Sperm Hareketliliğini Artıran İlaçlar Sperm Testi İleri Hızlı Hareketlilik Kaç Olmalı

Sperm İleri Hızlı Hareketlilik Kaç Olmalı Nasıl Artar Sperm Hareketini Hızlandıran İlaçlar

0 8.186

Hareketsiz Sperm Nasıl Hareketlendirilir?

Sperm ileri hızlı hareketlilik kavramı erkeklerde menide bulunan spermin kadınlardaki yumurtalığa giderkenki hızını ifade etmek için kullanılır. Çocuk sahibi olabilmek için, erkeklerde boşalmadan bir saat sonra spermin yüzde 50’den fazlasının normal hızda hareket etmelidir. Bu gerçekleşmezse gebelikte meydana gelmez.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Sperm İleri Hızlı Hareketlilik Artıran Kürü

6-7 tane keçiboynuzunu küçük parçalara ayırın ve kaynamış yarım litre klorsuz suyun içine ekleyin. Klorsuz su için pet şişedeki sulardan da faydalanabilirsiniz. Kısık ateşte 3 dakika boyunca ağzını kapatarak kaynatın ve 20 dakika dinlendirin. Soğumasını bekleyin ve keçiboynuzu parçalarını sudan alın. Bu suyu ikiye bölerek sabah ve akşam aç karnına için. Bu kürü günlük olarak 1 hafta boyunca tekrarlayın. 1 haftanın sonunda 3 ay boyunca her gece uyumadan bir bardak için.

Sperm İleri Hızlı Hareketlilik Kaç Olmalı?

 • Hareket: (Total motilite): %50 den fazla olmalı
 • A=İleri Hızlı Hareket : %35 den fazla 
 • B=İleri Yavaş Hareket : %10 ileri yavaş hareket demektir
 • C=Yerinde Durağan İlerlemeyen Hareket : %10 

Sperm İleri Hızlı Hareketlilik Nasıl Artar?

Maca Kökü

Maca kökü sperm üretimini ve sperm ileri hızlılık hareketini artırmaya yardımcı olabilir. Hormonları dengeleyen popüler bir üretkenlik bitkisidir.

 • 1-3 tatlı kaşığı maça kökünü 2 doza bölerek birkaç ay boyunca her gün alın.
 • Bu tozu bir bardak suya, smoothieye veya kahvaltılık gevreğe serpebilirsiniz.
 • Maca kökü lif bakımından zengin olduğundan yarım tatlı kaşığı alarak başlayın ve dozu aşamalı olarak arttırın.
 • Ayrıca doktorunuza danışıp maca kökü içeren vitamin ilaçları da kullanabilirsiniz.

Hint Ginsengi

2013’te Hintli araştırmacılar tarafından yapılan ve Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp’ta yayınlanan pilot bir çalışmada Hint ginsenginin sperm sayımını, sperm miktarını ve sperm ileri hızlılık hareketini önemli ölçüde arttırdığı bulunmuştur. Araştırma katılımcılarına 90 gün boyunca her gün 3 doz halinde 675 mg Hint ginsengi kökü verilmiştir.

Ayrıca bu bitki sağlıklı testosteron üretimi sağlar. Sağlığınızı geliştirir, stres ve kaygıyı azaltır.

 • Yarım tatlı kaşığı Hint ginsengi tozunu 1 bardak ılık süte karıştırın. Birkaç boyunca günde 2 kez için.
 • Alternatif olarak bir ay boyunca günde 2 kez 300-500 mg’lık kapsül Hint ginsengi de alabilirsiniz.

Kore Ginsengi

Kore ginsengi olarak da bilinen Panaks ginsengi yaygın olarak geleneksel Çin tıbbında vücudu stresten kurtarmak için kullanılır. Aynı zamanda testosteronu, sperm sayımını ve sperm ileri hızlılık hareketini arttırmak için de kullanılabilir. Panaks ginsengi ereksiyon performansını da geliştirmeye yardım edebilir.

 • En az 3 ay boyunca günde 500 mg 1 ila 3 kapsül Panaks ginsengi alın. Bu ya da başka bir takviyeye başlamak için önce doktorunuza danışın. 

Sarımsak

Sarımsak doğal afrodizyak olarak rol oynar ve sperm üretimini arttırır. Kan akışını geliştiren ve sperm dayanıklılığını canlandıran allicin denilen bir bileşen barındırır. Ayrıca sarımsaktaki selenyum minerali de sperm ileri hızlılık hareketini artırabilir. Sperm ileri hareket hızını artırmak için günlük beslenme düzeninize 1-2 diş ezilmiş sarımsak dahil edin.

 • Doktorunuza danıştıktan sonra bu bitkiyi takviye halinde de alabilirsiniz.

Kabak Çekirdeği

Kabak ve kabak çekirdeğinde bulunan B vitamini kompleksi üretkenliği destekler, çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır. Antioksidan olan E vitamininin de hem kadın hem de erkeklerde çocuk sahibi olma olasılığını görülmüştür.

Hücre zarlarını zehirli bileşenlerden korur, sperm sağlığını ve sperm ileri hızlılık hareketini artırır. İnce rahim kanalı olan kadınlarda endometrial kalınlığını arttırır. 

Kabak çekirdeği üretkenlik destekleyici faydalara sahip olan omega 3 yağ asitleri bakımından zengindir. Üreme organlarına kan akışını hızlandırmaya yardım eder, üreme hormonlarını düzenler v stresi azaltır.

Sperm Hareketliliğini Artıran İlaçlar Nelerdir?

Erkek şu vitamin ilaçlarının sperm sayısını ve/veya sperm ileri hızlılık hareketini arttırdığı bilinmektedir.

 • C vitamini spermlerin birbirine yapışmasını önler ve çocuk sahibi olma şansını artırır.
 • Çinko takviyeleri testosteron düzeyini, sperm ileri hızlılık hareketini ve sayımını arttırır. Her gün 100 ila 200 mg tüketin. Yahut doktorunuzun yazdığı bu vitamin ilacını alın.
 • Vücut protein sindiriminin üstünde arjinin üretir. Arjinin sperm hücreleri üretir. Besin kaynakları et, beyaz et, balık, çikolata ve fındıktır. Sperm ileri hareket hızını artırmak bu besinleri bol bol tüketin.
 • Sperm sayısını ve sperm ileri hareket hızını arttırdığı bilinen diğer besinler şunlardır– krom (1,000mcg günlük), bakır (2mg günlük), gerekli yağ asitleri (9 to 12gm günlük), B12 vitamini (1,000mcg günlük). koenzim Q10 (400mg günlük), selenyum (200mcg günlük).
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.