Suna Dumankaya’dan 1 Haftada Porselen Yüz Maskesi Tarifi

Cildi Porselen Gibi Yapan Maya Patates Pirinç Maskesi Tarifleri

0 18

Cildi Porselen Gibi Yapan Maya Patates Pirinç Maskesi Tarifleri

Hava kirliliği, stres, yaşlanma gibi çeşitli nedenlerden dolayı cildimizde zamanla kararma, sivilcelenme, siyah nokta gibi cilt problemleri meydana gelebilmektedir. Makalemizde porselen gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için güzellik uzmanları tarafından verilen güzellik maskelerine yer verdik.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Porselen Gibi Bir Cilt İçin Maske Tarifi

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı mısır unu
 • 1 tatlı kaşığı kil
 • 1 çay kaşığı krem (el veya yüz kremi farketmez)
 • Su

Uygulama

 • Yukarıdaki malzemeleri bir kasede karıştırın
 • Cildinizi temizleyip hazırladığınız karışımı 5 dk nazikçe masaj yaparak uygulayın ve sonra cildinizi yıkayın. Her gün tekrarlayın.

Cilt renginizi açacak, gözeneklerinizi rahatlatacak, sivilceleri ve lekeleri hafifletecektir. Aksatmadan uygulamaya devam ederseniz etkisi çok güçlü olacaktır.

Porselen Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Yüz Maskesi

Güzellik Uzmanı Şems Arslan şöyle bildiriyor; Kaymak maskesi ile porselen gibi bir cilt istiyorsanız ilk olarak birer tatlı kaşığı buğday nişastası ve kaymağı kasede tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Ardından bir fırça ile bu maskeyi yavaşça cildinize uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi su ile durulayın. Her hafta 2-3 defa uygulanmalıdır. Buna hiç aksatmadan devam ederseniz cildinizdeki mükemmel değişim sizi çok sevindirecektir.

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Pirinç Maskesi Tarifi

Tıpkı Uzak Doğu’lu kadınlar gibi pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız, hayallerinizi gerçekleştirmenin vakti çoktan geldi! İşin püf noktası pirinç maskesinde gizli. Öyleyse bakalım, pirinç maskesi ile porselen gibi bir cilt nasıl elde ediliyor?

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı domates
 • 1 tatlı kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Uygulama

Maskeyi uygulamadan evvel yüzünüzü su ile yıkayın. Temizlenmiş cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından cildinizi yine su ile yıkayarak maskeyi temizleyin. Fiyatı oldukça ekonomik ve tamamen doğal bir içeriğe sahip bu muhteşem maske düzenli olarak yapılırsa faydasını gösterecektir.

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Patates Maskesi Tarifi

Patates maskesi hiçbir kimyasal içermez ve dakikalar içinde hazırlanabilir. İşte sizi porselen gibi bir cilde kavuşturacak patates maskesi.

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı çiğ patates suyu

Uygulama

Patatesi bir kaseye rendeleyelim. Ardından patates rendesini elimizde tüm gücümüzle sıkıp suyunu çıkaralım. Karbonat, yoğurt ve patates suyunu bir kasede güzelce karıştıralım. Hazırladığımız maskeyi cildimize uygulayıp yarım saat bekletelim. Sonra yavaşça ovarak çıkaralım. Ilık su ile durulayıp nemlendiricimizi sürelim.

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Maya Maskesi Tarifi

Bir çorba kaşığı günlük süt ile bir çorba kaşığı yaş mayayı bir kasede karıştıralım. Daha sonra bu maskeyi cildimize parmak uçlarımızla masaj yaparak uygulayalım. Kurumasını bekleyip ellerimizi ılık suyla ıslatalım, cildimizi ovalım ve ılık suyla iyice yıkayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.