Karaciğer Yağlanması Belirtileri ve Karaciğer Yağlanması Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Doktorunuz aksini söylemiyorsa karaciğer yağlanması bitkisel tedavi yöntemleri çok faydalıdır. Karaciğer yağlanması risk faktörleri arasında, alkol bağımlılığı, obezite aşırı şişmanlık, insülin direnci, diabet tip 2 şeker hastalığı, LDL kolestrol ve trigliserid yüksekliği en önemli olanlarıdır.

Karaciğer yağlanması belirtileri ilk aşamada fark edilmeyebilir, karaciğer yağlanması risk faktörü taşıyanlar kan testi yaptırmaları gerekir. Kan testinde karaciğer enzimlerini gösteren ALT ve AST değerlerinin uzaman doktor tanından yorumlanması çok önemlidir. Karaciğer yağlanması bitkisel tedavi yöntemlerine ek olarak karaciğer yağlanması diyeti uygulamanız hastalığın seyrinin gerilemesine veya tamamen yok olmasına yardımcı olur.

Karaciğer yağlanması bitkisel tedavi yöntemleri

Hastalığın ileri evrelerinde, ortaya çıkan karaciğer yağlanması fiziksel  belirtileri ciltte ve gözlerde kızarıklık, hafıza zayıflaması, mide bulantısı, basur, nefesin ve vücudun kokması şeklinde kendini gösterebilir. Tedavi edilmeyen veya umursanmayan, karaciğer yağlanması  vücuda zararları, karaciğer büyümesi, karaciğer sertleşmesi, karaciğer kanseri, karaciğer nakli siroz ve ölüm ile sonuçlanabilir. Kendi sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak ve doktor kontrolünde tavsiye edilen ve kanıtlanmış bitkisel tedavi ve diyet programlarını uygulayın. Karaciğer yağlanmasına neden olan hastalıkların tedavilerini aksatmayın. Ağrı kesici bazı ilaçlar ve antibiyotikler karaciğer yağlanmasına neden olurlar.

Elma sirkesi suyu

Karaciğer yağlanması bitkisel tedavi elma sirkesi. Sabah aç karnına ve akşam yatmadan evvel, bir bir bardak suya bir çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin ve için. Elma sirkesi, karaciğer yağlarını ve göbek yağlarını eritir, sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur. Obezite hastaları, elma sirkesi kürü yapmak için, yemeklerden bir saat önce, bir bardak elma sirkesi suyu içmeleri yeterlidir. Elma sirkesi, insülin direncini dengeler, kandaki Ldl kolestrolü düşürür, sindirimi kolaylaştırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

Kudret Narı

Karaciğer yağlanması ne iyi gelir, elbette kudret narı kesin tedavi yöntemidir. Zeytinyağlı kudret narı veya ballı kudret narı macunu sabahları aç karnına bir çorba kaşığı veya gün içinde 3 tatlı kaşığı tüketilir. Kudret narı faydaları açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Karaciğer fonksiyonlarını düzenler, insülin direncini ve kan yağlarını düşürür. Vücutta toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Şeker ve tansiyon hastalıkları ilaç tedavisi görenler kudret narı kullanmaları tavsiye edilmez. Kudret narı karaciğer fonksiyonlarını düzeltmek için aşırı çalıştıracağından, aşırı doz zararlı olur ve ters etki yapar.

Limon kürü

İltihabi karaciğer yağlanmalarına karşı limon kürü çok faydalıdır, bir bardak suya yarım limon suyu ilave edin. Bu işlemi  iki hafta boyunca günde üç sefer tekrar edin. Limonda bulunan C vitamini glutatyon karaciğer enzimlerini üretilmesine yardımcı olur. Antioksidan etkisi ile iltihapları yok eder. Özellikle alkole bağlı olmayan karaciğer yağlanmasına karşı çok etkilidir.

Maydanoz limon kürü

Maydanoz saplarını 10-15 kadar, blenderden geçirin ve üzerine taze sıkılmış yarım limon ve içme suyu ekleyin. Her sabah kahvaltıdan 20 dakika önce tüketin, maydanoz limon kürünü  iki hafta tüketebilirsiniz ve bir hafta ara verip tekrar başlayabilirsiniz.

Lavanta Kürü

Cezvede kaynayan bir bardak kaynak suya bir tatlı kaşığı lavanta ilave edin, ateşi kısın ve yedi dakika daha kaynatın. Yatmadan bir saat önce tüketin, karışımı 15 gün boyunca tüketin. Sabahları maydanoz limon kürü, akşamları ise lavanta kürünü 15 gün boyunca birlikte tüketebilirsiniz.

Karahindiba

Karaciğer yağlanması tedavi yöntemleri arasında bir tatlı kaşığı kurutulmuş  karahindiba kökü bir fincan sıcak su ile 7 dakika demleyin. Bu işlemi günde üç sefer tekrarlayın, iki hafta kullandıktan sonra bir hafta ara verin. Karahindiba yapraklarını salatalara ekleyerek tüketebilirsiniz. Şeker hastaları karahindiba tüketmesi yasaktır.

Karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitki çayları

Prof.Dr ibrahim saraçoğlu karaciğer yenileyen bitkisel kür

Yarım çay bardağı saf zeytinyağı, iki diş sarımsak, bir çorba kaşığı limon ve beş adet maydanoz sapı, bütün malzemeleri blenderden geçirin. Karışımı her gün taze olarak hazırlayın, sabah kahvaltıdan önce aç karnına tüketin. Karaciğer temizleyen bu kürü iki hafta her gün tüketin, bir hafta ara verin, iki hafta daha tüketin, bir aylık kürünüzü tamamlayın.

Karaciğer ve Hepatit Problemleri için Deve Dikeni Nasıl Kullanılır?

Deve dikeni içindeki etken madde silymarin olarak adlandırılır.  Deve dikeni esas olarak karaciğer problemleri, hepatit B, hepatit C, karaciğer büyümesi, karaciğer sertleşmesi, siroz tedavileri için kullanılır.

Deve Dikeni Nedir? Nasıl Kullanılır Deve Dikeni Tohumu Faydaları ve Zararları Nelerdir, Nereden Alınır?

Önceki

Protein Alımı – Günde Ne Kadar Protein Tüketmeliyiz?

Hepatit B Çeşitleri, Hepatit B Tedavisi Varmı, Hepatit B ilaçları

Sonraki

Yorum yapın