Rüyada mezar görmek ne demektir boş mezar görmek tabiri

0 16

Rüyada mezar görmek rüya tabirleri, hayırlı veya hayırsız; miras malına, evlada, işlerin akibetine evlenmeye, iş veya ev sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada mezar görmek mezarlığa gitmek

Rüyada kabir görmek hapsedilmeye işaret eder demek, yapılan devam eden bir şeyin veya işin aksaması yada durması kilitlenmesidir.

Genel manada mezarların bakımsız olması, derin kazılmış olmaması yada tabutların görülmesi ahlaksız, fasık, mürtet ve münafık insanların çoğalacağına işaret eder.

Rüyada tanıdık mezar gitmek

Tanıdığınız birinin mezarı ehemmiyetsiz ve bakımsız ise Ondan geriye kalan, miras malları, iş veya çocuklarının git gide dejenere olacağına bozulacağına işaret eder.

Rüyada bakımsız mezara gitmek

Rüyada gördüğünüz mezarın durumu ve etraftaki şeyler önemlidir, yılan, böcek, sinek veya köpek gibi hayvanlar, çevrenizdeki, bozuk kötü ve din ahlak düşmanı kimselere işaret eder.

Rüyada bakımlı mezar görmek

Bakımlı, temiz ve muhkem mezar görmek ise hayırlıdır, din ve dünya bakımından hayırlı  olacak mala, mirasa arkadaşa evlada veya ana babaya işaret eder.

Rüyada mezar görmek rüya tabirleri

Rüyada açık mezar görülmesi

Mezarın içinde ceset veya tabut görülüyorsa, kabrin nakil edileceğine veya belli bir vakit geçince mezarın kaybolacağına işaret ediyor olabilir yazımızdaki diğer tabirlere bakın.

Rüyada boş mezar görmek

Rüyada boş mezar, yeni bir ev sahibi olacağınız şekilde tabir edilir, farklı tabirlerden bekarlar için de evlenme, işsiz kimse için iş bulmaya işaret eder.

Rüyada mezar taşı görmek

Boş ve faydasız işler peşinde koştuğunuza ve bu şekilde devam etmeniz halinde erken bunama, alzheimer gibi  hastalıklara davetiye çıkartacağınıza işaret eden bir ikazdır.

Rüyada mezar kazma

Rüyada mezar kazmak hayırlı bir iştir, dini ve dünyevi menfaatler elde edileceğine, hasta olanın ferahlayacağına işaret eder.

Rüyada toprak mezar görmek

Toprak güç, itibar ve tevazuya işaret eder, toprak mezar dünyaya ve ahirete faydalı işler yapmaya ve uzun ömürlü olmaya delalet eder.

Rüyada mezarlıkta gezdiğini görmek

Mezarlıkta gezmek, ziyaret maksadı ile olunca çok sevaptır, ibret almak, tefekkür etmek ve Kuran-ı Kerim okumak sevabını mevtalara hediye etmek sünnettir.

Bir şey yapmadan rüyada mezarlıkta geziyorsanız ve korkuyorsanız, ölüm ve sonrası için hazırlık yapmadığınız ve bu dünyaya yatırım yaptığınız size ikaz ediliyordur.

Rüyada mezar ziyaretinde dua okumak

Mezar ziyareti ve dua okumak sünneti ihya etmeye, Allahın rızasına ereceğinize alamettir, eğer böyle bir ameliniz veya itikadınız yoksa sizin için nazik bir ikazdır.

Gece vakti  mezarlıkta korkmadan gezdiğini görmek ve Kuran-ı Kerim okumak ise evliyalık nispetine yakın olduğunuza işaret eder.

Gece mezarlıkta gezmek evliya amelidir,  evliyalar bazı mevtalara imdat etmek veya ilim öğretmek için ziyaret edebilirler, siz bir evliyadan manevi yardım alabilirsiniz.

Ruyada babamin mezarinda dua etmek

Tabire muhtaç olmayan açık bir rüya, babanızın ruhuna, sadaka verin ve fakirlere yemek yedirin, dua Fatiha ve Kuran-ı Kerim okuyun sizden imdat bekliyor.

Mezar görmek psikolojik yorumu

Panik atak ve evhamlı kimseler bu tarz rüyalar görebilir, ayrıca insanın yatırımı ne nerede ise orada kalmaya hırslı olması tabiatının gereğidir, dolayısıyla bilinç altı dünyada kalma hırsı.

İmanlı bir kimse için ölüm Cenab-ı Hakdan gelen  güzel bir hediyedir, günde 20 sefer öldüğünü düşünen kimsenin ömrü uzun ölümü güzel ve kolay olur.

Rüyada ölmüş birini görmek neye işarettir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.