Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar En Kolay Yöntemler

Saç Boyası Tenden Deriden Nasıl Çıkar 6 Değişik Yöntem

0 12

Saç Boyası Tenden Deriden Nasıl Çıkar 6 Değişik Yöntem

Saçları boyamak kadınların güzelliklerine güzellik katar. Pek çok kadın kuaföre gitmek yerine evde saçlarını boyar. Evde saç boyamanın istenmeyen yönü cilde ve yüze saç boyasının bulaşması, bunun sonucunda boya lekesine neden olmasıdır. Aşağıda bildireceğimiz yöntemleri uygulayarak derinizden, yüzünüzden saç boyası lekelerini çıkarabilirsiniz.

Yüzüme, Cildime Saç Boyası Bulaştı Ne Yapayım Nasıl Çıkarılır?

Karbonat

Yüzünüzdeki / ellerdeki saç boyasını çıkarmak için: 2 tatlı kaşığı karbonatı 2 tatlı kaşığı bulaşık veya çamaşır deterjanı ile karıştırın. Tamamen birleşene kadar iyice karıştırın. Karbonat aşındırıcı bir etkiye sahiptir ve boya ile lekelenmiş cildi temizleyerek altındaki temiz cildi ortaya çıkarır. Bir parça pamuğu hazırladığınız karışıma batırın ve bununla yüzünüzü veya saç boyası bulaşan cildinizi 2-3 dk ovalayın. Daha sonra su ile yıkayıp kurulayın.

Vazelin

Vazelin bin bir derde devadır. Vazelinin önemli bir özelliği de yüzünüze, cildinize bulaşan saç boyasını çıkarmakta etkili olmasıdır. Lekeli bölgeye biraz vazelin sürün ve ovalayın. Ardından temiz bir bezi ılık suya daldırın, fazla suyunu sıkın ve bezle vazelini silin.

Aseton

Aseton da cildinizdeki, yüzünüzdeki saç boyası lekesinin çıkarılmasında etkilidir. Bir parça pamuğa birkaç damla oje çıkarıcı yani aseton damlatın. Lekelerin üzerine sürün ve silin. Oje çıkarıcıyı kullandıktan sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Oje çıkarıcı kullanmak cildinizi kurutabilir, bu nedenle bu uygulamadan sonra nemlendirici kullanabilirsiniz.

Diş Macunu

Diş macununuz sadece dişlerinizi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda saç boyaso lekelerini de yok edecektir. Jel içermeyen bir diş macununu lekenin üzerine uygulayın. Bir parça pamuk veya diş fırçasıyla leke olan yeri ovayalayın. Yaklaşık 10 dakika sonra, temiz bir bezi ılık suya batırın ve alanı temizleyin.

Makyaj Temizleyici

Cildinizden, yüzünüzden saç boyası lekelerini çıkarmak için makyaj temizleyicinizi kullanabilirsiniz. Pamuklu bir bez üzerine biraz makyaj temizleyici dökün ve yaklaşık beş dakika boyunca lekenin üzerine sürün. Leke yok olmaya başlayacaktır. Makyaj temizleyiciniz alkol bazlı ise, sonrasında cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Bebe Yağı

Yüzünüzdeki, cildinizdeki saç boyasını çıkarmak için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif de bebe yağı kullanmaktır. Bebe yağı bebeklerin hassas cildine uygun olarak üretildiği için tamamen güvenlidir. Bir parça pamuğa biraz bebe yağı dökün ve yüzünüzü, cildinizi bununla ovalayın. Daha sonra suyla yıkayıp havluyla kurulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.