Yoğurt Karbonat Limon Maskesi Kullananlar Memnun mudur?

Karbonat Maskesi Kullanan Kişilerin Olumlu ve Olumsuz Görüşleri

1 122

Karbonat Maskesi Kullanan Kişilerin Olumlu ve Olumsuz Görüşleri

Karbonat ile cilt bakımı yapmak cildin güzelleşmesine katkı sağlar. Cildi besleyen ve onaran karbonat, antiseptik olduğu için cildi temizleyerek peeling etkisi yapar.

Karbonat İle Cilt Maskesi Yapanların Yorumları Nasıldır?

Ben karbonat maskesi yaptım ve memnun kaldım. Bir çay kaşığı karbonat, bir yemek kaşığı mısır unu ve bir yemek kaşığı yoğurdunu karıştırıp cildime uyguladım ve faydasını gördüm. Fakat uzun zamandır tekrar yapma fırsatım olmadı. Ne zaman düzenli olarak uygulamaya başlasam cildim gözle görülür derecede beyazlıyor ve parlıyor. Hem karbonat maskesi siyah noktaları da azaltıyor.

Haftada 2 defa yoğurt karbonat limon maskesi uyguluyorum ve hemen etkisini görüyorum. Siyah noktalara birebir olduğunu söyleyebilirim. 1 silme çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı yoğurt kullanıyorum. Kimi zaman birkaç damla limon damlattığım oluyor. Sivilcelerimi hafifletiyor.

Limon ve karbonatı karıştırıp yüzüme uyguluyorum. Buna 20 gün önce başladım ve o günden beri devam ediyorum. Yüzümde birkaç tane sivilce lekesi vardı, bu sayede renginde açılma oldu. Bir de özellikle yaz mevsiminde belirginleşen çillerimin rengi de açılmaya başladı. Cildimdeki lekelere gerçekten iyi geldi. Bir çay tabağına bir tatlı kaşığı karbonatı eşit şekilde dağıtarak üstüne 7-8 damla limon sıkın. Karbonat ve limon iyice köpürecektir. Karışımın dinmesini bekleyin ve daha sonra tatlı kaşığı ile karıştırarak kahve telvesi kıvamına getirin. Yüz bölgenize uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Bunu her akşam yapın. Ancak karbonatın etkisiyle yüzünüzde biraz kaşıntı ve yanma olacaktır, siz yüzünüze hiç dokunmayın. Karışımı yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Nemlendirici sürmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ben bunu denedim ve yüzümdeki sivilceler, siyah noktalar ve cilt lekeleri belirgin şekilde azaldı. Cilt tonunu da dengeliyor, cildin aşırı parlamasını önlüyor.

Bu arada limon ve karbonat ile dişlerinizi de beyazlatabilirsiniz. Yazdığım karışımı hazırlayıp içerisine diş fırçanızı batırın ve dişlerinizi güzelce fırçalayın. Böylelikle inci gibi beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Arkadaşlar ben karbonat maskesini yalnızca üç hafta kullandım ve bu kadar kısa sürede cilt lekelerim epey bir hafifledi. Ek olarak elma sirkesi de kullandım. Önce bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırdım. Yatmadan önce yüzüme uyguladım, kurumasını bekleyip temizledim ve su ile yıkadım, başka bir şey kullanmadım. Ertesi gün yüzümü sabunladım ve yıkadıktan sonra güneş kremi sürdüm, bunu 2 günde bir uyguladım.

Ben yüzüme belirli aralıklarla karbonatlı yoğurt maskesi uyguladım. Gözenekleri açıyor, cildi arındırıyor. Geçen seneden beri cilt bakımıma daha fazla özen gösterir oldum. Lakin bu maskeye ara vermiştim. Uzun süredir yapmıyordum ve bir gün tekrar yapmaya karar verdim. Önceki gibi dikkatlice hazırladım. Banyo yaptıktan sonra uygulamayı düşündüm, “gözeneklerim açık olacağı için daha faydalı olur” dedim. Fakat öyle olmadı. Yüzüme sürdükten 5-7 dk sonra yüzüm domates gibi kızardı. Üstelik ben esmer tenliyim ve daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Ne yapacağımı şaşırdım. Buz küplerini yüzüme bastırmaya başladım. Yüzüm öyle yanıyordu ki buz küpleri hemen eriyordu. Gece yarısıydı fakat ben acilen bir taksi çağırıp kendimi hastaneye zor attım. İki tane iğne yaptılar ve kızarıklık 1 hafta boyunca geçmedi. Kullandığım ilaçlar yüzünden yüzümün par par olmasını saymıyorum. Bu faciadan sonra bir daha asla karbonat kullanmam.

Kızlar ben internette bir video gördüm ve sizinle de paylaşmak istedim. Küçük bir kaseye bir çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı yoğurt koyup karıştırıyorsunuz. Üzeri köpükleniyor ve krem şanti kıvamına geliyor. Bir fırça yardımıyla bu karışımı yüzünüze uyguluyorsunuz. Cildiniz kaşınacaktır fakat sakın ellemeyin, azıcık dişinizi sıkın, zaten birkaç dakikada geçecektir. Yaklaşık 10 dakika maskenin kurumasını bekliyorsunuz. Ardından parmak uçlarınızla yüzünüzü ovarak peeling yapın. Biliyorsunuz karbonatın sert bir yapısı vardır, bu yüzden iyice ovmanız önemlidir. Bunu yaptıktan sonra ılık su ile durulayın. Suratınız kızaracaktır, paniğe kapılmayın ve nemlendirici sürün. Örneğin ben, Bepanten cilt bakım kremini kullanmıştım. Cildiniz nemlendiriciyi emecek, yumuşayacak ve rengi de açılacaktır. Ben memnunum ve her hafta tekrarlamayı planlıyorum. Sizin de memnun kalacağınıza inanıyorum.

1 yorum
  1. Gülistan diyor

    Ben yaptım yüzüm kızardı morardı çok kötü oldu . Ve ben esmer olmama rağmen yüzüm hiç kızarmazdi ilk defa böyle bişey yaşadım. Tavsiye etmiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.