Rüyada arı görmek ari sokması ve şişmesi ne anlama gelir

0 191

Rüyada arı görmek, arı islam alimlerine göre, müslümanların ruhlarına işaret eder.

Hadis-i Şerifde zikredilen, mahşer günü İsrafil ”Aleyhisselam” iman etmiş ruhları davet ettiği vakit, müminlerin ruhları sûrdan arı gibi hurûc ederler ve kendi cesetlerine iade olunurlar.

Rüyada arı görmek rüya tabirleri arasında, faydalı din  ilmi, çalışkanlık, murada erme, disiplin, zenginlik,  temizlik, sağlık, itibarlı ve takdire şayan kişilikleri temsil eder.

Rüyada ari görmek ne anlama gelir

Rüyada arı görmek, hasta olanlar için şifaya, alimler için ibret almaya ve faydalı ilime, fakirler için ferahlamaya, mevki ve makam sahipleri için itibara delalet eder.

Arı planlı, disiplinli ve insanlar için faydalı çalışmalara işaret eder, rüyayı görenin içinde bulunduğu duruma göre yol göstercidir.

Dinde bütünlüğe hakkı batıldan ayırcak bir kalbe ve ilme işaret eder hayırlı ve müjdeli bir rüyadır, bal arısı veya güzel bir arı tabiri daha güçlendirir.

Psikolojik olarak rüyada arı görmeniz, lider kişiliğe olan özleminize, alimler ve ilim adamları için zor fakat, faydalı keşf ve buluşlara kabiliyeti işaret eder.

Rüyada bal arısı sürüsü görmek

Rüyada kovandan çıkan bal arılarının görülmesi hayırlı ve  helal kazancı müjdeler, fakat hayırlı işin ve kazancın düşmanı çok olur aynı zamanda imtihana tabi tutulacağınıza işaret eder.

Rüyada arı topluluğu düşmana açık olduğunuza da işaret eder, içinde bulunduğunuz hale göre tedbir almanıza işaret eder bir ikaz olabilir.

Arı oğulu görülmesi genelde bu işi bilen kişiler tarafından görülür, kararsızlık ile beraber isabetli karar verdiğinize veya vereceğinize işaret eder.

Rüyada arı sokması ve şişmesi

Arı sokması rüyanın şekline göre farklı tabir edilir, çok sıkıntılı bir rüya ise, gizli ve yeni işlenen bir günaha işaret ediyor olabilir.

Bir ticaret veya iş, yada öğrenim görüyorsanız kısacası bir meşguliyetiniz varsa, arı sokması hatta şişmesi işin sonunda başarıya ulaşacağınıza işaret eder.

Rüyada elini arı sokması ve şişmesi

Sağ el babaya, evlada, yardımcıya, dost ve arkadaşa sol el ise hanıma anaya kız evlada kız kardeşe işaret eder, bunlardan dolayı hafif bir sıkıntı veya üzüntü duyabilirsiniz.

İki elinize arıların konması, arı sokması ve şişmesi, makama mertebeye devlet işine, zenginliğe ve sağlıklı olmaya işaret eder.

Rüyada arı sokması ve kanaması

Eğer haksız ve usulsüz bazı işler yapıyorsanız hiç ummadığınız bir şekilde büyük bir sıkıntıya düşebilirsiniz, bu rüyayı görmeniz ise size olan bir ihsandır ikazdır.

Hayırlı ve helal işler içinde bir şeyler yapıyorsanız, ufak bir imtihana tabi tutulabilirsiniz, ufak kayıplar, iftiraya uğrama veya yanlış anlaşılma gibi.

Rüyada arı sokması ve iğnesini çıkarmak

Arı sokması ve iğnesini çıkartmak güçlü ve inatçı kimseye, mesleki başarıya, aile reisine ve lider kişiliğe işaret eder.

Rüyada eşşek arısı gömek ne demek

Eşşek arısı görmek hayra alamet değildir, ya sizin yanlış yoldasınız veya yanlış insanlar ve işler sebebi ile zarar göreceğinize işaret eder, tedbir almanız için ikazdır bu rüya.

Rüyada arı konması ne anlama gelir

  • Hayra yorumlanır genel olarak insan üzerine arı konması muradlara ermeye ve yukarıdaki güzel manaları kuvvetlendirir.
  • Rüyada başına arı konması, bekarlar için evlenmeye, evliler için ise neslinin devam edeceğine din ve dünya bakımından sadete ermeye işaret eder
  • Rüyada eline arı, konması ticari veya zirai tarımsal başarıya berekete ve zenginliğe delalet eder, aynı zamanda bal yemek ise bu manayı güçlendirir.
  • Rüyada yüzüne arı, konması manevi bakımdan hidayete erdiğinize, yüzünüzün nurlu ve ak olacağına Allahü tealanın rızasına ereceğinize işaret edebilir başka mana ve tabirler ile ilgilenmemek lazım.
  • Rüyada koluna arı, konması sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya maddi ve manevi ferahlığa işaret eder, kolunuzun üzerinden uçması yakın zamanda sevindirici bir habere işaret eder.

Rüyada kan görmek ne anlama gelir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.