saçlarımda aşırı dökülme oluyordu. Amla yağı sayesinde bu problemden kurtuldum. Artık eskisinden de gür ve uzun saçlara sahibim.
 • Uzun bir süredir amla yağı kullanıyorum. İpek gibi, ışıl ışıl saçlara kavuşturuyor. Dökülme sorunum da vardı, büyük ölçüde geçti diyebilirim. Bitmedi! Saçlarım öncekine kıyasla daha çabuk uzamaya başladı. Amla yağı tek kelimeyle harika!
 • Ben de amla yağı kullandım ama kullanmaz olaydım! Daha ilk kullanımdan itibaren saçlarım öyle bir dökülmeye başladı ki, sormayın! -Deyim yerindeyse- kafamda saç kalmayacak sandım. Halbuki fazla sürmemiştim, şöyle böyle 2 saat sonra yıkamıştım. Bende mi hata var, kalitesiz bir yerden mi aldım yoksa bu amla yağı herkese mi böyle kötü bir sürpriz yapıyor acaba? Belki saçımda daha az tutsaydım böyle olmayabilirdi, ne bileyim. Tabii o skandaldan sonra bir daha elimi bile sürmedim.
 • Geçtiğimiz hafta amla yağı aldım. ‘Şansıma hadi bir deneyeyim bakayım.’ dedim. O kadar memnun kaldım ki daha bitmeden ikinci şişeyi sipariş ettim, biter bitmez hemen devam edebileyim diye. Bugüne dek birçok ürün kullandım, amla yağı gibi muazzam bir şeye denk gelmemiştim. Saçları pırıl pırıl ve pamuk gibi yapıyor. Saçlarım daha bakımlı görünüyor. Düzenli kullanmaya kararlıyım, eminim ki etkisini daha fazla gösterecek.
 • Dabur markasının amla yağını kullanıyorum. Saç diplerimden uçlarına doğru masaj eşliğinde iyice yediriyorum ve 1 saat bekletiyorum. Muhteşem bir kokusu var. Şampuanla kolay bir şekilde temizleyebiliyorsunuz, ben hiç zorlanmıyorum. Kuaförüm bile değişimi fark etti ve ‘ne kullanıyorsun?’ dedi. Aktardan alıyorum, böyle kullanmamı o tavsiye etmişti. Ne dediyse yaptım ve iyi ki yapmışım. Hayalimdeki saçlarla çok mutluyum ve bunu amla yağına borçluyum. Saçlarımı aydınlatıyor, canlandırıyor, güçlendiriyor ve güzelleştiriyor. Şu an saçlarımda boya var. Her yıl mevsim dökülmesi fazla fazla olurdu. Bu sene neredeyse hiç olmadı gibi. Üstelik ufak ufak yeni saçlar da çıkıyor. Açıklıklarım vardı, onları kapattı. İnce saç tellerimi kalınlaştırdı.
 • İki senedir amla yağı kullanan biri olarak hiçbir zararının olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gönül rahatlığıyla öneriyorum. Hatta saçlarıma öyle iyi geldi ki, düzenli gittiğim kuaförüm bile inanamadı. Saçlarımın rengi platin sarı, şimdi tam istediğim gibi dolgun, dayanıklı ve parlak saçlarımın keyfini çıkarıyorum. Ben bunu Mısır Çarşısı’ndan alıyorum. Dabur Amla Yağı iki çeşit. Dabur Amla Gold, yıpranmış saçlara özel.
 • 1 aydan bu yana Dabur Amla Yağı kullanıyorum. Dökülme sorununa iyi geliyor veya saçları uzatıyor gibi bir şey diyemem. Fakat sertlikten ve mat görünümden eser bırakmıyor. Bu özelliklerine bayılıyorum. Normalde saçlarım epey kabarıktı, artık dümdüz bir halde.
 • Amla yağı ile saç bakımı yapanlardan biri de benim. 4 defa kullanmıştım. Bunu uygularken saçlarım döküldü. Yıkarken daha da döküldü. Ben zaten dökülmem azalsın diye kullanıyordum, bu hepten beter etti. Hiçbir yararı yok. Eskiden günde ortalama 30 tel falan dökülürdü, ne zaman ki bu yağı sürdüm; saçlarım döküle döküle bir hâl oldu. Duştayken nereden baksanız 200 tel gidiyordu. Tararken de bol bol dökülmeye devam ediyordu tabii. Kısaca ben ettim siz etmeyin!
 • Dabur Amla Yağı saçlarımı biraz dolgunlaştırdı. Fakat cidden iğrenç kokuyor. Saçlarımı 2 kere şampuanlamama rağmen o berbat koku tamamen gitmiyor bir türlü. Kullanıp bitirdikten sonra tekrar yıkanın, o şekilde kurtulabilirsiniz. Güzel bir ürün de ah şu kokusu olmasa…
 • Amla yağı giysiye bulaştı mı onu çıkarmak âdeta bir işkence! Yeşil bir leke bırakıyor. Çamaşır makinesine attım, yok! Elde Elde yıkayarak zar-zor giderebildim. Tahammül edilemez bir kokusu var. İki defa kullandım, saç uzatıyor mu uzatmıyor mu emin değilim. Yalnız bunu kullanınca başıma acayip bir ağrı saplandı. Sanırım yan etki yaptı.

Amla Yağı Nasıl Elde Edilir?

Amla meyvesini içine su eklemeden bir blenderda öğütün. Amlayı süzgeçte süzün ve suyunu bir kapta saklayın. Bir cezvede hindistancevizi yağı ve amla suyunu kaynatın. 10-15 dakika kaynatın. Amla yağınız hazır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.