İbrahim Saraçoğlu’ndan İdrar Yolları Enfeksiyonuna Çözüm Karnabahar Kürü

İbrahim Saraçoğlu’ndan İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi İçin 3 Kür Tarifi

0 461

İdrar Yolu İltihabına Ne İyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu’ndan Bitkisel Çözümler

Karnabahar kürü idrar yolu enfeksiyonunun tedavisinde oldukça faydalıdır. Karnabahar, antibakteriyel özelliğe sahip maddeler içerdiğinden enfeksiyonlarla mücadelede büyük rol üstlenmektedir. Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu karnabahar kürünün düzenli olarak uygulandığı takdirde idrar yolu enfeksiyonuna şifa olacağını belirtmektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan İdrar Yollarındaki Enfeksiyonu Temizleyen Karnabahar Kürü

Mesane yani idrar kesesinin iltihaplanmasına idrar yolu enfeksiyonu denir. Üreme sistemiyle ilgili en yaygın rahatsızlıkların başında gelir. Bu hastalığın tedavisinde geç kalınırsa enfeksiyon böbreklere doğru ilerler ve zamanla böbreklerde ve mesanede kalıcı hasar bırakabilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kronik idrar yolu enfeksiyonuna bitkisel çözüm olarak hastaların karnabahar kürü uygulamasını tavsiye etmektedir. Bunun için kaynamakta olan yaklaşık 700ml suyun içerisine 250- 300 gram karnabahar atılır. Hafif ateşte 5-6 dakika boyunca ağzı kapalı olarak haşlanır. Hazırlanan karnabaharın suyundan sabah ve akşam tüketilir. Her gün yeniden yapılmalı, bu şekilde yarısı sabah, yarısı da akşam içilmelidir. Aç veya tok karna tüketilebilir.

Bu kür 7 gün uygulanır ve 3 gün ara verilip tekrar başlanır. 7 gün devam edildikten sonra yine 3 gün ara verilir. Daha sonra 7 gün uygulanarak bitirilir. Karnabahar kürü toplamda 21 gün sürmelidir. (3 günlük aralar dahil değildir.) Öte yandan mutlaka taze karnabahar kullanılmalıdır. Pişmiş karnabahar salata olarak öğle ve akşam yemeklerinde tüketilebilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan İdrar Yollarındaki Enfeksiyonu Temizleyen Melisa Çayı

Melisa çayı idrar yolu enfeksiyonuna çok iyi gelir. Her gün 3 defa tüketilmelidir. Melisa çayının hazırlanışı oldukça kolaydır. Bir bardak su cezvede güzelce kaynatılır. Ocaktan alınır ve içine bir tatlı kaşığı melisa otu eklenir. 5 dakika demlenmesi beklenir ve tüketilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan İdrar Yollarındaki Enfeksiyonu Temizleyen Maydanoz Kürü

İYE (idrar yolu enfeksiyonları) aynı zamanda sistit ve mesane iltihabı olarak da bilinir. Bu hastalık idrar yollarında bulunan bakterilerden kaynaklanmaktadır. Kadınlarda üretra daha kısa olduğu için bakteriler mesaneye daha kolay girebilmektedir. Bu yüzden idrar yolu enfeksiyonu kadınlarda daha fazla görülür.

Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal ve etkili bir başka yöntemdir. Bu tarif idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer? sorunuza cevap olacak tamamen bitkisel bir tariftir.

İdrar yolu enfeksiyonu için maydanoz kürü nasıl hazırlanır?

  • 1 demet maydanoz
  • Limon
  • Bal

Tencereye 4 su bardağı su ekleyip kaynatıyoruz. Maydanozların hepsini iyice yıkıyoruz. Kaynattığımız suyun içerisine atıyoruz ve 5-10 dakika daha kaynatıyoruz. Ocaktan indirip ılımasını bekliyoruz. Ilıyınca gün içine yayarak tüketiyoruz. Bal ve limon da ilave edebiliriz. Hem tadı güzel olur hem de antioksidan etkisi güçlenir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu İlaçları Sistit İlacı İsimleri Ve Fiyatları Tıklayınız

İdrar Yolu Enfeksiyonu Adeti Geciktirir mi Adet Gecikmesi Yapar mı? Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.