Saç dökülmesinin nedenleri Kadınlarda saç dökülmesine 8 Harika Tavsiye

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur, Ne iyi Gelir 8 Harika Tavsiye

Birçok kadın için, dikkat çekici derecede seyrek saç çizgisi endişe verici olabilir. Günde 50-100 saç teli kaybetmek normal sayılsada, bundan fazlasını kaybetmek sorun olabilir. Saç dökülmesi neden olur sorusunun cevabı genellile genetik veya saçınızı nasıl şekillendirdiğiniz ve kullandığınız kozmetik ürünler ile ilgilidir. Saç incelmesi genellikle genetik veya sağlıkla ilgili olmayıp kozmetik kaynaklıdır. Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir ve Saç dökülmesi neden olur kadınlarda nelere dikkat ederek bunun önüne geçilir yararlı fikirler vereceğiz.

Saç dökülmesi, bayanların yaşlandıkça giderek artan bir sorunu haline gelir. Neyseki, kadınlarda saç dökülmesi nedenleri için tedavi yöntemleri ve ipuçları vardır. Son zamanlarda saçınızın daha ince, zayıf bir görünümde olduğunu fark ettiyseniz, aşağıdaki ipuçlarından bazılarını deneyin. Birkaç ay içinde olumlu sonuçlar göremezseniz, saç kaybının temel sağlık sorunlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için doktorunuzdan basit bir kan testi isteyebilirsiniz.

1. Saç çizgisine zarar veren saç modellerinden kaçının

Sıkı at kuyruğu, örgüler ve saç çizginizi oluşturan küçük tüyleri çekerek zarar verebilecek her şey saç kadınlarda saç dökülmesine neden olur. Bu sıkı saç modellerinin neden olduğu baskı, saç çizginizin hassas tüylerini çok fazla çeker ve saç dökülmesi, saç incelmesi meydana gelebilir. Saçlarınızı toplamanız gerekiyorsa, metal içermeyen bir elastik gereçler kullanın. Saçlarınızı esnek bırakın, çok sıkı bağlamanız yeni çıkan saçların kopmasına neden olur, saçlarınız yenilenmediğinde yavaş yavaş seyrelmeye başlar.

2. Yüksek ısı kullanan cihazlara dikkat edin

Saç düzleştirici veya saç maşası kullanacağınız zaman, saçınızın bellir bir bölümünde çok uzun süre beklemediğinizden ve her 10 saniyede bir yer değiştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, parmaklarınızı yakacak kadar ısı ayarının çok yüksek olduğunu ve saçınızı da yakabileceğini unutmayın. Saçlarınızın olabildiğince doğal olarak kurumasını sağlamaya çalışın. Yinede şekillendirme aletlerini kullanmak isterseniz, saçınızın üzerinde meydana gelen hasarları azaltacak bir ısı koruyucu sprey kullanmayı deneyin.

3. Isı ve kimyasal düzleştirme uygulamaları

Isı, saçlara çok zararlı olduğu gibi, salonlar tarafından sunulan çeşitli kimyasal tedavilerde zararlı olabilir. Saçınızı kimyasal olarak düzleştirmek keratin bakımı, ağartmak ve saçınızı hafifletmek saç telinin zarar görmesine, saçın zayıflamasına ve saç kaybına neden olabilir. Saç dökülmesi veya inceltme sorunu yaşıyorsanız ya da sorun daha da kötüye giderse, doğal tarzınıza ve renginize olabildiğince yakın durmaya çalışın. Düzenli olarak kimyasal işleme kullanıyorsanız, en iyi sonuçları elde etmek için saçınızı en az haftada bir kez bir derinlemesine tedaviye uyguladığınızdan emin olun.

4. Sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenme

Vitamin ve demir, çinko ve B12 vitamini gibi minerallerin tümü, saç tellerini canlandırmaya yardımcı olabilir. Diyetinizin bol miktarda yapraklı yeşillik, fındık, fasulye, balık ve yağsız et içerdiğinden emin olun. Günlük diyetinizde yeterli miktarda besin almakta güçlük çekiyorsanız, iyi bir besin takviyesi, diyetinizin eksik kaldığı her şeyi karşılamaya yardımcı olabilir.

5. Saç uzamasını sağlayan saç ürünlerini kullanın

Saç dökülmesi ve saç incelmesi kadınlar için çok büyük bir endişe oluşturması nedeniyle, birçok kozmetik firması özellikle saç uzamasını destekleyen ürünler geliştirmektedir. Saç dökülmesini önleyen şampuanlar, saç uzamasına yardımcı olabilecek çeşitli saç ürünleri ve mineraller içeren çeşitli ürünler, saç kırılmasına ve kaybına neden olan bakterileri yok eder, kafa derisinde kan dolaşımını artırır ve daha fazla saç çıkmasına yarımcı olabilir.

6. Lokal tedavi uygulayın

Rogaine aktif maddesi olan minoksidil, köpük veya sıvı formunda saça uygulanabilen reçetesiz bir ilaçtır. Saç foliküllerini uyararak, altı ay gibi kısa bir sürede saçların yeniden büyümesini sağlayabilir. Altı ay, sizin için biraz uzun görünüyorsa, bu tedavi yöntemi ile birlikte, mevcut saçlarınızı kaplayarak daha hacimli bir görünüş sağlayan saç kalınlaştırıcı sprey de kullanabilirsiniz.

7. Saç derisine masaj yapın

Saç bakım tedavisinde saç derisi masajı yapmanın en kolay yolu, duşta, şampuan veya saç kremi uyguladıktan sonra gerçekleştirilmesidir. Saç derisi masajlarının, saç derisinde kan dolaşımını iyileştirdiği ve saç büyümesini uyardığı bulunmuştur. Parmaklarınızın ucunu, başınızda yavaş ve dairesel hareketlerle dolaştıracaksınız. Bu stresi azaltarak aynı zamanda saçlarınızının büyütmesine destek verebilir.

8. Uçucu yağların saça faydaları

Esansiyel yağların doğal faydalarını bilemeyen yoktur herhalde, bu yağlar aynı zamanda saçlarınız için de faydalı olabilirler. Havuç tohumu, selvi, lavanta ve biberiye gibi yağlar kafa derisi sağlığı için iyileştirici etkiye sahip olup saç büyümesini artırabilecek rejeneratif, yatıştırıcı ve dengeleme özelliklerine de sahiptir.

Esansiyel yağlar daha sağlıklı bir alternatif olarak gittikçe daha popüler olduğu için, bunları attar, bahratçı veya internet mağazalarında bulmak kolaydır. Saç derisi masajı sırasında kafa derisine birkaç damla, masajınızın etkisini arttırmanın ve yağların sunduğu tüm faydalardan yararlanmanın harika bir yolu olabilir.

Önceki

Saç dökülmesi erkek kadın neden olur nasıl önlenir

Keratin nedir saçları kalınlaştırır mı ? Keratin bakımı zararları

Sonraki

Yorum yapın