Ütüleme Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Diode Lazer Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

0 21

Diode Lazer Nedir, Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

Diode lazer son yılların en popüler istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerindendir. Diode lazerin diğer adı ütüleme lazerdir. Bu makalemizde Diode lazer kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Diode Lazer Yaptıranların Yorumları

Ben acı eşiği gerçekten yüksek olan biriyimdir ama Diode lazer benim bile canımı çok yaktı. Lazeri bikini, genital ve koltuk altı bölgeme 9’ar seans yaptırdım. Bikini bölgemdeki tüylerin %80’i bitti koltuk altı da öyle ancak genital bölgemde canım çok acıdığı için lazeri yapan kadını rahat bırakmadım ve dolayısıyla kadın da iyi yapamadı işini, yarım yamalak oldu. Diode lazerin acıtmadığını söyleyenlere çok şaşırdım çünkü bu lazerin acısı benim yaşadığım en büyük üç fiziksel acıdan biriydi. Ayrıca sadece genital bölge acımıyor her yerde acı yapıyor. Acısı da vücuttaki diğer yerler on üzerinden dokuzsa genital bölge on üzerinden on diyebilirim. Şimdi genital bölgemin tamamen bitmesi için tekrar gitmek istemem korkuyorum. Diode lazeri alexandrite lazer tecrübem olmadığı için ikisini kıyaslayamam.

Ben Diode lazerini bikini bölgeme yaptırmıştım. Buna başlamadan evvel de internette araştırma yaptım ve yaptıranların da yorumlarını okumuştum. Bu yorumlardan sonra acı konusunda özellikle korkarak gittim. Ama sonra gördüm ki acısı öyle dayanılmayacak gözden yaş getirtecek kadar değilmiş. Acısı ara ara hissediliyor ama kıl kökü yandığını bu kadar acı gayet normal. Ben en hassas bölgelerden birine yaptırmama rağmen acısını öyle abartıldığı gibi bulmadım. Etkisi ise yeni başladığım için 1 hafta sonra kıllarımın dökülmeye başladığını söyleyebilirim.

Diode lazeri diğer lazer türlerine göre daha güvenilir ve başarılı buluyorum. Tamam %100 etkisi olmuyor belki ama cildimde yanık ve leke gibi sorunlara yol açmadı. Diode lazer deyince herkes acısından bahsediyor ama bu durum tamamen kişiye bağlı. Sonuç olarak herkesin vücut hassasiyetleri farklıdır. Ben mesela bu lazerde zerre acı hissetmiyorum. Öyle ki bacaklarıma yaptırırken uyuyakaldığım bile var.

Ben Diode lazere 8 seans gittim. Ama koltuk altı tüylerimde hiç bir azalma olmadı. Alt bacağımda ise kalın olan tüylerimin %80’i yok oldu diyebilirim. Kolumda ise hiçbir değişiklik olmadı. Genital bölgemin iç kısmı ve bikini kısmında da yer yer yok oldu kıllarım ve tüylerin tamamında gözle görülür bir incelme var. Genital bölge iç kısmında tüylerim çok açık sarı çıkmaya başladı. Ki normalde kalın ve koyu renkli çıkardı. Diode lazerden aldığım verimi 100 üzerinden 30 olarak değerlendiririm.

Ben Diode lazerden oldukça memnunum, tereddüt edilmemesini tavsiye ediyorum. Normalde kalın tüyler için Alexandrite lazer daha iyi diyorlar ve bu lazer cildi yakmıyor ve kılları daha iyi görüyor. Ben Diode lazeri ince tüyleri olanlar yaptırmalı bence.

Ben Diode lazer yaptırdığım yerlerde 2 gün içinde şişlik ve kızarıklık yaşadım. Bu yerler arasında da bacaklarım ve göbek bölgem var. Bu şikayetlerim giderek artmaya başladı. Ben normalde Alexandrite de yaptırmıştım vücudumda ama böyle şikayetler yaşamamıştım. Lazeri yaptırdığım yeri aradım ve durumu anlattım. Bana 2 tane krem ismi söyleyip 1 hafta kullanmam gerektiğini söylediler. Kremleri aldım kullanıyorum ama lazer yaptırdığım yerler çok acıyor. Cildim hassas değil ama neden böyle oldu bilmiyorum.

Diode lazeri alın ve göz arası hariç tüm yüz bölgeme yaptırıyorum. 3. seansımdan sonra tüylerim çok seyrek çıkmaya başladı. Daha doğrusu kıllarım tüy haline döndü. Çıkan tüylerim de kese yapılınca dökülüyor zaten. Lazerin amacı kıl köküne ulaşıp öldürmek. Ben gerçekten çok memnunum. Acısı da abartılacak kadar değil, sir ağda gibi. Biraz sabırlı olunması iyi çünkü yüz bölgesi kıl konusunda en geç sonuç veren bölgeymiş. Tüm kılların bitmesi 2-3 seansla olmuyor. Kıllar çıktıkta seanslara girmek gerekiyor, yani ben öyle yapıyorum. Benim yüzümdeki kıllar çok rahatsız ediciydi, ben cımbızla alıp kalınlaştırmıştım. Tabiri caizse erkek sakalı gibiydi. Diode lazer baya etkili ve artık aşırı pahalı da değil. Ben özellikle İstanbul’a gidip yaptırmanızı tavsiye ederim.

Ben Diode lazeri 2 seans yaptırdım. İlk seferde bilemediğimden epilasyon yapan doktoru kendim seçmedim. Vücudumda pek bir faydası olması bu uygulamada tüylerim dökülmedi yani. Ama bunda deneyimsiz doktorun çok a hafif derece uygulaması da etkili bence. Ben acı hiç hissetmedim. Neyse sonrasında aynı merkeze ikinci kez gittim ama bu kez deneyimli doktoru seçtim. Bu doktor daha uzun zaman epilasyon yaptığı için sonuç çok daha memnun edici oldu benim açımdan. Lazer yaptıracaklara tek ve en önemli tavsiyem lazer yapılacak bölgeyi öncesinde tek bir kıl kalmayacak şekilde traş etmeleri. Bu sayede daha etkili sonuçlar alınıyor benden söylemesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.