Rüyada zeytin görmek ne anlama gelir zeytin ağacı neye işaret eder

,

Rüyada zeytin görmek, hayıra, berekete, kolay rızık, şifa, neslin devamı, ticaret malına, kazanca. Ayrıca hidayete, iman nuruna ve Kur’an-ı Kerim okumaya işaret eder. Nuh ‘’Aleyhisselam’’ tufanından sonra ilk yetişen ağaç zeytin ağacıdır.

Rüyada zeytin görmek rüya tabirleri öne çıkan başlıklarımız;

 • Rüyada zeytin yemek
 • Zeytin satın almak
 • Zeytin ekmek yemek
 • Rüyada zeytin ağacı
 • Rüyada zeytin dalı
 • Rüyada zeytin yığını
 • Rüyada yeşil zeytin
 • Rüyada siyah zeytin
 • Rüyada sarı zeytin
 • Yeşil zeytin salamurası
 • Yerden zeytin toplamak
 • Başkasının zeytin yemesi

Rüyada zeytin görmek ne demektir

Zeytinin dinimizdeki yeri, hadis-i şeriflerde bildirilmiştir; Zeytin şifadır. Zeytin mübarek bir gıdadır. Otuz Peygamberin duası vardır.

Zeytinin şifa ile alakası da çok nettir. Rüyada zeytin görmüş sıhhatli birinin sağlığının devamına ve hastanın şifasına işaret eder.

Zenginler için rüyada zeytin görmek kolay ve bol rızka, neşe ve sevince, yani malının hayrını görmesine, fakirler için mal kazanmaya işaret eder.

Zeytin olan rüyalar bir birine benzer yakın manalar içerir, güncel şartlarınıza bakın, mesela ticari girişimi destekleyebilir.

Zeytin ve ağacı hayır, bereket, maddi kazanç ile beraber manevi kazanca işaret eder. Hanım ve çocuklara güzel bir soyun devamına işaret eder.

Rüyada zeytin dalı veya  yaprağı, manevi yönden sağlam ipe tutunmaya, dalın çürük olması bozuk kişiyi takip ettiğinizi işaret edebilir.

Sarı zeytin dinde noksanlığa, siyah zeytin helal rızka ve zenginliğe ve yeşil zeytin sıkıntıların son bulacağına ve manevi huzura işaret eder.

Rüyada zeytin yemek ne demektir

Şifa ve güzel rızıktır, tabakta zeytini bir kaç seferde ısırarak az az yemeniz,  zengin fakat sevilmeyen cimri biri olacağınıza işaret ediyor olabilir.

Rüyada normal şekilde zeytin yemek ise ehline göre manevi ilim ve dünya bereketi, ehli olmayana ise rızk ve maldır.

Rüyada zeytin tuzsuz ise geçici psikolojik rahatsızlıklara, tuzlu zeytin yemek ise sağlıklı ve neşeli kişiliğe işaret eder.

Rüyada zeytin yığını görmek ne demektir

Rızkın ve sağlığın devamına, evlatlarının mürüvvetini göreceğine, hanımının sağlık problemi yaşayacağına işaret edebilir.

Rüyada yerden zeytin toplamak neye işarettir

Yere düşen zeytin kıymeti kendi kadar olan karsız mala işaret eder, fakat yinede terk etmediğiniz zararsız ticarettir, zekatı verilirse karlı hale gelir.

Rüyada başkasının zeytin yemesi anlamı

Başkası için gördüğünüz bir rüyadır, rüyada öne çıkan şey her neyse o kişi için geçerlidir, rızk, şifa veya mal sahibi olmak.

Rüyada yeşil zeytin salamurası görmek tabiri

Dönek kişiye veya kişiliğe delalet edebilir, rüyanın şekline göre, bu kişi siz veya bir başkası olabilir. Diğer yönü ile istikrarlı ve cömert kişiye delalettir.

Rüyada yeşil zeytin görmek nedir

Emek verilen helal rızk ve maldır, borcu olan için, borç ödeme azmi ve imkanlarına işaret eder.

Rüyada yeşil zeytin ağacı görmek ne anlama gelir

Çeşitli dert, problemlerin azalacağına ve kontrol altına alacağınıza, dertleri zaman yaymak ve derinleştirmemek lüzumuna işaret eder.

Zeytin ağacı görmek, şerefli hanım ve çocuklara, Onlar vasıtası ile devam edecek olan soyunuzu temsil eder.

Zeytin ağacı, vali, başkan veya idareci konumundaki insanı da temsil eder, ağacın durumu ve meyvesi size bazı ip ucu ve işaretle verir.

Rüyada zeytin satın almak anlamı

Rüyada zeytin almak, emektar ve işinin ehli bir kimseden yardım görmeye, belki birlikte ticaret yapmaya işaret ediyor olabilir.

Rüyada zeytin ekmek yemek

Sıhhat selamet ve aile saadetine, cana yakın dost canlısı tecrübeli kişiliğe, ifrat ve tefritten kaçan ortlama yol tutan birine işaret eder.

Rüyada süt görmek ne anlama gelir

Önceki

Dua ile kader değişir mi kısaca e ödev kader ile ilgili hadisler

Dezenfektan nasıl yapılır Evde el dezenfektanı nasıl yapılır

Sonraki

Yorum yapın