Rahime Sarımsak Koymak Nasıl Koyulur, Kaçarsa Ne Olur?

Vajinaya Sarımsak Koymak Sokmak Ne İşe Yarar Zararları Nedir?

0 4.784

Rahime, Vajinaya Sarımsak Koyulur mu?

Sarımsak antibakteriyel, antimikrobiyal ve antifungal içeriği ile vajinada iltihap, mantar, vajinada yanma dahil her türlü vajina hastalığını tedavi etmekte çok etkilidir. Makalemizde vajinaya sarımsak koyarak vajina, rahim hastalıklarını nasıl tedavi edileceğiniz anlatacağız.  Vajinaya sarımsak koymanın zararları diye bir şey söz konusu değildir. Vajinaya sarımsak sokmak zarar vermez, aksine çok faydalıdır.

Vajinada Koku Ve Enfeksiyon İçin Sarımsak Kullanımı

Sarımsak hem vajinal koku hem de vajinal enfeksiyonlarla baş edebilen doğal bir antibiyotiktir. Sarımsakta bulunan antifungal özellikler mantar enfeksiyonuyla savaşmaya ve vücudun kötü bakterilerden kurtulmasına yardım edecektir.

Soyulmuş bir diş taze sarımsak alın ve tampon gibi vajinanıza yerleştirin. Bir parça sarımsağı bir iki saat vajinanızda bekletin. Bunu problemden kurtulana kadar günde bir kez veya haftada birkaç kez yapın. Rahim boynundan geçemeyeceğinden içeri kaçmasından korkmayın. Gece boyunca bekletin ve sabah çıkarın.

Diğer tedavi yöntemi: Sarımsağı günlük olarak çiğ veya pişirerek tüketin. Aç karnına bir bardak ılık suyla 1-2 diş çiğ sarımsak yiyebilirsiniz.   

Vajinada Kaşıntı Ve Yanma İçin Sarımsak Kullanımı

Sarımsak bakteri ve mantarı öldürmeye yardım edebilen antibakteriyel olduğu kadar antibiyotik özellikler de bulundurur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına yardım eder. Bu özellikleri vajinada kaşınma ve yanmaya şifa olabilir.

Bir parça sarımsağı vajina bölgenize sokun. 1-2 saat kalsın. Vajinada kaşıntı ve yanma geçene kadar her gün buna devam edin.

Vajinada Mantar İçin Sarımsak Kullanımı

Vajinada mantar, kadınların vajinasında mantarın çoğalması sonucu meydana gelir. Mantar enfeksiyonu belirtileri şunlardır: vajinal bölgede ağrı veya kaşıntı, vajina etrafında yanma hissi veya rahatsızlık, ağrılı cinsel ilişki, yoğun, beyaz akıntı. Yatarken bir diş sarımsağı vajinanıza sokun. İhtiyaç duyulursa, sarımsağı yerleştirirken zeytinyağından yardım alabilirsiniz. Sabah sarımsağı çıkarın ve çöpe atın.

Vajinada Pamukçuk İçin Sarımsak Kullanımı

Sarımsak vajinal pamukçuk tedavisinde etkili diğer bir kürdür. Doğal antifungal özelliğiyle mantarın çoğalmasını önler ve böylece rahatsız edici belirtiden kurtulmayı sağlar.

Bir sarımsağın kabuğunu soyun. Bir parça sarımsağı vajinanıza sokun. 1-2 saat kalsın. Sorun geçene kadar her gün devam edin.

Vajinada Kist İçin Sarımsak Kullanımı

Temel olarak antibiyotik özelliğinden dolayı, sarımsak herhangi tür vajinal kist için etkili kürlerdir biridir. Kist etrafında bulunan bakteriyi öldürmeye yardımcı olur, enfeksiyon riskini azaltır.

Sindirim yoluyla yani ağızdan alındığında, sarımsak enfeksiyonla savaşmaya yardım eder, aynı zamanda bağışıklığı destekler.

Diğer yöntem: Bir miktar ezilmiş sarımsağı 2 dakika boyunca vajinada kist üzerine uygulayın. Ilık suyla iyice durulayın. Sarımsağın neden olabileceği kaşıntıyı azaltmak için hindistan cevizi yağı uygulamasıyla devam edebilirsiniz. Bunu günde 1-2 kez yapın.

Aynı zamanda, bağışıklığı desteklemek için bir bardak suyla günde 2-3 kez bir diş ezilmiş sarımsak tüketin.

Vajinada Vajinit Hastalığı İçin Sarımsak Kullanımı

Vajinit vajina ve vulva iltihaplanması için genel bir terimdir. Vajinitin en yaygın türleri bakteriyal vajinit, mantar enfeksiyonu, trikomonaz ve vajinal atrofidir. Vajinal bakterinin normal dengesindeki değişim veya vajinal enfeksiyon genellikle vajinite neden olur. Vücutta azalan östrojen seviyesinden kaynaklı olarak menopozdan sonra da ortaya çıkabilir. Diğer sebepler vajinal sprey, yıkama jeli, sabun, kokulu deterjan ve spermisit ürünlerin aşırı kullanımıdır. Vajinit geliştirme riskinizi arttıran faktörler hormonsal değişimler, kontrol edilmeyen diyabet, bazı ilaçların yan etkileri, hijyen zayıflığı veya dar şeyler giyme ve doğum kontrol için spiral kullanmaktır.

Sarımsak vajinada vajinit için de bitkisel çözümlerdendir. Bir sarımsağın kabuğunu soyun. Bir parça sarımsağı vajinanıza sokun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.