Tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar ve olmayanların yorumları

Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olanların yorumları şikayetleri

0 57

Son dönemlerde yapılan obezite ameliyatlarının başında tüp mide ameliyatı gelmektedir. Kapalı yani laparoskopik yöntemle yapılan bu ameliyatta mide içine ağız yoluyla geçici olarak bir tüp geçirilerek midenin %80’i çıkarılır. Bu sayede midenin hacmi büyük oranda azaltılmış olur.

Tüp Mide Ameliyatı Yaptıran Kadın ve Erkeklerin Tecrübeleri

 • Ben tüp mide ameliyatı oldum ve asla pişman olmadım. 100 kilonun üzerinde olan ve ayrıca obezite kaynaklı hastalıkları olan kişiler kesinlikle tüp mide ameliyatı olmaktan korkmamalı. Ben olmanızı öneriyorum.
 • Geçen yılın ekim ayında kardeşim tüp mide ameliyatını devlet hastanesinde oldu. Şu an bir  sene olmak üzere ve toplamda 50 kilo vermiş durumda. Ameliyat sonrası diyetisyenin vermiş olduğu düzene uydu ve  doktorunun yönergelerinin dışına çıkmadı. Bu yüzden de herhangi bir sağlık sorunu olmadı. Ameliyat öncesinde bir kurula girdi ve kurul onay verdiği için ameliyatı oldu ve hiçbir ücret ödemedi çünkü devlet ameliyatın ücretini karşıladı.
 • Ben tüp bundan 4 yıl önce tüp mide ameliyatı oldum. Çok zayıfladım ama çok pişmanım. Çünkü ne yesem istifra ediyorum ve her gün keşke bu ameliyatı hiç olmasaydım diyorum. Ameliyattan sonra ilk 2 sene bu durum böyle değildi ve iyiydi. Ancak sonradan değişti ve gerçekten artık hep halsizim ve istifra etmekten artık boğazlarım ağrıyor. Ayrıca kendi evim dışında başka bir yerde yemek yemeye çekiniyorum, sonucundan korktuğum için.
 • Ben tüp mide ameliyatını 1 ay önce oldum ve gerçekten çok pişmanım. Beni acıktırmaz ve bu sayede kilo veririm diye düşünmüştüm. Zaten ameliyatı olma sebebim de buydu. Ama midem asla küçülmedi ve açlıktan da ölüyorum artık.
 • Ben 2 sene önce tüp mide ameliyatı oldum ve toplamda 60 kilo verdim. Gerçekten ömrüm boyunca hiç bu kadar sağlıklı ve zinde olmamıştım. Geceleri rahat uyuyorum ve nefesim kesilmeden rahatça yürüyorum. Merdivenleri üçer üçer çıkıyorum artık. Benim gibi senelerde kilo problemi yaşadıysanız bence tüp mide ameliyatını kesinlikle olmalısınız.
 • Ben 4 ay önce tüp mide ameliyatı oldum. Ameliyat çok rahattı ve kolaydı. Şu an her şeyden az az yiyorum ve gerçekten midem çok küçüldü. Bu sayede fazla yememe zaten midem izin vermiyor. Ben toplamda 24 kilo verdim.
 • Benim 4 tanıdığım tüp mide ameliyatı oldu. Bunlardan iki normale döndü. Birisinde midesi tepki verdi ve hastane kalıyor aylardır. Maalesef midesi alınacak ve bu ameliyatı olduğuna çok pişman. Diğeri ise tüp mide ameliyatından öldü. Bence bu ameliyatta risk çok büyük, dikkatli düşünmenizde fayda var.
 • Ben bundan bir ay önce tüp mide ameliyatı oldum ve hiçbir problem yaşamadım. Toplamda 17 kilo verdim bu sürede. Ben bu ameliyatı devlet eğitim araştırma hastanesinde ücretsiz oldum.
 • Ben 5 sene boyunca spor yaptım ve diyet denemelerim oldu. Fakat bir gün endokrinoloji uzmanından bir noktadan sonra hem hormonal hem de psikolojik faktörlerden dolayı obez sınıfından çıkmamın neredeyse imkansız olduğunu öğrendim. Bu yüzden gittim bir devlet hastanesine ve gerekli takip ve testler yapıldı. Ameliyatı oldum ve asla pişman olmadım. Şu an ameliyatı olalı 3 ay oluyor ve toplamda 22 kg verdim.  Fakat şunu da söylemeliyim ki ameliyattan sonraki ilk 15-20 gün benim için çok zorlu geçti. İlk ay kontrolüme gittiğimde kilo vermem bir haftadır durmuştu ve bunun sebebinin D vitamini eksikliği olduğunu öğrendim. Sonrasında doktorum D vitamini damlası verdi ve 2.gününde tekrar kilo vermeye başladım. Eğer tüp mide ameliyatı sonrası çabalarınıza rağmen kilonuz eksilmiyorsa, bir doktora gidip tahlil yaptırın.
 • Ben ömrüm boyunca hep kilo problemi çektim. Şimdi ise 4 yıllık tüp mideliyim ve asla pişman değilim. Bu ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede güvenilir ve bilinen bir doktora oldum. Siz de böyle bir yerde olmalısınız ve merdiven altı yerlerden uzak durmalısınız. Yaşadığım tek sıkıntı ise beslenme düzenim hala tam oturmadı ve bu yüzden maalesef bu yıl kilo almaya başladım.
 • Benim en yakın arkadaşımın annesi tüp mide ameliyatı sonucunda vefat etti. Ameliyatını ülkenin en başarılı doktorları yaptı fakat kurtarılamadı. Gerçekten geride kalanlar çok üzgün haldeler. Hepimizin aklında keşke yaşasaydı ama kilolu kalsaydı fikri var. Yeni bir beden ve yeni bir hayat isterken hayatından oldu ve gerçekten çok geç. Hiçbir şey onu geri getiremez.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.