Saçım Turuncu Oldu Saçtaki Turunculuğunu Hangi Renk Alır

Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider En Etkili 2 Yöntem

2 146

Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider En Etkili 2 Yöntem

Günümüzde pek çok kadın saçlarını evde kendisi boyar. Evde saçımızı boyayınca maalesef saçımızın turuncu rengine dönmesi ile sık karşılaşırız. Peki bu durumda ne yapmalıyız? İşte uzman önerileri;

Mor Şampuan Kullanın

Mor şampuan yani diğer adıyla silver şampuan, turunculaşan saçlara en iyi çözümdür. Saçlardaki turunculuğu yok eden mor şampuan, saç rengini korur. Öte yandan saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Kullanımı giderek yaygınlaştığı için mor şampuan markaları da çeşit çeşittir. Bu yüzden mor şampuan fiyatları da farklılık göstermektedir.

Bazı insanlar sarı tonlarından hoşlanır ve doğal tonlarda küllü kumral saçlar, bebek sarısı saçlar onların hayallerini süsler. Fakat maalesef bu saç renklerine sahip olmak biraz zordur. Saç rengi açılıp küllü cila uygulanmaktadır ancak birkaç defa yıkandıktan sonra saçların rengi turuncuya dönebilmektedir. Bunun giderilmesi için her seferinde kimyasal boyalara maruz bırakılırsa ne yazık ki saçlar zarar görecek ve gücünü kaybedecektir. Bundan dolayı mor şampuanlar tercih edilmelidir.

Saçlarda oluşan turuncuya dönük yansımalar veya istenmeyen çığ tonlar boyama işlemi uygulamadan da giderilebilir. Kısaca saç renginizi beğenmediyseniz boyama işleminin bu kötü sonucundan kurtulabilir ve mor şampuan yardımıyla istediğiniz saç rengine ulaşabilirsiniz.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuan kullanımı oldukça basittir. Tıpkı bildiğimiz şampuan kullanımı gibidir. Ancak haftada 2 defadan fazla kullanmamaya dikkat edilmelidir. Bildiğimiz şampuanlarla arasındaki tek fark budur, uygulanışı aynıdır. Mor şampuan alırken saç renginizle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Mor şampuan saç diplerine masaj yapılarak köpürtülür ve saçlar bu şekilde iyice temizlenip bol su ile durulanır.

Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 200ml Özellikleri

Saçınızda ortaya çıkan turuncu yansımaları bu ürünle yok edebilirsiniz. İçeriğindeki Ultra-Violet filtresi ve mor renklendiriciler sayesinde karşıt tonların nötralize edilmesi mümkündür. Islak saça haftada bir defa kullanılır. 3 dk masaj yapılarak uygulanır ve durulanır. Rengi açılmış olan kumral saçlar için bekleme süresi 5 dakikadır.

2.yöntem: (Igora Royal 0-22 Turuncu Azaltıcı Saç Boyası Kullanın)

İgora markasının 0-22 turuncu azaltıcısını kullanın. Bunu yalnızca saçınızın turunculuğunu gidermek için uygulayacaksınız, yani saçınızı boyamayacaksınız. 1-2 fındık büyüklüğünde boya sıkın. Bu oranı saçınızın yoğunluğuna göre ayarlayabilirsiniz.

 • Yarım çay bardağı su
 • Bir çay kaşığı Oksidan

Bu malzemelerle elde ettiğiniz karışımı saçınızın tamamına eşit biçimde çabucak uygulayıp dağıtın. 5 dk bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Böylece saçınızın turunculuğu gidecek ve daha küllü bir ton elde etmiş olacaksınız.

2 Yorumlar
 1. Ayşegül diyor

  Merhaba.
  Ben dün saçımı çok açık bal kumral rengine boyadım. Biraz koyu kumral bir saç rengim vardı ve açıcı kullanmak istemedim, bir de açıcı olmadan deniyim dedim çünkü saçım boyalara çok müsait hemen tutuyor.
  Dibim biraz turuncu oldu geri kalanlar ise açık kumral oldu.
  Bu -su ve oksidan- tarifinizden denesem saç dibimin turunculuğu gider mi?
  Nasıl bir renk alır?
  Sadece su ve oksidan mı gerekli yoksa turuncu azaltıcı da konulması gerekiyor mu?
  Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler 🙂

 2. Ayşegül diyor

  Merhaba.
  Ben dün saçımı çok açık bal kumral rengine boyadım. Saçım açık kumral renginde ve açıcı kullanmak istemedim. Bir de açıcı olmadan denemek istedim. Ama diplerim turuncu oldu ama alt tarafları kumral kaldı yine.
  Bu -su ve oksidan- tarifinizden denesem turunculuğu gider mi?
  Nasıl bir renk alır?
  Ve bu tarifinize turuncu azaltıcı eklemek de gerekiyor mu?
  Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler. 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.