Rüyada elbise görmek ne anlama gelir Rüyada yeni elbiseler görmek

0 7

Rüyada elbise görmek neye yorumlanır, elbisenin şekline ve cinsine göre farklı tabir edilir. Maddi ve manevi anlamları olan bir rüyadır. Mesela rüyada yün elbise giymek, tevazu sahibi fakat heybetli itibarlı güçlü kişiliği temsil eder.

Konu başlıklarımız;

 • Rüyada elbise görmek nedir
 • Rüyada elbiseler görmek ne demek
 • Rüyada yeni elbiseler görmek anlamı
 • Rüyada elbise satın almak nedir
 • Rüyada elbise denemek ne demek
 • Elbise giydiğini görmek ne anlama gelir
 • Rüyada kırmızı elbise giydiğini görmek
 • Rüyada beyaz elbise giydiğini görmek
 • Rüyada yeşil elbise giydiğini görmek
 • Rüyada mavi elbise giydiğini görmek
 • Rüyada siyah elbise görmek giymek
 • Rüyada sarı elbise görmek giymek
 • Rüyada pahalı bir elbise giymek

Rüyada elbise görmek imam nablusi hazretleri

Yün elbise gören kimse dünya derdi kalmaz, ahiret tarafı daha güçlenir. Yün elbise giymek bizzat, yümün ve berekettir. Rüyada yeşil renkli elbise giymek islama, itibara ve ilme işaret eder. Yeşil elbise, ticaretinde işinde gücünde her ne yapıyorsa hep başarılı olacak kimseyi temsil eder.

Rüyada elbisesinin yırtıldığını gören kimsenin dinine veya dünyasına bir sıkıntı isabet edebilir. Rüyada eski elbise veya parçalanmış elbisede aynı manada. Din adamı için bidat işlemeye, dünya adamı için hilekarlığa işaret edebilir bir ikaz dikkat. Yani bu rüyayı görecek kadar manevi bağlantınız hala var.

İpek, altın veya gümüş elbise sadık tüccar için hayırlı kazanca, hileci tüccar için haram kazanca. Doğru itikadlı alim için cennet nimetlerine. Bidat ehli alim için ise daha fazla bozulacağına işaret eder. Elbisenin bir tarafı noksan ise dünyada çok arzuladığınız şeyin gerçekleşeceğine işaret eder. İpek elbise hacca gitmeye, hacca gitmek günahların Avffına ve zengin olmaya delalettir.

Rüyada banyo yaptıktan sonra, yeni elbiseler giydiğini gören kimsenin sıkıntısı biter. Hasta şifa bulur, borçlu ise borcunu öder. Elbiseyi giyemeyen kimse için sıkıntıların devamına işaret eder. Yani burada tövbe ve takva yolunda bir adın atması gerekiyor. Rüyada elbiselerini kaybeden fakir borçtan, mahkum hapisten, zulm altında olan zulmümden kurtulur.

Rüyada elbiseler görmek ne demek

Rüyada kıymetli yeni elbiseler görmek, işsizliğe delalet eder, özellikle rüyada mağazada elbise görmek, bu tabiri güçlendirir. Kendi elbiselerini elbise dolabında veya askısında görmek, tenzili rütbedir. Yani dünyalık mevki veya makamından iner. Fakat bu durum o kadarda kötü değildir, hayrınıza olur inşaallah.

Rüyada elbise satın almak neye işaret eder

İş hayatınızdaki veya ne ile meşgulseniz o mecrada, olacak yeni gelişmelere işaret eder. Bu makam mevki olabilir, hayırlı kazanç kapısı veya icazet diplomada olabilir. Fakat rüyada eski elbise satın almak pek hayra yorulmaz, fakirlik alameti olabilir. Günah ve isyana sebeb olacak bir fakirlik insanı zillete düşürür.

Rüyada elbise denemek ne demek

Yeni elbise denemek rüyada öne çıkan durumlar ve nesneler hatırlayın. Mağazadan almak ticaret fırsatına, hediye almak müjdeli bir habere. Tanımadığınız bilmediğiniz bir yerde ise mahcup olmaya sıkıntıya düşmeye işaret edebilir.

