Elmanın Cilde Yüze 10 Faydası Ve Suna Dumankaya Elma Maskesi Tarifi

Güzellik Uzmanlarından Cildi Güzelleştiren Elma Maskesi Tarifleri

0 20

Güzellik Uzmanlarından Cildi Güzelleştiren Elma Maskesi Tarifleri

Bakımlı görünmek, her kadın için son derece önemlidir. Doğal bakım maskeleri de kadınlara bu konuda destek olmaktadır. İşte vitamin deposu olan ve özellikle kış aylarında bol bol tüketilen elmanın cilde faydaları da pek çoktur. Cilt için elma maskesi daha güzel görünmeyi sağlamakta ve cildi korumaktadır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Elma İle Cilt Bakım Maske Tarifi

Malzemeler

 • 1 yumurta akı
 • Yarım elma
 • 1 çay kaşığı pudra şekeri

Hazırlanışı:

Bu maske cildi nemlendirmede çok etkilidir. Öncelikle yarım elma rendesi, 1 çay kaşığı pudra şekeri ve 1 yumurta akı karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde uygulanarak yedirilir. 30 dakika bekletilir ve temizlendikten sonra yüz bölgesi iyice yıkanır. Haftada 3 defa tekrar edilir.

Eczacı Selen Esener’den Elma Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı toz jelatin
 • 2 yemek kaşığı elma suyu
 • 1 yemek kaşığı ılık süt

Hazırlanışı:

Jelatin ve elma suyu, ılık sütün içerisine eklenir. Bu karışım ılık halde uygulanır ve kuruyana kadar yaklaşık 25 dakika beklenir. Ardından soyularak cildin üzerinden çıkarılır, hem tonik hem de nemlendirici kullanılarak maskenin daha iyi etki etmesine yardımcı olunur.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Elma Maskesi Tarifi

Golden elması olarak bilinen yeşil elmanın içi güzelce ezilir. Sonra bundan 1 kahve kaşığı alınıp 2 kahve kaşığı nemlendiriciye ilave edilir ve karıştırılır. Cilde uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Ardından soğuk su ile yıkanır. Her hafta 2 kez uygulamak kafi gelecektir. Cildi besleyecek ve kısa zamanda etkisini gösterecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kuru Ciltleri Nemlendiren Elma Maskesi

1 tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı krema ve bir elmanın yarısı karıştırılıp mutfak robotundan geçirilir. Krem sürer gibi yüz ve boyun bölgelerine uygulanır. Ortalama 20 dakika cilt üzerinde kaldıktan sonra yıkanır. Haftada 3 kere yapılması tavsiye edilir. Düzenli olarak zeytinyağı ile cildinize masaj yaptırmanız ve günlük yeterli miktarda su içmeniz de oldukça fayda sağlayacaktır.

Şems Arslan Elma İle Sivilce Gideren Maske Tarifi

Yarım yumurta akını, bir çay kaşığı elma suyunu, bir çay kaşığı lahana suyunu ve bir çay kaşığı sütü derin ve cam bir kasede karıştırın. Bir gazlı bezin göz ve burun kısımlarına delik açın. Hazırladığınız karışımı gazlı beze sürüp cildinize örtün. Ortalama 20 dakika bekletip ılık suyla temizleyin. Ardından nemlendirici sürerek cildinizdeki kuruluğu giderebilirsiniz. 1 haftada bir yapılması tavsiye edilir. Sivilce izlerinden kurtulmanıza yardım edecektir.

Yağlı Ciltler İçin Elma Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 yumurta akı
 • 1 adet elma
 • 1 çorba kaşığı yulaf unu
 • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

Elmaları rendeleyin. Yumurta akını iyice çırparak yulaf unu, bal ve rendelenmiş elmalarla karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayın. 20 dk bekletip ılık su ile durulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Pürüzsüzleştiren Elma Maskesi

1 çay kaşığı bal ve birer tatlı kaşığı elma suyu ile yaş mayayı karıştırın. Yüz bölgenizi temizleyip karışımı maske olarak uygulayın ve 20 dk bekletin. Maskeyi çıkarırken ılık suyla yüzünüze kompres yapın. Faydasını görebilmek için haftada 3 defa tekrarlamanız önerilir.

Elma Maskesinin, Elmanın Cilde Faydaları

 • Elma maskesi cildin nem oranını düzenleyerek kuruluğa engel olur. C vitamini bakımından zengin olan elma, maske şeklinde uygulandığında yaşlanma belirtilerini geciktirir ve cilt kanserini önler. Zararlı güneş ışınlarının cildi yıpratmasına da mani olur.
 • Sivilce ve siyah noktalara karşı korur. Mevcut olanları da hafifletir.
 • Geniş gözenekleri kapatarak daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşturur.
 • Elma, ciltteki kan akışını hızlandırır. Doğal bir tonik olan elma, cildi derinlemesine temizler.
 • Elma ile yapılan maske cildi yeniler, canlandırır ve yumuşatır.
 • Kuru cilt yapısına sahip olanların işine yarayacak en iyi çözümlerden biri elma maskesidir. Etkili bir nemlendirme sağlayan bu maske, cilt kuruluğunun önüne geçer.
 • Elma maskesinin bu özelliklerinden faydalanabilmek için düzenli olarak kullanılması gerekir. Kimyasal nemlendiricilere güçlü bir alternatif olan elma maskesi, kuru ciltlerde sıklıkla meydana gelen pullanma ve kızarıklık gibi sorunları da ortadan kaldırır.
 • Elma maskesi ciltteki yağ seviyesini dengeler. Fazla yağlanmayı ve buna bağlı problemleri gidererek yeniden oluşmasını engeller.
 • Elma, asit ve çeşitli mineraller içerir. Bu yüzden elma maskesi cildi besleyicidir. Özellikle yağlı ve kuru ciltlere birebirdir. Elma maskesi yüz bölgesinde oluşan yağlanma ve lekelenme gibi problemleri yok eder. Bu sayede elma maskesi kullananlar tertemiz, pırıl pırıl bir cilde sahip olur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.