Kil Maskesi Kullananlar Bu Maske Ne İşe Yarar?

Kil Maskesi Kullananların Yorumları Kil Maskesinin Cilde Faydaları

0 20

Kil Maskesi Kullananların Yorumları Kil Maskesinin Cilde Faydaları

Kil maskesi ciltteki kan akışını harekete geçirir. Ölü cilt dokusunu tazeler ve gözeneklerde bulunan kirleri giderir. Cildi yeniler, bakımlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Kil Maskesi Kullanan Kişilerin Yorumları Nasıldır?

Çevremde kil maskesini deneyenler vardı, memnun kaldıklarını söylüyorlardı. Ben de ne zamandır uygulamayı düşünüyordum ancak bir türlü fırsat olmamıştı. “Gözenekleri temizliyor, cildi yeniliyor ve sıkılaştırıyor, lekelerin rengini açıyor, siyah noktalara iyi geliyor.” diye ballandıra ballandıra anlatıyorlardı. Ben de çok merak ediyordum ve nihayet aktara gidip yeşil kil satın aldım. Maden suyu ve birkaç damla limon yağı ekleyip karıştırarak krem kıvamına getirdim. Sonra yüzüme ve boynuma uyguladım. Yaklaşık 30 dakika cildimde beklettim ve yıkadım. Sonuç ne mi oldu? Çok güzel oldu çok! Cildim yumuşadı, rengi açıldı, pırıl pırıl oldu, iyice rahatladı. Nasıl sevindim bilemezsiniz, sürekli cildime dokunup duruyordum. Ne yalan söyleyeyim, başta çok umudum yoktu, böyle muhteşem bir sonuç alacağımı hiç tahmin etmiyordum. Şimdi her hafta 2 kez düzenli olarak yapmayı planlıyorum.

Hiç aksatmadan kil maskesi kullandım ve bunun çok faydasını gördüm. Haftada 2 kereden fazla yapmıyordum, bence yetiyor da artıyor. Cildi aydınlatıyor, makyajı daha güzel gösteriyor, siyah noktalardan kurtarıyor ve tabii ki geniş gözenekleri sıkılaştırıyor.

Geçen yıl sivilcelerim ve sivilce izleriyle başım dertteydi. Her yönteme başvurdum, yine de bana mısın demiyorlardı. Ben de son çare aktarın yolunu tutmuştum ve doğal kil almıştım. Aktardaki adam kayısı çekirdeği yağıyla birlikte kullanmamı tavsiye etmişti. Hadi onu da alayım dedim. Eve gittim, yüzümü güzelce temizledim, kil maskesini yaptım ve uyguladım. Bir süre sonra gözlerime inanamadım. Aylardır bana denenmedik şey bırakmayan fakat kendisinde gram değişiklik olmayan sivilcelerim ve izleri epey bir hafifledi. Üstelik cildim de pamuk gibi oldu. Birkaç kez yine kullandım ve artık ne sivilcelerden ne de izlerinden eser kalmadı. İstediğim sonucu alınca bir hata yaptım ve kullanıma son verdim. 2 ay önce sivilceler ve sivilce izleri yine baş gösterdi. Tekrar gidip kil ve kayısı çekirdeği yağı aldım. Birkaç ay önce neler yaptıysam onları tekrarladım. Neyse ki bu kez de beni hayal kırıklığına uğratmadı, son derece başarılı bir etki gösterdi. Velhasıl bu ikisinden çok memnunum, herkese öneriyorum.

Aktardan biraz yeşil kil aldım. Kayısı çekirdeği yağı ve suyla karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra yüzüme sürdüm. Kuruyunca ıslak pamuk ile siliyorum ve sonra soğuk su ile yıkıyorum. Siyah noktalarımı azaltıyor.

Aktardan aldığım beyaz kili suyla karıştırıyorum ve cildime maske şeklinde uyguluyorum. Bunu her hafta tekrarlıyorum. T bölgem çok yağlı. 10-15 dk içinde kuruyor ve yüzüm gitgide gerginleşiyor. Ardından duş alıyorum ve cildim biraz soyulmaya başlıyor, ölü derilerden kurtuluyorum. Cildim ipeksi bir pürüzsüzlüğe kavuşuyor. Aylardan beri buna devam ediyorum. Aldığım yarım kilo kili şişeye doldurmuştum, kullan kullan bitmiyor. Eskiden kullanmış olduğum pahalı kil maskelerine taş çıkartıyor. Hem onlardan daha doğal. Ancak duş aldıktan sonra cildinizi güzelce nemlendirmeniz lazım.

Kil maskesini geçen gün yapmaya kalktım. Bekleme süresine varıncaya dek her şeyi eksiksiz uyguladım. Fakat yararlı olmak şöyle dursun eskisinden de kötü etti. Suratım maalesef sivilce içinde kaldı. Bir daha kil maskesi mi? Benden uzak dursun.

Bu maske sivilceli, yağlı ve karma ciltlere birebir. Cildi kirden, yağdan arındırır. Yağlı saç derisine de oldukça faydalıdır. Saç derisinin fazla yağlanmasını önler. Şampuanın gideremediği kir kalıntılarını bile yok eder.

Kil Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Sivilcelere engel olur.
  • Belirli aralıklarla kullanmaya devam ederseniz cildinizdeki lekeleri azaltır.
  • Cildin nem oranını dengeler ve gözenekleri arındırır. Özellikle yağlı ciltler için harikadır. Cilde nefes aldıran bu maske, daha enerjik görünmeyi sağlar.
  • Barındırdığı çeşitli vitamin ve minerallerle cildi besler ve güçlendirir.
  • Cildi derinlemesine temizler.
  • Ciltteki renk eşitsizliklerini giderir, cildin beyazlamasına yardım eder.
  • Özetle cilt için oldukça şifalıdır.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1,5 yemek kaşığı kil
  • 1 tatlı kaşığı kayısı yağı
  • 4-5 yemek kaşığı su

Bu maskenin hazırlanışı çok basittir. Öncelikle 1 yemek kaşığı kil, bir kabın içerisine alınır. Üzerine kayısı yağından 1 tatlı kaşığı kadar dökülür. Ardından yavaş yavaş su eklenir. Burada sabit bir ölçü vermiyoruz, kıvama gelinceye dek karıştırıp suyu kontrollü bir şekilde ilave etmeyi sürdürün. Ekseriyetle 1,5 yemek kaşığı kil için 5 yemek kaşığı kadar su idealdir. Kıvam olarak biraz cıvık bir kek hamuruna benzesin. Yeterince yoğun olmalıdır ki cildinize uyguladığınız zaman akmasın. Fakat kolayca sürebilmeniz için dediğimiz gibi hafif sulu olsun. Maskeyi hazırlayınca yüzünüze uygulayın. Bir süre kurumasını bekleyin ve daha sonra yüzünüzü su ile yıkayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.