Lazer Epilasyon Aleti Alexandrite Kullananların Yorumları

Alexandrite Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

0 20

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir, Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Günümüzde hem kadın hem erkekler vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok farklı yöntemler denemektedir. Ağda, epilasyon ve jilet gibi yöntemler kullanılsa da günümüzde en etkili yöntem lazer epilasyon olmaya başladı. Lazer epilasyon da kendi içinde birçok çeşit barındırmakta. Diode lazer, IPL lazer ve Alexandrite lazer. Bu yazımızda Alexandrite lazer yaptıran insanların yorumlarına yer vereceğiz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Ben Alexandrite lazeri bir medikalde koltukaltı, bacak ve genital bölgeme yaptırıyorum. Alt bacağımdaki  tüyler bitti gibi. İlk seansa gittikten sonra bacağıma ne jilet ne de ağda yapmama gerek kalmıyor. Koltukaltı ve genital bölgemdeki tüyler de seyreldi. Bana bu bölgeler için yaklaşık 3-5 seansın yeterli olacağı söylenmişti zaten. Bu lazerin en kötü yanı gerçekten canımı çok yakması. Seans esnasında dişlerimi sıkıyorum resmen. Ancak memnunum.

Benim koltukaltı, bıyık ve kaş arasındaki tüylerim Alexandrite Lazer epilasyon ile tamamen bitti. Önceden bacak ve genital bölgem için Diode lazer yaptırmıştım. Ama malesef ki hiç bir faydasını görmedim. Bıyıklarım Alexandrite ile bitti. Alexandrite lazerde acı hissetmedim. Yalnızca atış esnasında çıkan ses biraz ürkütücü geldi bana. Bu yüzden bıyıklarıma yapılırken ses yüzünden çok sıçradım. Bide lazer sonrası yanık tüy kokusu gerçekten berbat.

Ben Alexandrite lazeri asla sarışınlara tavsiye etmiyorum. Ben koltukaltı ve genital bölgem için 9-10 seans gittim. Asla da memnun kalmadım. Sonrasında ise Diode lazere başladım ve gerçekten çok beğendim. Alexandrite lazeri sevmememle gittiğim yerin bir ilgisi yok. Çünkü ben dahil bir sürü akrabam gitti. Benim dışımda ise herkes memnun kaldı. Ben sarışınlara (çok cılız sarı tüyler hariç) Diode lazer epilasyonu öneriyorum.

Ben beyaz tenli ve koyu renk tüylere sahibim. Bu yüzden Alexandrite lazer epilasyona genital bölgem, koltukaltı ve bacaklarım için 3 seans gittim. Tüylerim 3 seans ve sonrasında 15. gündeki kontroller dahil toplam 6 defa işlem gördükten sonra tüylerim bitti. Seanslarım bu şekilde bitti ve aradan 1,5 yıl geçti. Benim tüylerim tekrar çıkmaya başladı. Önceden çok rahatsız edici değildi fakat şimdi tüylerim eski haline döndü. Özetle memnun kalmadım.

Benim acı eşiğim çok düşüktür. Alexandrite lazer genital bölgemde bile rahatsız edici bir acı yapmadı. Hiç acıtmıyor diyemem ama acısına ağda ve makineyi düşünerek dayanıyorum ben. Daha 4 seans olmasına rağmen tüylerimin %70’i azaldı. Çok şükür. Acısına dayanmak için alakasız şeyleri düşünmenizi tavsiye ederim. Ben ertesi gün neler yapacağımı, denize girdiğimi ve balayımı düşünüyorum.  Özetle acıya değil başka şeylere odaklanmaya çalışmalısınız.

Ben Alexandrite lazeri çok can yakıcı buluyorum. Çünkü daha ilk seansımın ardından hüngür hüngür ağlamıştım canımın acısından. Toplamda en fazla 3 seans gidebildim. Ki ben 4. seansın parasını vermeme rağmen gidemedim. Bu acı meselesi sanırım ten rengiyle de ilgili. Benim tenim açık-orta buğday tenli ama cildimde yanık benzeri yaralar oluştu. Bu hafta buzlu lazere başlamayı düşünüyorum.

Alexandrite lazer ile benim koltukaltı bölgemdeki tüyler tamamen bitti ama kollarımdaki tüyler bir türlü bitmek bilmedi. Alexandrite lazer bildiğim kadarıyla son teknoloji lazer türü. Acısına gelecek olursam çok hafif bir acısı veriyor, dayanılmayacak gibi değil.

Alexandrite lazer epilasyonu 4 seans yaptırdım. Acısı çok kötü değil, dayanılabilir. Bence elde edilen sonuçlar düşünüldüğünde 3-5 saniye dişleri sıkmak mümkün. Her seanstan önce 15 dakika buz uygulaması da çok faydalı oluyor. Buz uyuşturduğu için acıyı daha az hissettiriyor.

Alexandrite lazer benim bacak ve koltukaltı tüylerimden kurtulmamı sağladı 4 yıl evvel.  4 yıl geçmesine rağmen geri de çıkmadı tüylerim. Ben diğer insanların yorumlarına da baktım, herkes acıdığını söylüyor. Ama bende aksine hiç acımamıştı. Hatta bir bacak seansımda uyuyakaldım. Bu arada Alexandrite lazer için tek makine çeşidi yok. Ben  bazı aletlerin acıya sebep olduğunu düşünüyorum.

Güzellik uzmanı arkadaşım Alexandrite lazer için işe yaramaz demişti. Ama ben alt bacağıma yaptırdım. Kıllarım tam kumral ince ama sıktı. Sadece kemik üzerinde siyah birkaç kılım vardı. Ben genelde jilet ile alıyordum. 1 yıl boyunca 4 seans gittim Alexandrite  lazere. Kıllarımın kalın olanları yani %50’si yok oldu. Geriye kalanlar da inceldi ve yavaş yavaş uzuyorlar. Ayaklarımın üstündeki tüylerde hiç bir etkisi olmadı Alexandrite lazerin. Ama arttırmadı da seanstan sonra 2 ay falan almama gerek kalmadı. Lazeri bırakalı 4 ay oldu ve hiç bir artış yok kıllarımda. Ben Alexandrite lazeri tavsiye ediyorum.

Ben Alexandrite lazerden çok memnun kaldım. Genital bölgem, bacak ve koltuk altıma gittim ve 4-5 seansta etkisini gördüm. En acısız olan bölgem koltukaltıydı. Bacağımda ise sadece bilek bölgem çok acıdı ama zaten ağdada da bilek bölgem çok acıyordu. Bu yüzden önceden hazırlamıştım kendimi. Genital bölgemde çok zorlandım. O yüzden anestezik krem kullanmak zorunda kaldım. Bu bölgemde de tüylerim çok zayıfladı ve azaldı. Bu yüzden artık hiçbir bölgem acımıyor.

Bundan yaklaşık 2 ay önce koltukaltı ve genital bölgem 8 seansta bitti. Benim tenim beyaz ve kıllarım siyah. Koltukaltımda 2-3 tel çıktı sadece. Ama genital bölgemdeki kıllar bitmesi ve baya azaldı. Çıkan tüyler de çok ince çıkıyor.  Bunlar çok rahatsız edici olmasa da almam gerekebilir. Pişman mısın diye sorarsanız pişman değilim asla. Çünkü bu durum bile çok büyük rahatlık ağdaya ve makineye göre. Lazeri yaptırdığım yer 4 ayda bir çıkar tüylerin o zaman da ek seans yaparız dediler ama bilemiyorum nasıl olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.