En Kısa Zamanda Adet Görmek İçin Kekik Suyu Nasıl Hazırlanır

Kekik Çayı Adet Söktürür mü Adet Olmak İçin Nasıl Hazırlanır

0 44

Kekik Çayı Adet Söktürmekte Etkili midir?

Adet gecikme sorunu olan kadınlar için en etkili doğal bitkilerden birisi kekiktir. Adetin zamanında olmasını etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında stres, vücut yorgunluğu ve hormonal problemler gelmektedir. Adet gecikmesi de ayrıca stres ve huzursuz hissetmeye sebep olur. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için kekik çayını deneyebilirsiniz. Kekik çayı etkili bir adet sökücü olduğu için adet gecikmesinin önüne geçmektedir.

Adet Söktürücü Kekik Çayı (Kekik Suyu) Nasıl Hazırlanır?

Adet söktürücü etkisi ile ünlü olan kekik çayını adet döneminiz başlamadan 3 gün önce içerek adet gecikmesinin önüne geçebilirsiniz. Kekiğin adet sökmedeki etkisi karşısında çok şaşıracaksınız.

Bunun için 1 su bardağı kaynamış su içine 1 yemek kaşığı kekik ekleyin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra kekik cayınız hazır. Günde 3 kez ayrı ayrı demlenip içilebilir.

Adet Söktürücü Diğer Bitkiler Nelerdir?

Maydanoz Suyu

Adet söktürücü etkisiyle bilinen bir diğer bitki ise maydanozdur. Adet gecikmesi yaşayan kadınlar kısa sürede adet olmak için maydanoz suyu içebilirler. Maydanoz suyunu hazırlamak için ilk olarak  5 su bardağı suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra içine 5 demet maydanozu koyun. Maydanozun suyunu verebilmesi için 30 dakika bekledikten sonra maydanoz suyunuz hazır.  Bu suyu süzün ve gün boyu ara ara için.

Adaçayı

Adet gecikmesi sorunu yaşadığınızda adaçayı içebilirsiniz. Adet söktürücü etkisi büyük olan adaçayını hazırlamak için kaynamış su içine 1 tatlı kaşığı adaçayı ekleyin ve demlenmesi için 5 dakika bekleyin. Hazırladığınız adaçayını günde 2 bardak kadar içebilirsiniz. Adaçayı ile ilgili akılda tutulması gereken bir nokta şudur ki, adaçayının adet sökücü etkisi diğer bitkilere oranla çok daha fazladır. Bu yüzden aşırıya kaçmak da doğru değildir.

Kantaron Çayı

Adet sökücü etkisi olan kantaron çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 1 yemek kaşığı kantaronu ekleyin. Demlenmesi için 15 dakika bekledikten sonra kantaron çayınız hazır. Kantaron çayını günde 2 kez yemeklerden sonra tüketebilirsiniz.

Civanperçemi Çayı

Civanperçemi çayı da adet sökücü etkiye sahiptir. Bu çayı 1 su bardağı sıcak su içine 1 çay kaşığı civanperçemi ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Eğer tatlandırmak isterseniz içine biraz bal ekleyebilirsiniz. Civanperçemi çayını günde 2-3 defa yapıp içebilirsiniz.

Rezene Çayı

Adet gecikmesi için rezene çayı içebilirsiniz. Rezene çayını hazırlamak için 1 su bardağı su içine  1 tatlı kaşığı rezene ekleyip kaynatın. Hazırlamış olduğunuz rezene çayını günde  fincan kadar tüketin.

Biberiye

Adet söktürücü bir diğer doğal bitki ise biberiyedir. Biberiye çayını hazırlamak için 1 bardak su içine 1 tatlı kaşığı biberiye ekleyin ve 10 dakika kaynatın. Biberiye çayını günde 2 kez tüketin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.