Rüyada uçmak ne anlama gelir islami rüya tabirleri Rüyada Uçmak Psikoloji

0 21

Rüyada uçmak ruyatabirleri, rüyanın görülme şekline ve rüyayı gören kişinin haline göre farklı şekilde yorumlanır. Tabirlerimizde yeri geldikçe  bu noktaları açıklayacağız.

Rüyada uçmak ne anlamına gelir imam nablusi

Yolculuğa çıkmak en genel ve yaygın tabiridir. Bu yolculuğun kolay veya zor olması yada başka şeyleri temsil etme durumu ayrıca tabir edilir. Sırt üstü veya rahat şekilde uçmanız kolay ve rahat bir yolculuğa alamettir. Yolculuk ile alakası olmayan biri için iş değiştirmeye veya farklı bir iş yapmaya delalet eder. Havadan uçarak yumuşak iniş ile yere inen kişi borcunu öder.

Gurbet diyarından memleketine uçtuğunu gören kişi, memleketine döner. Yerden göğe doğru uçan kimseye hacca gideceği müjdelenir. Rüyada bir evden başka bir eve uçan kimse ev değiştirir. Bir işten başka bir işe uçan kimse iş değiştirir. Rüyada uçarken annesini gören kimse bir nedenden dolayı anne, baba ve kardeşlerinden bir müddet uzak kalır.

Rüyada uçmak nedir neye işarettir

Kibirli kişinin uçması hayırlı değildir, kanatsız olarak kuşlar ile uçması garip kişiler ile arkadaş olacağına işaret eder. Bir evin çatısından başka bir evin çatısına uçan kişi manevi güzelliklere ve mirasa konar. Bekar bir kız rüyada kendi evinden başka bir eve uçması evlenmeye işaret eder.

Bilmediği bir yerden yine bilmediği yere uçmak veya gökyüzünde uçarak kaybolmak vefat etmeye işaret edebilir. Allahü tealanın kuluna bu rüyayı göstermesi, tövbe etmek ve kul haklarını ödemesi için bir ikaz olabilir. Fakat bu tabiri daha iyi anlamak için linki tıklayın.

Bir dağın üzerinden veya çok yüksek bir yerden uçan kimse saltanat ve mülke nail olabilir. Rüyada bu saltanata olan istidanız yani kabiliyetiniz size gösterilmektedir. Her ne olursa olsun asıl kulluk vazifelerini en ehemmiyetli iş görmeniz lazım. Dünya saltanatı nefs için değil Allah rızası için istenir.

Rüyada havada uçtuğunu görmek nedir

Hapiste yatan mahkum rüyada uçtuğunu görürse hapisten çıkar. Biri ile yarıştığını gören kimse, O kişiyi uçarak geçerse O’na galip gelir. Havada uçtuğunu gören ehli ise, yani salih bir müslüman olma gayretinde ise din bilgilerinde ve ibadetlerinde kemale gelir.

Rüyada kanatsız uçmak nedir

Aşağıdan yukarı doğru havada kanatsız uçan kimse korktuklarından emin, umduklarına nail olurmuş. Çok neşeli ve mutlu şekilde uçmak her hayra Mazhar olacağına işaret eder. Bazı tabircilere göre uçmak uğursuzluğa delalet etsede, islamiyette uğursuzluk yoktur batıldır.

Rüyada kanatlanıp uçmak ne demek

İki kanatlanıp uçmak herkes için çok hayırlıdır. Hayır ifadesi, dünya ve ahiret ile birlikte kullanılır. Dolayısıyla iki kanat ile uçan kimse dünya ve ahiret sermayesi ile sonsuz hayırlara kavuşur. Fakirlikten zenginliğe, cahillikten, alimliğe kavuşur, hak ile batılı ayırır.

Rüyada uçmak psikolojik yorumu

Mesleğinde çok gayretli kimse rüyada uçtuğunu görebilir. Bu rüya Oun çok başarılı olacağına delalet eder. Rüyanın detayları yön gösterici olabilir, mesela uçarak konduğu şeyin sahibi olur. Çok arzulu ve istekli uçan kimsenin işleri düzgün gider. Havada uçma hastalanmaya da işaret edebilir.

Rüyada zorlanarak uçmak nedir

Rüyasında uçmaya çalıştığını fakat zorlandığının gören kimse, bela ve musibete maruz kalabilir.   Bela ve musibetlere sabır belkide daha beteri gelmediği için şükür etmek lazım. Rüyada uçma isteği günah işlemek veya kötülükte ısrarcı kişiye işaret edebilir.

Rüyada koşarken uçtuğunu görmek nedir

Umduğu ve hayal ettiği şeylerin beklediğinden daha yakın ve kolay şekilde olacağına işaret ediyor olabilir. Bulunduğu yereden başka bir yere koşarak uçan mesela köyüne veya baba evine, tam tersi çıkar. Bulunduğunuz yerede daha kalacağınıza delalet eder. Kötü bir yere uçan için de aynı tabir geçerli, tersi çıkar.

Rüyada alçaktan uçtuğunu görmek Süzülmek

İzzet ve şeref sahibi olacağına, mahiyetine adil ve merhametli davranacağına işaret eder. Hükmü geçen adil hakime ve sultana işaret eder. Çünkü bu kimseler insanların ahvalinden gafil olmazlar. Kısaca bu rüya, emri veya koruması altında insanlar olan kişiyi temsil eder.

Rüyada denizin üstünde uçtuğunu görmek

Rüyada deniz görmek, ilme rızka, zikre ve ibret alan kişiye işaret eder. Denizin üstünden uçan kişi şeytanın vesvesesine ve hilekar kimselere aldanmaz. Denizin üstünden uçan kimse kendini koruyacak tedbirleri alan kimsedir. Deniz üzerinde uçan kimse sefere veya tatile çıkabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.