Kakaolu Puding Kaç Kalori Eder?

Puding Kaç Kalori Yapar Kilo Aldırır mı Diyet Puding Tarifi

0 47

Puding Kaç Kalori Yapar Kilo Aldırır mı Diyet Puding Tarifi

Puding, bir tür muhallebidir ve yediden yetmişe herkes tarafından beğeniyle tüketilmektedir. Puding her ne kadar lezzetli ve severek tüketilen bir besin olsa da sık sık yenmesi kilo alımına yol açabilmektedir.

1 Kase Puding Kaç Kalori Yapar?

Diyetisyen Ezgi Mumcu 1 kase pudingin 240 kalori olduğunu ve bu kaloriyi yakmak için yarım saat yüzmek gerektiğini bildiriyor.

Puding Kilo Aldırır mı?

Şekerli tatlılardan biri olan puding konusunda özellikle diyabet rahatsızlığı olanlar ve zayıflama sürecindeki kişiler çok temkinli olmalıdır.

Pudingin şeker oranı yüksektir ve kan şekerinde aniden artışa yol açar. Bu yüzden faydalı bir ürün olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Pudinge kıvam vermek için nişasta kullanılmaktadır. Bu ise kalori oranının yükselmesine sebep olmaktadır. Ölçülü olarak tüketilmesi en doğrusudur.

Dışarıdan aldığımız pudinglerde koruyucu maddeler ve tatlandırıcılar bulunmaktadır. İşte bundan dolayı, eğer diyetteyseniz ve canınız puding çekiyorsa evde kendi pudinginizi kendiniz yapmanız tavsiye edilir.

Diyette Puding Yenir mi?

Puding az miktarda tüketilmelidir. Aksi takdirde kilo yapacaktır. Ancak diyet yaparken bazen tatlıya karşı iştahımız kabarır ve ufak bir kaçamak yapmak isteriz. Bu durumda puding yiyebiliriz. Puding yiyerek vücudumuza şeker almış oluruz ve bunun sonucunda beynimizde daha fazla serotonin salgılanır. Böylece kendimizi daha keyifli hissetmeye başlarız. Lakin bu mutluluk uzun sürmez ve sevincimiz yerini “puding kilo aldırır mı?” sorusuna bırakır. Şayet bu konuda derin derin düşünmek ve puding yedikten sonra pişman olmak istemiyorsanız, hazır olarak almayıp evde yapmanızı öneririz. Bu sayede vücudunuza ekstra kalori ve katkı maddesi almamış olursunuz.

Diyet Puding Tarifi

Ev yapımı pudingler, hazır pudinglerden daha az kalori içerir. Kilo almaktan korkuyor lakin pudingden vazgeçemiyorsanız bu lezzeti hayatınızdan çıkarmanıza gerek yoktur. Kendi pudinginizi kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? Hazır pudingleri aratmayan kakaolu nefis puding tarifini çok beğeneceksiniz. Yağ ve şeker miktarı az olduğu için güvenle tercih edebilirsiniz.

Diyet Puding Tarifi İçin Malzemeler

Kilo vermeye çalışıyorsanız kendinizi ödüllendirmek için diyet puding tarifimizi deneyebilirsiniz. Bu nefis lezzet ile diyetinizi bozmadan tatlı krizinizi bastırabileceksiniz.

  • 2,5 su bardağı light süt (Yağsız olması daha iyi olur.)
  • Bir paket şekersiz çikolatalı puding
  • Çok az şeker

Tarif:

  • Şekersiz pudinge azıcık şeker ilave edilir ve karıştırılır.
  • Toz halindeki pudingin içerisine 2 buçuk su bardağı süt eklenir ve orta ateşte pişirmeye başlanır.
  • Kıvamı yoğunlaşınca ocak söndürülür ve birkaç dakika bekletilir.
  • Hazırlanan puding, kaselere paylaştırılır ve afiyetle yenir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.