Rüyada namaz kılmak neye yorumlanır imam nablusi

0 177

Rüyada namaz kılmak büyük müjdedir, doğru bir iman ve itikaddan sonra, namaz kılmak dünya ve ahiret nimetlerine vesile olur. Namazdaki her rüknün farklı manaları vardır, yazımızda bulacaksınız.

Namazın içinde, Kuran-ı Kerim okumak ve Peygamber Efendimize‘Aleyhisselam” uymak vardır. Allahü tealanın zat-ı şerifini anlamaktan aciz ve şaşkın kullarının, kıblesi ve tesellisi olan Kabe-i Muazzamaya dönmek vardır.

Ahirette namaz ibadetinin karşılığı Allahü tealanın Cemali ile müşerref olmaktır. Namaz Cenab-ı Hakka karşı has bir ibadettir, aslın zuhur ettiği asalet makamdır.

Rüyada namaz kılmak neye işarettir

Namaz kılmayanlar nefsine aldanmıştır, rüyada namaz kılmak ise ruh ve kalb güzelliğine alamettir. Nefs baskısından kurtulan ruh bu rüyayı görüp kalbe bildirir.

Rüyada namaz kıldığınızı görmeniz, ne kadar iyi ve hayırlı tabir edilirse edilsin, namaza ait kemalatın milyonda biri anlatılamaz ve anlaşılamaz, çok büyük devlettir.

Rüyada namaz kılmak din ve dünya sadetine ereceğinize, Allahü tealanın Cennet ve Cemali ile  müşerref olacağınızı müjdeler.

Rüyada namaz kılmak rüya tabirleri imam nablusi

Namaz kılmayan birine rüyada namaz kıldığını gösterilmesi, kendisine namaz kılması için çok hafif ve nazik bir ikazdır. Allahü tealanın gazabını söndüren, merhametini coşturan şeylerden biriside namazdır.

Namaz kılan birisinin rüyada namaz kıldığını görmesi, ibadetlerinin makbul ve mübarek olduğuna ve namaza ait hükümleri daha iyi öğrenmesi gerektiğine işaret eder.

Fakir birisi rüyada namaz kıldığını görürse, hac, zekat gibi hem bedenen hemde mal ile yapılan ibadetlerinde kendisine nasib olacağı umulur.

Rüyada namazda tekbir getirmek

Allahü tealanın emirlerine teslim olmaya, haramlardan beri uzak olmaya günahlardan tövbe etme samimiyetinize işaret eder, fakat bu cevherin ortaya çıkması için çalışmanız lazım.

Rüyada namazda kıyamda durmak

Duyu organları ve diğer azalar ile işlene günahlardan temizleneceğinize ve tam bir huzuru kalp ile Rabbinize yönelmek kabiliyetinize işaret eder.

Rüyada namazda Kuran-ı Kerim okumak

Nefsin ve şeytanın güzel  gösterdiği aldatmaca şeylerden sakınacağınıza, hakkı batılda ayıracak idrak kuvvet ve kabiliyetinize işaret eder.

Rüyada namazda rükuya eğilmek,

Allahü tealaya hesap vermemek, endişesinden, korkuya kapılmak ve mahcubiyet ile karışık tevazuya işaret eden güzel bir makamdır.

Rüyada secde etmek

Rabbine karşı acizliğin ve zilletin en aşağı mertebesi ve ibadetin hakiki manasına erecek kabiliyete işaret eden, çok hayırlı bir rüyadır, tabi ki uyanıkken kavuşmak için yapmanız gerekenler belli.

Rüyada namazda oturmak

Dua makamıdır dualarınızın kabul olacağına ve İbrahim ”Aleyhisselamın” milleti ve Peygamber Efendimiz, Muhammed ”Aleyhisselamın” ümmetinden olduğunuza işaret eder.

Rüyada namazda selam vermek

Allahü tealanın merhametine rahmetine mazhar olacağınıza işaret eder, fakat dünyada işlerinizin biraz karışık olduğuna alamettir, belki rahmetin fazlalığı isyanın çok olmasındandır .

Rüyada cemaatle namaz kılmak

Rüyada cemaatle namaz kıldığını gören, Allahü teala, Peygamberler, Melekler, Evliyalar ve Salih kullar tarafından çok sevilen biri olacağınıza alamettir.

Cemaatle namaz kıldığını gören kimsenin rahmete kavuştuğu veya, bu rahmete layık olacak işler yapacağına delalet ediyor.

Camide kıbleye arkasını dönmüş vaziyette namaz kılan bir cemaat bidat ehli ve münafık bir topluluktur, size ikaz niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada namaz kılmak istemek

Kalbinizin yumuşamasına ve Cenab*ı Hakkın merhametine kavuşacağınıza, namaz kılmıyorsanız hemen başlamanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada namaz kılmayı istemek, rüyanın hazzına ve şekline göre, uykuda nefs baskısından kurtulan ruhunuzun, kalbe müracatı , yalvarması veya telkinidir hayırlı ve güzel bir rüyadır.

Rüyada namaz kılarken şaşırmak

Namaz kılarken şaşırmak, dünya  işlerine ve meselelerine gerektiğinden fazla değer verdiğinize veya kafanıza taktığınıza işaret ediyor olabilir.

Namazda şaşırmak uyku esnasında ruh ve nefs çatışmasına alamet olabilir, bir sefer gördüyseniz dikkate almayın, sürekli görüyorsanız namazda noksanlığa işaret eder.

Rüyada yanlış namaz kıldığını görmek

Rüyada yanlış namaz kılmak yanlışlığın derecesine göre değişir, pek tabire ihtiyaç yoktur olduğu gibi anlamak ve namaza ait hükümleri iyi öğrenmek lüzumuna işaret eder.

Namaza ait kemalat ve dercelerin sonu belli değildir, yani çok fazladır, dolayısıyla bu rüyayı cahil alim veya evliya herkes derecesine göre görebilir.

Rükü, secde kıraat gibi farzlarından biri eksik kılınan namaz dinde noksanlığa alamet olabilir, fakat genelde rükunlardan birinde kendiniz namaz kılarken görürsünüz.

Rüyada başkasının namaz kıldığını görmek

Gördüğünüz kişi için hayırlıdır, eğer siz namaz kılmıyorsanız her ne kadar merhamete ve rahmete layık olmasanızda, imdad-ı ilahi size yetişeceğine ve namaza başlayacağınıza işaret eder.

Namaz kılmayan bir tanıdığınızı, namaz kılarken gördüyseniz bu müjdeli haberi ve Allahü tealanın, namaz emrine uymasını hemen kendisine anlatın.

Rüyada cami görmek ne anlama gelir

Rüyada gördüklerimiz gerçekleşirmi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.