Rüyada ev veya iş yerinde denemek ise güzel bir sürpriz gelişmeye işaret ediyor olabilir. Renkleri aşağı da bildireceğiz, renklerde ayrıca anlam katabilir. Kirli elbise denemek değiştirmek kirli işlere delalettir.

Rüyada yeşil elbise giydiğini görmek

Yeşil, bordo, kül rengi üst elbise, yani kazak, gömlek, tshirt, hırka vs görmek çok iyidir. Giymek ise daha iyidir, muradınıza nail olmaya alamettir . Yeşil veya bordo hırka giymek veya birisi tarafından giydirilmesi. Din ve dünya işlerinde yüksek mertebeye ermeye işaret eder.

Rüyada kırmızı elbise giydiğini görmek

Dünya ehli ve bidat ehli din adamı için haramlara dalmaya ve helak olmaya işaret eder, tövbe için fırsattır bu rüya. Salih müslüman için kalb mertebesine işaret eder, yani gönlü iman nuru ile dolar. Kırmızı elbise bayanlar ve kız çocukları için ziynettir, etekler ve erkek çocuklar için dinde noksanlığa delalet eder.

Rüyada beyaz elbise giydiğini görmek

Cuma günleri veya elbise sünnettir, dolayısıyla beyaz elbise erkek içinde kadın içinde hayırlıdır. Elbise üzerinde leke günaha yada hafifi kusura işaret edebilir. Fakat işcilik yapan ağır şartlarda çalışan kimse için işsizliğe işaret edebilir. Bekar kız için evliliğe, torun veya evlat üzerinde gömek ise mürüvvetlerini görmeye delalet eder. Ehil olan bir alim için beyaz elbise devam eden hayra ve helal rızka işaret eder.

Rüyada siyah elbise görmek giymek

Siyah elbise giymeyen için rüyada siyah elbise, istemediği bir sıkıntıya maruz kalabilir. Fakat bu sıkıntı Onu yıkamaz, daha güçlü çıkar. Siyah elbise seven ve giyen kimse için, itibara, mal edinmeye ve zengin olamaya işaret ediyor olabilir. Fırsatlara karşı, hazır olun ve hakkınızda hayırlısını isteyin. Yeni siyah elbise giydiğini gören saltanata büyük devlete nail olur. Fakat kul hakkına dikkat edin.

Rüyada mavi elbise giydiğini görmek

Mavi elbise giydiğini görmek, son derece cömert fakat hüzünlü dertli kişiye işaret eder. Onun derdi derdi dünya değildir, Onun derdi ahiret derdidir, derdi ahiret en büyük keramettir. Eshâb-ı kirâm ‘’aleyhimürrıdvân’’ ahiret derdi ile dertlenmişlerdi. Hasta bir yakınız veya tanıdığınızı mavi takım elbise ile rüyada gördüyseniz vefat etmesi yakındır.

Rüyada sarı elbise giymek

Rüyada sarı elbise giymek erkekler için hastalanmaya, kadın ve çocuklar için sağlıklı kalmaya işaret eder. Sarı elbiseyi üzerinden çıkaran bir hasta şifa bulur. Sarı renkli elbise sıkıntı ile beraber gelecek olan mala işaret edebilir.

Rüyada pahalı bir elbise giymek

Zengin için mala ve para kazanmaya, fakir için borçtan kurtulmaya ve mal sahibi olmaya işaret eder. İlmi işler ile uğraşan birin ise meşhur olmasına ve ilminden insanların istifade etmesine işaret eder. Pahalı elbise giymek fıkıh ilmine de işaret eder. Yani din bilgilerinde kendine yetecek kadar bilgi sahibi olur. Böyle bir kimse uzun ömürlü ve borçsuz dertsiz bir ömür sürer.

Rüyada renkli elbise giymek

Esnaflar için hareketliliğe ve canlılığa işaret eder, pazarcı içinde çok iyi ve bereketli seneye delalettir. Şarkıcı ve zina eden kadınlar için de tövbe etmeye ve diğer bayanların hepsi için hayra işaret eder. Hasta kimsenin renkli elbise giymesi pek hayra yorulmaz, kronik hastalıklara işaret edebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.