Tüpler Kapalıyken Hamile Kalınırmı Tüplerim Kapalı Hamile Kalabilirmiyim 

Tüpleri Kapalı Olup Hamile Kalan Varmı Tüpleri Tıkalı Hamile Olanların Yorumları

0 27

Tüpleri Kapalı Olup Hamile Kalınır mı?

Doğal yöntemlerle hamile kalabilmek için fallop tüplerinin çalışır ve açık durumda olması gerekir. Çünkü hamile kalabilmek için yumurta ve spermin karşılaştığı ilk yer bu tüplerdir. Yani döllenme başlangıcı olması için bu kanalın açık olması gerekir. Ancak nadir de olsa tüpleri kapalı olup da gebe kalanlar mevcuttur.

Tüpleri Kapalı Olup Hamile Kalanların Yorumları

Benim tüplerimin ikiside kapalı olduğu için 5 yıl boyunca hamile kalamadım. Ardından tüp bebek tedavisi gördüm ve gebe kaldım. Tüpler kapalıysa, tedavi görmeden gebe kalabilmek çok düşük bir ihtimal.

Hamile kalamadığım için rahim röntgeni çektirdim ve tüplerimin ikisinin de tıkalı olduğunu öğrendim. Ameliyata girsem de maalesef tam olarak açılmadı, zorlu geçiş olduğunu söylediler. Sonraki dönemde 2 ay boyunca yumurtlama takibi yapıldı ama yine gebe kalamadım. Bir arkadaşım viks, maydanoz ve süt buharı kürünü anlattı. 3 gün boyunca, günde 3 kez düzenli olarak yaptım ve o ay içerisinde gebe kalabildim. Maydanoz süt buharı şöyle yapılır; Bir tencerede 500 ml su ve 500 ml sütü karıştırın. İçine 1 tatlı kaşığı viks, bir demet maydanozun yaprakları ve biraz da karabiber ekleyerek kaynatın. Maydanozun yaprakları pörsüdükten sonra altını kapatın ve birkaç dakika dinlendirin. Bu sırada belinize bir çarşaf sarın. Ardından hazırladığınız karışımın üzerine çömelin ve çarşafı bir perde gibi kullanarak buharın dışarı çıkmasını engelleyin. Buhar bittikten sonra yeniden kaynatın ve işlemi toplamda üç kez uygulayın. Regl kanaması başladıktan sonraki 5, 6 ve 7. günde yapılması gerekiyor. Bir de her gün taze taze hazırlamanız önemli. Çömelme sırasında bacak kaslarım çok sızladığı için ben dizlerim üzerinde durmayı tercih ettim. Hem bu sayede buharla cildimi yakma ihtimalim de azaldı. Çarşaf buharı içeride tuttuğu için etkisi aynı oluyor zaten. Boncuk boncuk terletiyor, dizleriniz titriyor ve çok sıcak basıyor ama işe yarıyor arkadaşlar. Ameliyattan sonra tüplerim açılmadığı için tek çarem tüp bebek tedavisi sanıyordum ama bu kür de varmış. Yalnız kürü uygularken üşütmemeniz lazım, o yüzden birkaç gün çorap ve terlikle gezin. Bir de buhara çok yaklaşmayın, sadece hissetmeniz yeterli olacaktır.

Benim tek taraftaki tüpüm kapalıymış. Ama açık olan diğer tüple, doğal yollarla hamile kalabildim. Darısı hamile kalamayan herkesin başına olsun inşallah.

Merhaba, benim de sağ tüpüm açık ama soldaki kapalıymış. Açık olan sayesinde toplamda 4 defa gebe kaldım. Bir tanesi kimyasal gebelikti, diğerleri de düşükle sonuçlandı ne yazık ki… 6 cm çapında miyom ve kanda pıhtılaşma sorunları olduğunu öğrendik. Doktorum miyomu alırken sol tüpümü açmayı deneyeceğini söyledi ama açılma olmadı. Neyse ki sağ tüpüm hala açık ve tek tüple de hamile kalınabiliyor. Önemli olan nokta ise açık tüpte yumurtlama olması. Ameliyatın üzerinden 2 ay geçti, ben denemeye devam edeceğim. Olacağı varsa tek tüple de gebe oluyorsunuz, o yüzden sakın korkmayın. Rabbim hepimize bebeklerimizi sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin.

Benim bir arkadaşım iki tüpü de kapalıydı. O yüzden tüp bebek tedavisi gördü ve doğum yaptı. Üzerinden birkaç sene geçtikten sonra kendiliğinden gebe kaldığını öğrendik. Allah nasip edince tüpler kapalı olsa da hamile kalabiliyorsunuz.

Arkadaşlar benim de iki tüpüm birden tıkalıydı. Laparoskopik yöntemle ameliyat oldum ve 8 hafta sonra gebe kaldığımı öğrendim. Oğlum yakında 3 yaşına girecek…

Benim yumurtalıklarımdan biri çalışıyordu sadece. Tüplerimin de biri kapalı, biri açıktı. Buna rağmen doğal yollarla hamile kalabildim. Kızım 3 yaşını yeni bitirdi. 

Tüplerim kapalı adaçayı yağı ile gebe kaldım. Regl kanamam başladıktan sonraki 5. günde kullanmaya başladım. Bir pamuk parçasının üzerine, bir iki damla kadar adaçayı yağı damlattım. Sonra da bu pamuğu vajina girişine yerleştirip öyle uyudum. 1 hafta boyunca bu şekilde uygulayıp, sabah uyanınca pamuğu çıkarmanız gerekiyor. Bu sayede bütün iltihaplar sökülüyor ve gebe kalmak daha kolay hale geliyor. Bir de 2- 3 damla adaçayı yağı ve bir fincan suyu karıştırıp içiyorum ben. Hormonların düzenlenmesi için çok yararlı gerçekten.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.