Sakalları Yumuşatmak İçin Sakal Yağı Kullanımı

Sakal Yumuşatma Yöntemleri Sakal Nasıl Yumuşar

0 153

Sakalları Yumuşatmak İçin Sakal Yağı Kullanımı

Son zamanlarda sakal bırakmak erkekler arasında oldukça moda oldu. Sakal pek çok erkeğe yakışmakta ve onların daha erkeksi ve çekici görünmelerini sağlamaktadır. Sakalla ilgili en sık yaşanan sorun sakalın sertleşmesi ve birbirine karışmasıdır. Neyse ki sakalı yumuşatmak için pek çok yöntem mevcuttur. İşte sakal yumuşatma için en etkili doğal tarifler

Sakal Yumuşatma İçin Doğal Yöntemler

Zeytinyağı

Sakallarınızı parlak ve yumuşak tutmak için sakalınıza düzenli aralıklarla zeytinyağı ile masaj yapın. Zeytinyağında bulunan antioksidan ve nemlendirici özellikler  yumuşak bir sakala kavuşmanıza yardımcı olabilir. Bir miktar zeytin yağı alın ve cezvede ısıtın. Yağla sakalınıza masaj yapın ve gece boyu bekletin. Sabah ılık suyla yıkayın.

Sakalınızı şampuanlayın

Sadece kafanızı değil, sakalınızı da günde iki kez şampuanlamalısınız. Şampuan kullanmak sakalınızı her zaman parlak ve yumuşak tutmaya yardımcı olabilir. Sakalınıza şampuan sürün, dairesel hareketlerle masaj yapın ve soğuk suyla yıkayın.

Bal

Sakala bal uygulamak, balın yapışma hissinden dolayı zor olabilir ancak sakalınızı yumuşak ve parlak tutmaya kesinlikle yardımcı olacaktır. Bal sakalın uzamasına sağlamaya ve sakallarınızı da yumuşak tutmaya yardımcı olabilen doğal nemlendirici özellikler içerir. Bir miktar bala bir kaşık limon suyu ekleyin. Bu karışımla sakalınıza masaj yapın ve 10 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın.

Aloe vera jeli

Sakala aloe vera jeli uygulamak sakalınızı çok yumuşak ve parlak tutmaya yardımcı olabilir. Aloe vera kullanmak sakal üzerindeki kepek problemlerini de engellemeye yardımcı olur. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Bir miktar aloe vera jeli avucunuza alın ve bununla sakalınıza masaj yapın. Ilık suyla yıkayın. Çok yumuşak ve parlak sakallar için bu kürü bir ay günde boyunca günde 2 kez tekrarlayın.

Bakım Kremi

Sakal bakım kremi kullanmak sakallarınızı yumuşak ve parlak tutmaya yardımcı olabilen bir diğer kolay kürdür. Sakal bakım kremi yüz kıllarınızı yumuşak tutmaya yardımcı doğal enzimler içerir. Bir miktar bakım kremi alın ve içine 2 kaşık hindistan cevizi yağı ekleyin. Karışımı sakallarınıza uygulayın ve 5 dakika masaj yapın. Ilık suyla yıkayın.

Shea Yağı

Elbette, mağazalardan satın alınan birçok sakal yumuşatıcı vardır, ama kendiniz hazırlayabilecekken neden para veresiniz?

Sakal yumuşatmak amacıyla kür hazırlamak için, 50 gr shea yağı, 25 ml avokado yağı ve 5 damla ylang ylang esansiyel yağ gerekecektir. Bu krem sakalınızı nemlendirecek ve yumuşatacak farklı yağlar içerir.  Kremsi bir koyuluk elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın ve 6 aya kadar buzdolabında cam bir kavanozda muhafaza edin. Bu karışımdan sakal bölgenize sürüp, 30-40 dakika sonra sıcak suyla durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.