Yüzdeki Ciltteki Gözenekleri Kapatmak İçin Suna Dumankaya’dan Maskeler

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözenek Ve Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

0 13

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözenek Ve Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya T.V ekranlarından verdiği tariflerle kadınları güzelleştirmeye devam ediyor. Kadın, erkek pek çok kişinin ortak derdi genişlemiş gözeneklerdir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz Suna Dumankaya tarafından verilen tariflerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözenek Ve Cilt Sıkılaştırıcı Etkili Maske Tarifi

Bir tatlı kaşığı kabartma tozu ve bir çorba kaşığı süzme yoğurdu bir kaba alın. 2 damla limon ekleyip karıştırın. Cildinize uygulayın ve 5-10 dk bekleyip durulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yumurta Akı İle Gözenek, Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Malzemeler

  • 1 yumurta akı
  • 1 çorba kaşığı pudra şekeri
  • 3 adet çilek

Yapılışı

Yumurta akını güzelce çırpın, çilekleri pudra şekeriyle ezip ilave edin ve karıştırın. Yüzünüze sürün ve ardından su ile durulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yeşil Çay İle Gözenek, Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Yeşil çay demlenir ve süzülür. Buz kabında dondurulur. Dondurulan buzlar cilt yüzeyinde gezdirilir ve bu her akşam tekrarlanır. Son derece faydalı olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Maskesi

Bir litre limon sirkesine üç tane kırmızı gül yaprağı atın ve bir hafta beklemeye bırakın. 1 haftanın ardından süzüp bir miktar pamukla cildinize uygulayın. Bunu her akşam yapın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Portakal Kabuğu İle Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Bir portakalın ve limonun kabuğunu rendeleyin. Bu malzemeleri 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 şişe maden suyu ile güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir şişenin içerisine aktarıp 1 gece bekletin. Ertesi gün cildinize uygulayıp bir süre bekleyin ve silin. Sabah-akşam olmak üzere 3 gün bu maskeden yararlanın. Bu formül gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır. Soğuk bir ortamda saklanmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yaş Maya İle Cilt Sıkılaştırıcı Tarifi

Malzemeler

  • 3 damla nar çekirdeği yağı
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı nar suyu

Yapılışı

Yaş maya ve nar suyu karıştırılarak mayanın erimesi sağlanır. Daha sonra nar çekirdeği yağı eklenip tekrar karıştırılır. Göz çevresi dahil tüm yüze uygulanır. 15 dk bekletilir ve yıkanır. Haftada 3 defa yapılabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilt Sıkılaştırıcı Formül

Cildim sarkmaya oldukça meyilli ve sürekli cilt bakımı yaptıracak kadar maddi durumum yok. Bu yüzden hem işe yarayan hem de fazla masraf gerektirmeyen bir çözüm arıyorum. Evde yüz sıkılaştırma mümkün mü?

Cevap

Bir tencereyi suyla doldurun. Üzerine süzgeç koyun ve süzgeçin içerisine de üç tane gül yaprağı ekleyin. Kısık ateşte benmari usulü kaynatın. Yüzünüzü kaynamış suyun buharına doğru yaklaştırın. Buhar ile tütsülenmiş olan gül, etrafa yayılan kokusuyla cildinizin sıkılaşmasına yardım edecektir. Bu sayede cildiniz canlı görünecektir. Bunun her gün 10 dakika boyunca yapılması önerilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Elma Sirkesi İle Gözenek Sıkılaştırıcı

20 gram lavanta, 100 gram elma sirkesi ve 300 gram saf su karıştırılır. Hazırlanan karışım cam bir kavanoza doldurulup güneş gören bir ortamda tam 1 hafta beklemeye bırakılır. 7 gün sonra karışım süzülür ve her akşam temizlenmiş cilde uygulanır. Bitene kadar buna devam edilir. Cildin nem seviyesini düzenleyecek ve gözenekleri kapatarak daha bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Dr.İbrahim Saraçoğlu’ndan Gözenek Sıkılaştırıcı Tavsiyeler Maske Tarifleri Tıklayınız
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.