Göz altı morluklarına ne iyi gelir? Nasıl giderilir doğal yöntemler

,

Kimse göz altı morlukları ile yaşamak zorunda kalmaktan hoşlanmaz, yaşlılık lekeleri ve karaciğer lekeleri yaşın ilerlemesi ile birlikte doğal olarak gelişir. Yaşlılık lekeleri veya karaciğer lekeleri genellikle güneşe aşırı maruz kalmanın neden olduğu kahverengi lekeler olarak karşımıza çıkar. Yaşlılık lekeleri zararsızdır, ancak görünümü etkileyebilir. Makalemizde göz altı morlukları neden olur nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir okuyabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur Nasıl Geçer 

Sebebi ne olursa olsun, yaşlılık lekeleri, karaciğer lekeleri ve göz altı morlukları yani koyu renkli göz altı torbalarının tedavisi olanaksız gibi görünebilir. Fakat hem beslenmemize dikkat ederek, hemde doğal tedavi yöntemlerini kullanarak tedavi edilmesi mümkündür.

Sağlıklı Beslenme

Vitaminler

Demir ve C vitamini bakımından zengin yiyecekleri bol miktarda tüketin. Bu besinler cildin bakımını ve beslenmesini sağlar. Göz altı morlukları yani gözlerin altındaki koyu halkalar ve yaşlılık lekeleri veya karaciğer lekeleri bir vitamin eksikliğinin bir göstergesi olabilir. Doktorunuza başvurarak vitamin eksikliğini tespit edin.

Diyet

Yüksek yağlı gıdalar ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun. Tuzlu gıdalar gözlerin altında su tutulmasına neden olur ve koyu renkli halkaları yani göz altı morluklarını ön plana çıkarır. Zararlı toksinleri atmak için günde altı ila sekiz bardak su için, su tüketimi cildi nemli tutar. Alkol, tatlı ve kafeini azaltmaya çalışın. Bunlar dolaşımı engeller.

Göz Altı Morlukları Neden Olur Nasıl Geçer Ne iyi gelir doğal yöntemler
Göz Altı Morlukları Neden Olur Nasıl Geçer Ne iyi gelir doğal yöntemler

Doğal Tedavi Yöntemleri

Göz altı morlukları, Karaciğer lekeleri ve yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olması için taze aloe vera jelini bu noktalara uygulayın. Yaşlılık lekeleri ve karaciğer lekeleri üzerine taze sarımsak veya kırmızı soğan sürün. Renk birkaç hafta içinde azalacaktır.

Göz çevrelerinin altındaki koyu renklerden kurtulmak için eski kaşık numarasını kullanabilirsiniz.  İki çay kaşığını buzdolabına koyun ve soğumasını bekleyin. Bunları göz altı morlukları üzerinede yaklaşık 15 dakika tutun. Buzdolabında tutacağınız diğer iki kaşıkla bu işlemi gerekli gördüğünüz kadar birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

E Vitamini kapsülünü kırın, yağı karaciğer lekelerine düz şekilde uygulayın ve durulamayın. Bunu her gün tekrarlayabilirsiniz. Benzer sonuçlar için E Vitamini takviyesi de alabilirsiniz.

Zararlı Güneş Işınlarına Dikkat

Güneşe maruz kalmak, yaşlılık lekeleri ve göz altı morluklarını arttırabilir ve onları daha fazla koyulaştırabilir. Cildinizin güneş alması iyidir, ancak dışarı çıkmanız gerekiyorsa, saat 10:00 ile öğleden sonra  14.00 arasındaki güneşten kaçının. Bu saatler UV ışınlarının en güçlü olduğu saatlerdir. Güneş kremini düzenli olarak kullanın. Çalışmalar, güneş koruyucu kullananların daha az güneş lekesine sahip olduklarını gösteriyor. Cildinizi güneşten koruyan giysiler giymeye özen gösterin. Yüzünü korumak için başlık giyin veya şemsiye kullanın.

Uyarılar

Doğal yöntemler lekelerin azalmasını sağlayabilir, ancak bu kesin olarak göz altı morlukları ve yaşlılık lekelerinden kurtulacaksınız anlamına gelmez. Takviye ilaçlar almadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Her zaman doğal tedavilere ve ilaçlara alerjiniz olmadığını kullanmaya başlamadan önce kontrol edin.

Önceki

Rüya tabiri nedir islama göre rüyada gördüklerimiz gerçekleşir mi

Rüyada Altın Görmek Nedir Altın Bulmak Almak Toplamak ve Takmak Ne Anlama Gelir

Sonraki

Yorum yapın