Saç Köpüğü Nedir Saç Köpüğünün Saça Faydaları Neler

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar Ve Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

0 13

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Saç köpüğü, adından da belli olduğu üzere köpük kıvamındadır ve saçı şekillendirmek için kullanılır. Bu kimyasal içerikli ürün, saçlar için koruyucu, hacim verici ve şekillendiricidir. Köpük şeklinde olan bu madde,saçları ağırlaştırmadan, maşa veya düzleştirici kullanmaya gerek bırakmadan şekil verir. Saç köpüğü nereden alınır? sorusunun cevabı ise kozmetikçiler olacaktır. Ayrıca internetten de sipariş edilebilir.

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Önce saç köpüğünü güzelce çalkalayın. Ardından baş aşağı tutarak mandalina büyüklüğünde saç köpüğünü avucunuza sıkın. Islak ya da nemli saçınıza uygulayıp fön makinesi, fırça veya tarak ile şekillendirin. Saç köpüğü kirli saça uygulanmamalıdır. Çünkü köpükleme işlemi temiz saçta daha etkili olur ve şekillendirmekte hiç zorlanmazsınız.

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç köpüğü saçlara kalın ve hacimli bir görünüm verir. Başka bir deyişle, saçlara kolayca şekil vermek için kullanılır. Düz, kıvırcık, dalgalı ve kabarık saçlar köpük ile rahatça şekillendirilebilir. Her saç tipine göre farklı saç köpükleri mevcuttur.

Saçlara hacim kazandıran saç köpükleri, şekillendirme işlemini kolaylaştırır. Jöle ve sprey gibi şekillendiricilere göre saç köpüğü çok daha avantajlıdır. Saça ağırlık vermeyen kremsi dokusuyla bu ürün, şekil vermeyi pratik bir hale getirir. Saç köpüklerinin içerisinde polimer diye isimlendirilen kimyasal bileşenler vardır. Saç tellerini saran bu bileşenler, saçların hacmini artırır. Yani saç köpüğünü sürdüğünüzde polimerler saç tellerinizi çevreler ve böylece saçınızın dolgun görünmesini sağlar.

Bir türlü şekil almayan, kabaran, elektriklenen saçları dize getirmenin en kestirme yolu saç köpüğü kullanmaktır. Saç köpüğü çeşitlerinden kendinize uygun olanını tercih ederek hem saçlarınıza hızlıca şekil verebilir hem de doğallığını koruyarak hacmini artırabilirsiniz. Ancak köpüğü kullanırken miktarını doğru ayarlamalısınız. Çok fazla köpük uygularsanız saçlarınız yumuşaklığını ve elastikiyetini kaybedebilir. Saç köpüğü markaları ve fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir ve içeriğine göre fiyatlar da farklı olmaktadır. Organik bileşenler içeren ya da profesyonel kullanıma yönelik üretilen saç köpüklerinin fiyatı daha yüksek olmakla birlikte, normal saç köpüğü fiyatları son derece ekonomiktir. Saç bakım ürünleri konusunda hassas olmak ve hem saç köpüğü hem de başka ürünleri alırken bilinen markalara yönelmek gerekir.

İnce telli saçlarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız imdadınıza saç köpükleri yetişecektir. Zira saça uygulanan köpükleme işlemiyle saçlar hacim kazanacaktır. Saç köpüğü nasıl uygulanır? diye merak ediyorsanız, kökten uca doğru uygulamanız gerektiğini söyleyelim. Ardından saçlarınızı ince bir tarak ile tarayabilirsiniz. Hepsi bu kadar, hoş geldin dolgun saçlar!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.