Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altı ve Göz Çevresi İçin Nasıl Kullanılır?

Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altına Göz Çevresine Sürülür mü

0 51

Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altı Morluklarına Geçirir mi?

Üzüm, vitamin ve mineral bakımından zengin lezzetli bir yaz meyvesidir. İşte bu meyvenin çekirdeklerinin işlenmesiyle üretilen yağ da tıpkı üzüm gibi son derece faydalıdır. Üzüm çekirdeği hem cilt için hem de göz altı bölgesi için çok faydalı bir yağdır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altına Sürülür Mü?

Kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar… Güzel görünmek için hepsi uyum içinde olmalıdır, öyle değil mi? Halbuki tüm bunlar işin ikinci kısmıdır. Yapılması gereken ilk şey ise, düzenli ve etkili bir cilt bakımıdır. Özellikle yaşı ilerlemiş olanlar için bu durum daha da önemlidir. Çünkü yıllar geçip giderken maalesef güzelliğimizden de bir şeyler alıp götürmekte, yüzümüzde ve gözlerimizin altında kırışıklıklar oluşmaktadır. Göz altı morlukları da eklenince keyfimiz iyice kaçmakta, motivasyonumuz düşmektedir.

Fakat hemen karalar bağlamaya gerek yoktur. Zira göz çevresi ve göz altları için üzüm çekirdeği kullanılabilir. Göz altları cildimizin en narin bölgelerinden biridir. Üzüm çekirdeği yağı ise bu bölgeyi deforme etmeyen, güvenle kullanılabilecek doğal bir yağdır. Kısaca üzüm çekirdeği göz altları için kullanılır mı veya üzüm çekirdeği göz çevresine uygulanır mı sorularının cevabı, hiç tartışmasız ‘evet’ olacaktır. Göz altlarındaki şişlikleri ve morlukları gideren bu yağ sayesinde artık aynaya baktığımızda canımız sıkılmayacaktır. Bu yağdan göz altlarına sadece 1 damla sürmek yeterlidir. Masaj yaparak iyice yedirilmelidir. Gözlerin altındaki yağ bezeleri ve göz altı torbaları için birebir olan üzüm çekirdeği yağı, kullananların memnuniyetini kazanmıştır. Göz altı morluklarını ve koyu halkaları giderir. Öyleyse göz altı ve göz çevresi bakımında üzüm çekirdeği yağından faydalanmanın tam sırası!

Üzüm Çekirdeği Yağı Göz Altı İçin Nasıl Kullanılır?

Bir makyaj bezi veya pamuğuna üzüm çekirdeği yağı damlatın. Nazikçe göz altlarınıza sürün. Her sabah ve akşam tekrarlayabilirsiniz. Bilhassa uyumadan evvel uygulamanız önerilir. Böylece etkisi daha uzun sürecektir.

Göz altı torbalarından üzüm çekirdeği ile kurtulmak istiyorsanız, yine birkaç damla üzüm çekirdeği yağı imdadınıza yetişecektir. Yapmanız gerekenler ise çok kolaydır. Göz altı torbalarınızın üzerine sürdükten sonra güzelce yedirip bu doğal yağın cildinize nüfuz etmesini sağlayarak çözüme kavuşabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Cilt kararmasına iyi gelir. Bunun için belirli aralıklarla kullanılmalıdır. Kararan cilt tonunu açan ve cildi beyazlatan üzüm çekirdeği yağı, aksatılmadan uygulanırsa kısa süre içinde etkisini gösterecektir.

Eğer cilt kuruluğundan şikayetçiyseniz bu yağı kullanarak cildinize ihtiyacı olan nemi verebilirsiniz.

Bol miktarda vitamin ve mineral içerdiğinden cilde zarar vermez. Tam aksine, cilt dokusunu güçlendirir.

Yaralara şifalıdır. Besleyici yağ asitlerine sahiptir. Linoleik asit de onlardan biridir ve üzüm çekirdeği yağında bolca bulunur. Hücre zarının korunmasında rol oynayan Linoleik asit, cildin yenilenme sürecini hızlandırır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Tek başına kullanabilirsiniz, herhangi bir sakıncası yoktur. Dilerseniz nemlendiricinizle karıştırarak her gün bu şekilde de uygulayabilirsiniz. Etkili ve zengin içerikli olduğundan, bu yağın birkaç damlası bile cildiniz için kafi gelecektir. Dairesel hareketler ile masaj yapılarak uygulanırsa daha yararlı olacaktır.

Üzüm Çekirdeği Yağı Tüylenme Yapar mı?

Cilt bakımınızda üzüm çekirdeği yağına yer vermek istiyor ancak üzüm çekirdeği tüyleri artırır mı, yüzde tüylenmeye sebep olur mu diye düşünüyorsanız içiniz rahat olsun. Çünkü bu yağı kullanmakta olan çok sayıda kişi, tecrübelerine dayanarak “üzüm çekirdeği tüylenme yapmaz” diye bildirmişlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.