Saç Bakım Kremi Saça Nasıl Uygulanır?

Saç Kremi Saçlar İçin Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Zararları Nedir

0 17

Saç Kremi Saçlar İçin Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Zararları Nedir?

Saç kremleri, saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran, şekil almasını kolaylaştıran ürünlerdir. Duş esnasında ve duş sonrası kullanım için üretilmiş farklı saç bakım kremleri mevcuttur ve kozmetik ürünleri satılan her yerden temin edilebilir. Saç kremlerinin bazıları duşta saçları son kez durulamadan evvel kullanılır. Bu ürünlere, durulanan saç kremi denir. Saç kremlerinin bir kısmı ise duştan sonra saçları daha rahat taramak ve şekillendirmek amacıyla uygulanır. Duş sonrası kullanılan saç kremleri, durulanmayan saç kremi olarak bilinir. Saçları besleyici özellikte olan saç bakım kremleri, saç kırıklarını önler ve saçları yumuşatır.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Durulanan saç kremleri nasıl kullanılır: Banyo yaparken saçlarınızı şampuanlayıp güzelce yıkayın ve durulamadan önce uygulayın. Elinize saç kremini döküp saç diplerinize değdirmeden saçlarınıza sürün ve 1 dakika kadar masaj yaparak saçlarınıza yedirin. Saç diplerinize gelmemesi için başınızı ön tarafa eğerek uygulama yapabilirsiniz. Saç kremini sürdükten sonra saçlarınızı durulayarak işlemi tamamlayın.

Durulanmayan saç kremleri nasıl kullanılır: Bu saç kremleri duştan sonra kullanım içindir. Kafanızı öne doğru eğip saç kremini iki elinizle saçlarınızın aralarına uygulayın. Fakat saç diplerine değdirmeyin.

Saç Kreminin Faydaları Nelerdir?

Saç kremleri saçları taramayı ve şekillendirmeyi kolaylaştırır. Tarama esnasında canınızın yanmasına ve saçlarınızın birbirine karışıp kopmasına engel olur.

Isıya, kimyasal boyalara, sert hava şartlarına ve güneşe maruz kalan saçlar çabuk kurur ve yıpranır. İşte saç kremi, saçı yeniden nemlendirerek güçlenmesine yardım eder. Saçlarınızın uç kısımlarını iyice nemlendirmek ve saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandırmak istiyorsanız saç kremi kullanmalısınız. Saç kremleri, saç için iyi bir nemlendiricidir. Bundan dolayı özellikle saçı kuru olanlar için mutlaka önerilir. Besleyici yağları ve saçların ihtiyaç duyduğu çeşitli besin öğelerini ihtiva eden doğal saç kremleri, saçları nemlendirmek ve yumuşatmak için güvenle kullanılabilir.

Saç kremleri, saçın yapısındaki proteinlerin üretiminden sorumlu hücreleri onarır ve böylece saçtaki protein miktarını artırır. Bu ise saçların daha dayanıklı olacağı anlamına gelir.

Saçımızın dış pul tabakası, şampuan kullandığımızda açılır. Bu yüzden saçlarımız karışır ve onları taramakta güçlük çekeriz. Neyse ki saç kremleri yardımımıza koşar ve saçlarımızın bu karışık durumuna el atar. Saç kreminin nazik dokunuşuyla saçlarımızı taramak ve onlara şekil vermek bizim için eğlenceli bir hal alır. Çünkü saçlarımız hemen yumuşar ve bu nedenle şekillendirmek hiç zor olmaz.

Hepimiz tatile çıkacağımız zamanı iple çekeriz. Fakat ne yazık ki biz doyasıya eğlenirken hem klorlu ve tuzlu deniz suyunun hem de güneşin etkisiyle saçlarımız canlılığını kaybetmeye başlar. Tam da bu durumlarda yanımızda getirdiğimiz saç kremi çok işimize yarar ve saçlarımıza çeki düzen verir.

Fön, boyama ve daha pek çok uygulama, saçlarımızın zayıflamasına sebep olur. Çeşitli işlemlere maruz kalan saçlar sağlığını koruyamaz ve yeniden direnç kazanmak için desteğe ihtiyaç duyar. Saç kremi kullanarak saçları güçlendirmek mümkündür.

Saçın esnekliği ve şekil alma kabiliyeti, onun ne kadar sağlıklı olduğunu gösterir. Saç bakım kremleri saça elastikiyet vererek daha iyi şekil verebilmeyi sağlar.

Kış mevsiminde saçlarımız daha çok kurur ve kabarır. Saçlarınızın tel tel olup uçuşmasını istemiyorsanız saç bakım kremi kullanabilirsiniz.

Kırmızı, kumral ve kahve tonları kısa sürede akma yapar. Saç kremi ile saçınızın rengini muhafaza edebilirsiniz.

Saçınızı sarı tonlara boyattıysanız, sık aralıklarla balyaj ve röfle yaptırıyorsanız yıpranmasına da hazırlıklı olmalısınız. Fakat endişelenmeyin, saç kremi kullanarak saçlarınızın zarar görmesine engel olabilirsiniz.

Sağlıklı ve hızlı saç uzatma yöntemi arıyorsanız, saç bakım kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Saç Bakım Kreminin Zararları Nelerdir?

Sürekli saç kremi kullanırsanız saçlarınız yağlanabilir. Saçlarınız ince telli ve seyrek ise daha kısa sürede yağlanacaktır. Bu yüzden çok sık uygulamamak gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.